Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

    Suzuki Vitara 1.6 16V с газов инжекцион и гуми 215/80/15
    Градско 12-14, Извънградско 9-10 (Карам между 90-110)
    В гората най-много 15
    Това е на газ, бензина е само за палене
    Статистиката е за период от 6 месеца с програмата Fuelio - за android.
    Километража трябра да показва по-малко заради по-големите гуми, но това не съм го пресмятал.

    Коментар


    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

      LPG - Liquefied Petroleum Gas..., а в бутилката един вакуум...

      Алекс, ти не караш ли на газ? Аз карам редовно и съм сигурен, че на различните бензиностанции ми зареждат различни количества. Зиме и лете също има разлика. Сега дали газаджийниците лъжат е друга работа...
      Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

      Коментар


      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

        Да, карам на газ. Също така съм присъствал на отваряне на бутилка, в която има пропан-бутан - течна е. Като я отворихме, газта започна да кипи и да се изпарява, защото вече не е под налягане.
        Всеки път зареждаш различно количество по много различни причини:
        - лъжат те в литрите
        - мислиш си, че зареждаш от празна бутилка, но в нея все още се моткат 2-4 литра, които не са успяли да излязат
        - мислиш си, че спираш да зареждаш на 80%, но въщност спираш на 75-85%

        Невъзможно е да ти заредят по-малко пропан-бутан и да отчетат повече, само защото ти го сипват при налягане 5 бара, а не 10 бара. 1 литър пропан-бутан при 5 бара е точно толкова колкото и при 10 бара. 1 литър продължава да бъде 1 литър и при 3 бара, колкото е налягането в бутилката. Това е течност и не си променя обема в зависимост от налягането. Нарича се "газ", но реално е течност и се държи като такава. Започва да се държи като газ, едва след като се изпари.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          на този сайт можете да намерите инфо за разхода на Вашия а-л от различни собственици...
          Ето за СФ 2001г дизел, ръчка:
          http://www.spritmonitor.de/en/overvi...2003&gearing=1
          ..
          Еквивалент на немското (все пак за какво качество на консумативи говорим) е този бг сайт:
          https://www.carspending.com/bg/vehic...ult-scenic-rx4 - примера е от моя Рексчо
          .. бе 9 литра нафта с виско муфата и климата на мах..
          Варелчо RX4 от септ'2000г. с 1.9 dCi, F9Q740 мотор ..
          ..а мене си ме влече от малък гората, да бродя със старо желязо из нея

          Коментар


          • Re: От: Колко ви харчи вашият 4х4?

            Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
            При мен се получи.......шантаво!!!Принципно извънградско си карам до 120.И ми дава разход около 16-16,5.Е...да ама ми се наложи да карам с 140-145 примерно и за голямо учудване разхода бе....16-16,5 !!!Не че не е изгодно ама що така!?!?По един и същ маршрут..........
            Какво те притеснява, аз установих, че 120 или 200, разликата е няма и половин литър. Вярно мойто е пистарка в сравнение с витара, но си е сув. За протокола инфинити EX37. 3.7 литра, 320 коня. Градско 15, извънградско 8.4. Среден разход при 54 км стредна скорост за 5000 км. 10.4 литра.

            Коментар


            • От: Re: От: Колко ви харчи вашият 4х4?

              Тойота Ланд Круйзър 90 3,4 бензин ГИ Ланди Ренцо.

              Градско спокойно в малък град 13,50 лева на 100 км.

              Извън града пак спокойно каране 90 -100 км 10.50 лева на 100 км.

              Това са данни за период от 4000 км зареждане само на една и съща газстанция винаги до горе.

              За тези 4000 километра разхода на бензин за палене е около 30 литра.

              Давам данни в левове защото не следя литрите а ми по лесно парите при зареждане
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                Freelander 1 2000 di 98 к.с градско 10. средно 8. извънградско 7.5

                Коментар


                • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                  Фронтера 3.2 V6 ДБ, автоматик, бензин: Заводски размер гуми, с включен климатик, извънградско при скорост 100-140км/ч, разхода ми е 13 литра, градско каране пак с включен климатик, леко каране без зор, 15-18 литра, по черно с включени бавни и 4х4, с климатик: 20-40 литра.

                  Коментар


                  • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                    След поредната лятна почивка, рекапитулацията е следната за Терано-то от подписа (2.7 TDi' 2001).
                    С 90 л. дизелово гориво, при смесено каране, често с включен климатик (главни пътища, планински проход на отиване и връщане, малко градски обиколки в гъстонаселени райони, малко черни пътища до плажа + една следобедна "тапа" около Ахелой, където разходът трябваше да се смята в моточасове), изминахме ~ 1200 км.
                    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                    Коментар


                    • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                      Range Rover - 3 - 3.0 дизел, постоянно 4х4, 177 к.с.
                      градско - 14,5
                      извънградско - 10,0

                      Коментар


                      • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                        След поредната лятна почивка, рекапитулацията е следната за Терано-то от подписа (2.7 TDi' 2001).
                        С 90 л. дизелово гориво, при смесено каране, често с включен климатик (главни пътища, планински проход на отиване и връщане, малко градски обиколки в гъстонаселени райони, малко черни пътища до плажа + една следобедна "тапа" около Ахелой, където разходът трябваше да се смята в моточасове), изминахме ~ 1200 км.
                        Понеже карам същото и ми стана интересно....този разход някакъв прецедент ли е или редовно се върти там някъде?

                        С какви скорости на движение извън градско?

                        Прости за интереса, но това е 1 литър под заводските данни, а всички ги знаем те колко са оптимистични по принцип.

                        За сведение, аз не съм засичал колко харчи, но впечатленията ми са предимно от споделени в този форум данни. Иначе "на око" съм го докарал, че е под 10

                        Коментар


                        • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                          Mercedes W164 320 CDI - Чип тунинг
                          Градско - 13 литра
                          Извън градско - 8-9 литра

                          Коментар


                          • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                            При мен е без промяна /на газ, на безин нямам представа/ - 17,5-18 спокойно извънградско с около 90 км/ч, 18-20 магистрала /120-130 км/ч/, 22-23 градско, 23-25 по баирите, 25+ в калта...

                            П.п.: С два изпарителя съм и не виждам съществена разлика във вървенето между газ и бензин.
                            Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                            Коментар


                            • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                              Няколко автомобила които ползвам:
                              Шкода Йети 4х4 1,8л, 2015г. бензин турбо 9,6/100
                              Шкода Йети 4х4 1,4л, 2016г. бензин турбо 8,6/100
                              Исузу ДМакс 2,5 2012г. дизел 11,5/100
                              Тойота Хайлукс 2,5л 2014г, дизел 10,5/100
                              Разхода е смесен, по равно градско, извънградско и магистрала.
                              0+

                              Коментар


                              • От: Колко ви харчи вашият 4х4?

                                Първоначално публикуван от Emil_PB Преглед на мнение
                                Няколко автомобила които ползвам:
                                Шкода Йети 4х4 1,8л, 2015г. бензин турбо 9,6/100
                                Шкода Йети 4х4 1,4л, 2016г. бензин турбо 8,6/100
                                Исузу ДМакс 2,5 2012г. дизел 11,5/100
                                Тойота Хайлукс 2,5л 2014г, дизел 10,5/100
                                Разхода е смесен, по равно градско, извънградско и магистрала.
                                А на Тойота Хайлукс / служебна / и дават по норма 8.3 извънградско ...и редовно сме в преразход
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X