Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Витара 1,6 16кл, 1998, дълга, испанка, на около 300х км, аванс +5гр.
    Бензин 8,8л/100км с 100-120км/ч.
    Газ 10/100 при същите условия и 15/100 градско. ГИ АГ Зенит.

    Предната ми Витара, същата, но 1993г, японка, с обикновено газово 13,5 в града и извън. Зимата до 16.
    -Това беше стандартната Витара. Сега е с Дуратраци 235/75-15 и дифове 5,125. Извънградското е 12 , градското до 15 газ.

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      След тоя пост ме е срам да го напиша ама гранда когато вървеше в комбинация с 5.9 и чарджър с гуми 255 65 16 даде 15 на сто газ извънградско на газ при скорости около 100-110км.
      Градско си даваше 30+ ама то две добрини няма.
      Надявам се скоро да дам актуална информация със зимните гуми и с вече премахнат компресор,но с разни други екстри.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Нещо не ми се вързаха новите гуми с разхода ...
        Спуках едната есента . Наложи се така или иначе срещу зимата 4 нови .
        Естественно бюджетно решение ИНСА няква (според мен "д"егенерат) .
        Шарка като за мен 60%Хасфалт и останалото квот доде.
        От 6,5 Фръкна на 7,5 . (това е засечка пълно-пълно, по колометраж .Постоянно така се прави .Колата се зарежда до гърловината винаги.)
        И сякаш взе да се замисля кучето . Преди като му стъпя на врата - гъза на страни , сега се ослушва малко и после потегля като лимузина с капризен баровец вътре .
        Май ще си търся други гуми .

        Коментар


        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

          Тoyota Rav 4
          Plug-in-Hybrid Benzin, BJ 2016, 145 kW (197 PS)
          от април до сега:
          20.552 km със 1.225 л - или 5.96 л/100 км
          45% градско - 35% магистрала - 20% междуградско
          Изминати:
          икономично каране - 5,63 л./100 км или 1.616 км. с 91 л.
          нормално - 5,84 л./100 км. или 15.862 км. с 926 л.
          магистрала - 6,77 л./100 км. или 3.074 км. с 208 л.

          или 6,49 EUR/100km = 20.552 km за 1.335 EUR
          ремонти никакви - 1 посещение гаранционно в сервиза + за смяна на зимни гуми
          Последно редактирано от ivied; 04-12-16, 12:54. Причина: сума

          Коментар


          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Разходът ти е много добър. При мен средният разход е твърдо 7/100 , с каране само извънградско и 50 кс по-малко .
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Учуден съм и аз приятно от статистиката - но седнах и изчислих днес по бележките от зареждането - на гърба им бях записвал и маршрутите и отсечките.
              Последно редактирано от ivied; 04-12-16, 13:08.

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                ...
                магистрала - 6,77 л./100 км. или 3.074 км. с 208 л.

                ...
                За каква скорост по магистралата става въпрос, защото на едно и също МПС моето "магистрално" е 10.5-11/100 (140-150кмч на темпомат), а на жената 8/100 (90-100кмч)...?

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                ...

                ремонти никакви - 1 посещение гаранционно в сервиза + за смяна на зимни гуми
                Е то това оставаше... ремонти на кола 2016г
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • Re: От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Е то това оставаше... ремонти на кола 2016г
                  Историята познава такива случаи. На приятел бмв то 320 дизел на 30 000 км. турбина и секторна кутия.

                  А с тия тазходи ме убивате. Вчера със служебната тойота ярис 1.3 до пловдив и обратно 8 на 100 със скорост под 100/130. Второто само по равно. Супер съм разочарован от тойота, на това малко купе трябва да лети със 113 коня. Същата пръчка е корола версо 2.0 бензин автомат. Даваш газ а тя само бучи и харчи бензин.

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    Порше кайен с 2013г. 14.55л/100км среден разход , като най-ниския , който съм постигал е 11.5 , а най-високия 18.6 ( разход за целия резервоар) . Разхода при мен варира според бензина с около 1.5-2 литра , като с шел в пауър рейсинг разхода е най-нисък ,а с масовия 95 е както казах поне 1.5 литра по-висок. Сравнението на горивата съм го правил по един и същи маршрут , който минавам почти всяка седмица 1100км е и карам винаги с еднаква скорост 70% съм на автопилот. Имам и ГАЗ 69 ама нямам представа колко гори мисля , че е около 20 .

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      За каква скорост по магистралата става въпрос
                      130-140 km/ч

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                        Тoyota Rav 4
                        Plug-in-Hybrid Benzin, BJ 2016, 145 kW (197 PS)
                        ...
                        колега кога излезе плъгин версията или се бъркаш?
                        или пък е американско изпълнение?

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Първоначално публикуван от heavy66bg Преглед на мнение
                          колега кога излезе плъгин версията или се бъркаш?
                          или пък е американско изпълнение?
                          Тази година - 2016. В Америката е от 2015.

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                            Порше кайен с 2013г. 14.55л/100км среден разход , като най-ниския , който съм постигал е 11.5 , а най-високия 18.6 ( разход за целия резервоар) . Разхода при мен варира според бензина с около 1.5-2 литра , като с шел в пауър рейсинг разхода е най-нисък ,а с масовия 95 е както казах поне 1.5 литра по-висок. Сравнението на горивата съм го правил по един и същи маршрут , който минавам почти всяка седмица 1100км е и карам винаги с еднаква скорост 70% съм на автопилот. Имам и ГАЗ 69 ама нямам представа колко гори мисля , че е около 20 .
                            какъв е мотора? Маршрутът какви пътища включва?
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Витара къса база, 1.6 моно, 91ви набор. Само на газ (бензинов резервоар няма) и мега управляваща газовият инжекцион и авансите. Гуми - 235/75/15, АТ-та.

                              В неделя София - хижа Тръстеная - София със среден разход 10.2л/100км .
                              При нормално извънградско каране със около 90км/ч (обикновенно малко отгоре) - ~10л/100км.
                              Магистралат - около 14-16л/100км, ама там се кара на газта до ламарината и багажника е пълен до тавана. При тия условия поддържа около 130 по равно.
                              Градско - между 12 и 16 според условията.

                              Разправяха, че харчела по-малко на газ, ама при мен това са цифрите. Мегата е настройвана на газ и авансите и смесите уж са оптимални за разход. Мотора е в добро здраве - ~13 компресия на всички цилиндри. С иридиевите свещи харчи повече отколкото с обикновенните. По спомени на диното като си я настройвах извади 46кс на колелата на задно и на 3та предавка . Предполагам, че ако мина пак и доизчистя авансите ще смъкне още половин-един литър на долу, ама не ми се занимава.

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                                какъв е мотора? Маршрутът какви пътища включва?
                                Мотора е 4.8 атмосферен бензин(400к.с.) . Маршрута ми е Пловдив-Констанца(Румъния), като минавам по магистралата до Карнобат , от там Ришкия до Шумен , след това магистралата до Варна и от Варна до Дуранкулак през Кичево , Оброчище и т.н. Общо взето основно равни пътища , които позволяват постоянна скорост(150 по магистралите 130 от Варна до Дуранкулак). По този маршрут разхода ми с в паур рейсинг е 12.8 , като от време на време пробвам гориво от различни места и то по няколко пъти , за да се получи все пак някаква средна стойност и съм имал доста интересни резултати. За различните горива има друга тема и евентуално там мога да опиша наблюденията си , който смятам ,че са доста обективни. А както казах в предишния пост най-ниския ми разход е 11.5 ,но при 90% магистрала с постоянна скорост 130(такова е ограничението в съответната държава).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X