Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

    А пък азот немърливости и нямане на време вчера си смених маслото на 20004 км. Това на КияСпортидж 2.0 ТД. Маслото беше 10 W 40, колата ми нямаше проблеми и надявамседа няма. И на други коли съм го прехвърлял и не е имало проблем. Маслото което карам се произвежда само на едно място и от пет години откакто го ползвам нямам забележки на нито еднаот колите които съм имал. На кията го карам вече 38000 км и няма проблем. Цената му е много добра за това качество. Няма да споменавам марка за да нестава реклама.

    Коментар


    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

      Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
      Айдееее...пак "големи" приказки.
      В едни далечни вече години имах Ситроен БХ дизел. Та въпросния автомобил го търкалях до 680 000км като друго масло освен Приста супер дизел не беше видял.
      Бракувах го заради откъсване на единия тампон на задния мост от купето - беше изгнил вече на 23 години. Смяната на масло винаги е била на 7-8000км.
      Следващия ми Ситроен Ксантия изкара 110 000км при мен, от общо показание 320 000км и също се караше с Приста. Ама щом казваш че е шмиргел...вече ще знам
      Превърнали сме се в детска градина...

      Дреме ми в какво си се превърнал,уцели им маслото какъвто им антифриза и пак си говорим.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

        Ане, защо не мога да намеря темата “Рокито замръзна”. Вярно, че беше преди десетилетие, ама пак трябва да е тук някъде.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Ане, защо не мога да намеря темата “Рокито замръзна”. Вярно, че беше преди десетилетие, ама пак трябва да е тук някъде.
          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=138197

          Коментар


          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            А! Мерси! Опресних си подписа.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

              Ма па маслата са им върха,не замръзват
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Нищо и няма на Приста. Само става сложно когато уцелиш Оная партида. Я антифризът ще е вода, я маслото ще е нафта - и контрата си е в тебе.
                Тя и на Пена нищо и няма ма ако я уцелиш криво и после протичаш или ти цъкат бубите
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Дреме ми в какво си се превърнал,уцели им маслото какъвто им антифриза и пак си говорим.
                  И на мен ми е през оная работа...над 20 години използвах Приста, без никакви проблеми.
                  Сега поради други причини не го използвам, ама няма връзка с качеството.

                  NIKSD - темата съм я чел, но не спрях да си слагам Приста масло. Виж антифриз не съм купувал от тях. Пак поради причини различни от съмнения за ниско качество.
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                    Что случится с двигателем Крузака за 70 тысяч без замены масла
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                      Гледах един клип на Бричката.сом, в който някакъв специалист, обясняваше, че маслото не трябвало да се сменя преди 10к. защото точно в този диапазон проявявало миещите си качества и за това ставало черно. Аз примерно като си точа маслото, което винаги е с тъмно кехлибарен цвят, значи двигателят ми отвътре трябва да е черен като онзи от линка по-горе щом маслото не е.

                      Коментар


                      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                        В разните американски сайтове от десетилетия текат дискусиЙ дали изобщо трябва да се сменя маслото и не е ли това заговор на "масларите" търговци, като онзи със зимните гуми. Ако не течало и не го гори колата, не трябвало да се пипа. Иначе - доливане. Прилича на движението за "плоската Земя" малко.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                          Да ти имам сайтовете които четеш,обърни страницата
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Да ти имам сайтовете които четеш,обърни страницата
                            Не ми се търсят сега, но мисля, че в "Bob is the oil guy" има мащабна тема за това.

                            Всъщност се сетих за това по повод писаното за чистото масло с кехлибарен цвят - ако такова масло изтече при смяната, значи нямало миещи свойства, не върши работа и не трябва да се ползва.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                              Или мотора е чист ма кой как му изнася да го тълкува,аз мръсно масло не карам
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                                Точиш ли черно масло, то или го сменяш на много километри, или имаш проблем с двигателя, било то сегменти или гумички на клапаните. Чернилката в маслото са сажди!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X