Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

    Уффф, червеното ми е голям проблем, че ми става кофти от него, но лееекичко тренирам.

    ... а по темата, това е едно от нещата които ми харесва при Мерцедес, че маслото като количество е преоразмерено. Дори 2.0 мотор е със 6.5-7л масло, а в моят случай 9.5, което си е 10, та още един повод да не го мисля.

    Много отдавна ми е направило впечатление, че доста американски мотори 6-ци и 8-ци са с по 4-5л, което винаги ми се е виждало странно, та при това положение що да не предписват смяна на 3-5000 мили.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

      Градско,задръствания ма задръствания с часове,а не по 40 минутки,скапан минерал от 3 долара,бангия някаква на Форд примерно,карана със скапано гориво .........е там е 3000 мили еле като никога не си се замислял кое и какво.

      Като се замислиш обаче,прочетеш малко,провериш кой и какво,дръпнеш 2-3 лабораторни теста,сипеш му масло от 9 кинта синтетика,караш го като краден от време на време,събира 2 кофи масло..............е там са си 10 000 мили па кой какво ше да ми говори,колата ми е на 25 години,карам я близо 3 петилетки и я знам какво иска.

      Другото са си приказки,АмсОйла бил кофти на 3000 мили.......кофти ми,еле ако го пия вместо виното.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

        Преди години стоим във Флорида и спорим със собственика на една бангия колко масло да вземем за разходката до Калифорния. 4 пъти трябвало масло да сменям?! Взехме 100 литра и няколко филтъра. Прибираме се на лодката и му отварям специалната бумажка /едната е за ползватели, другата за механици/. В тая за ползватели пише 200 часа интервал, в тая за механици- 4000 галона нафта /13 тона нафта/. Ползвателите сменят 4 пъти по-често масло според книжката. И на практика от Флорида до Калифорния не трябваше да сменям масло. Аз смених на половината път, да спи спокойно шефа.

        Имам Хонда на 20 години, от нова е при мене. До ден днешен си върви с 5w20 и се сменя на всяко лято /не правя 10 000 мили на година/. Още я чакам да гръмне. Да сменям на по 3000 мили масло, няма как да ми се случи.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

          Тя събира масло който на мойта хидравликата на волана ма па си върви Хондето,оборотомер няма и се кара до прекъсвач в някои случаи,до 120 върви с моя 320

          А бяхме млади
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

            Събира 3 литра и 800 грама в мотора и литър и двеста в трансмисията /по спомени/. В сравнение с един кашон в мотора и пак толкова в трансмисиите на другите V8... направо да се чудиш да държи на толкова ръчкане.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

              2 туби и половина у всяко,кво му плащаш

              Странно обаче как се обяснява на хора каращи една кола по 15-20 години какви грешки с маслата правели и то на коли които може да са набори на половината форум,не намесвам даже коли които бяха набор на жената.

              Колко са виждали,да не говоря за карали коли на по половин милион мили,пак с над 10 000 километрови смени на масла
              Последно редактирано от BENZBOSS; 04-02-19, 06:28.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                Аз вярвам на написаното в книгата. Предполагам че хората разработили автомобила, са значително по-компетентни от мен и повечето писатели тук.
                Вижда се че за дизеловия мотор интервала е 5000км, докато за бензиновия е 10000км. А кой и дали ще спазва - това е друга тема. И аз, и други писахме че зависи и от конкретните условия на работа на колата. Ама...куп страници с писаници на инат - кой колко бил минАл с едно масло...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190204_093056.jpg
Прегледи:1
Размер:142.4 КБ
ID:5808309
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                  Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                  Аз вярвам на написаното в книгата. Предполагам че хората разработили автомобила, са значително по-компетентни от мен и повечето писатели тук.
                  Вижда се че за дизеловия мотор интервала е 5000км, докато за бензиновия е 10000км. А кой и дали ще спазва - това е друга тема. И аз, и други писахме че зависи и от конкретните условия на работа на колата. Ама...куп страници с писаници на инат - кой колко бил минАл с едно масло...[ATTACH=CONFIG]980559[/ATTACH]
                  Така правя и аз-пдоизводителят дава "не повече" от 20.000 км за интервал на маслото или 12 месеца. Аз обаче се съмнявам да го е еня толкоз за мен тоЗ производител,след като пише в същата книжка да не сменям никога маслото на скоростната кутия. Него го е еня да "избутаме" гаранционния срок-после идваш с отворен портфейл.
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                    Аз обаче се съмнявам да го е еня толкоз за мен тоЗ производител,след като пише в същата книжка да не сменям никога маслото на скоростната кутия. Него го е еня да "избутаме" гаранционния срок-после идваш с отворен портфейл.
                    Икономика, какво да се прави. Трябва да се бълва продукция и съответно някой да купува.
                    Но корееца в горната книга поне е дал всички интервали и на дифове, и на скорости и както се вижда доста нисък като километри, та смятам /и се/ съобразявам с написаното
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                      Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                      Един съвет колега -ако не ползваш MOPAR само може да спечелиш.
                      Може в европата да продават свясни неща-аз лично се съмнявам,но при положение че си в немско -има достатачно консумативи за почти всяка кола произведени или поне правени от немски фирми.
                      Да, абсолютно си прав, тук смятам да се ориентирам към филтрите на MAHLE. Всеизвестен факт е,че те правят на "ишлеме" филтрите за MANN и Bosch. За горивните филтри или пак MAHLE или UFI, които са италианци и правят за МОПАР също филтри на "ишлеме". Много често се появява и една друга марка: "BLUE PRINT", но за нея нищо не мога да кажа.
                      Що се отнася до смяната на маслото и интервалът му, то тези производителите са си вързали гащите пишейки :"1 интервал на не повече от 20.000 км или веднъж на 12 месеца". Аз лично работя подобна работа: фирмата ни е френска и сме номер 1 в света по производство на двигатели за хеликоптери и много добре знам, какви трикове прилагаме към клиентелата си, за да се предпазим и запасим и как излишно цакаме клиентите си да дават бесни пари за ненужни ремонти, които не са необходими, но пък правилата и задълженията ни към ЕАСА го изискват. Вярно е, не произвеждаме двигатели с вътрешно горене, но аз лично си взимам месечната заплата от поддръжката на продуктите ни, след като са влезли в експлоатация. Същевременно много се дразня,когато получавам от дилъра си почти нулево внимание и нон стоп чувам думите "Не знам", при положение,че разполагат с такъв набор от иснтрументи и за клиента те са представителите на производителя на място. Реших си проблема, като си сменя дилъра и за всяка инспекция си давам парите в град на 40 км от дома ми, но не и на тези тук до фирмата ни.
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Всички са негодници, повече или по-малко. Германците най-много.
                        БМВ Ауди блъскат сервизни интервали 20-30 000км и някъде на последна страница с едни ситни буквички - да се отвори двигателя на 100 000км
                        Джип като най-малки негодници ти дават доживотна гаранция на двигателя ако сменяш маслото 5-10 000км и пак с малки буквички 3-6 месеца.
                        И в двата случая ние потребителите трябва да финансираме развитието на автомобила. В индустрията дарения и спонсорство няма.
                        Произведеш ли продукт който не се разваля, фалираш и си търсиш нова работа.
                        В Америка има една крушка която свети денонощно и всяка година и празнуват рожденния ден. Вече подмина 150 години. Познайте какво се случи с производителя.
                        В този ред на мисли, производителя на автомобила, определя правилата за експлоатация и обслужване на продукта, които са благоприятни само и единствено за него самия. Общо взето всички се бият нещото да не се развали по време на гаранционният срок.
                        Препоръките на производителя са рамката в която ние потребителите можем и трябва да направим своя избор.
                        И така стигнахме до сложния момент с избора на масло. Най-голямата манипулация в историята на автомобилостроенето.
                        Моя опит. 30 годишен опит. Което изобщо не задължава някой да ми вярва.

                        Синтетичните масла смазват по-добре от минералните.
                        В света има десетина фирми които продават синтетични масла в търговската мрежа.
                        Синтетичните масла се произвеждат от природен газ и на тубите пише 100% синтетик.
                        Синтетичните масла не са много по-скъпи от минералните. Икономия от 10лв на 1000км не е целесъобразна.
                        Синтетичните масла обичат жегата. Оставят тънък филм в цилиндъра , който при взривът изгаря. Ф1 харчат 15л масло на състезание.
                        Състезателните масла (racing,competition) са за състезания. Държът на бой. Живота им в цивилна кола е колкото на минералните.
                        Институтите които сертифицират маслата не ги разделят на синтетични и минерални.
                        Производителя на двигателя определя вискозитет на маслото които обикновено е правилен и не се влияе от пробега и износването.
                        Минералните масла се произвеждат от петрол. На тубите пише фул синтетик.
                        Минералните масла бягат от жегата. Двигателя не харчи масло.
                        Компанията написана на капачката от която наливате масло в двигателя продава синтетични масла само на спортните отбори.

                        Ако горното звучи като манипулация искам да ви уверя че по моргите е пълно с двигатели като вашия в перфектно състояние и има много сервизи които ще ви го сменят буквално без пари. В крайна сметка Bardahl оправя всичко. хахахахах ето това вече е манипулация.
                        Относно немските производители мога да се съглася: в продължение на 10 години карах БМВ на лийзинг само и го сменях с ново на всеки 2. Но винаги преди предаването му трябваше да се сменя маслото заради 2-годишния му интервал. Не искам да си представям, на какво ли приличаше последното, което го бях взел за 3 години, преди мен беше вече карано 10 месеца и 17.000 км и го върнах на 60.000 / след само 2 смени на маслото.
                        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                        Тел: +359 887 847261

                        Коментар


                        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                          Относно доживотната гаранция, пита ли се някой, що не ги брига какво точно означава това?!
                          Щото не им е важно, ако сменяш всичко което ти кажат с оригинално, в официален сервиз, и при тия съкратени срокове, вероятността да ти се счупи мотора преди да си им го платил и надплатил (от цените на тези обслужвания), е минимална. Те не се чупят до няколкостотин хиляди, и без глезотии, та какво остава с такова обслужване.
                          Отделно, няма много клиенти, които да си карат колите над половин милион километра, та да вземе да се счупи при тях и да получат заслужен нов мотор(който така или иначе са си платили). Втора-трета ръка, вече пък хептен няма балами за тая въдица. В Европа и за първа ръка няма, затова и никой не го предлага.
                          Помня едно време, купил някой чисто нов Москвич, и веднага почва да събира чаркаляци, па да доработва, консервира, грундира, боядисва... за гресиране, обслужване и масло да не говорим... Това за да го кара най-малкото вечно. Най-големия коз на Москвичаджиите беше, че двигателят е със сменяеми ризи, и практически броя основни ремонти е ограничен само от наличието на резервни такива комплекти.
                          Ама язък, то кво стана, не започнА Трета Световна, и не се наложИ да се карат вечно...
                          Та и тия сегашните е в пъти по-малко вероятно да се карат "до живот".
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                            В подкрепа на горното ще кажа, че около мен всички смениха по 3-4 коли, докато аз си карам 124-ката 8 години. Ама вече и аз ще я сменям, като следващата ще е с доста по-къс експлоатационен срок при мен.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              В подкрепа на горното ще кажа, че около мен всички смениха по 3-4 коли, докато аз си карам 124-ката 8 години. Ама вече и аз ще я сменям, като следващата ще е с доста по-къс експлоатационен срок при мен.
                              Втория Ситроен го взех защото първия ми омръзна. Сега търся трети защото и втория ми омръзна. Двата Ситроена са при мен и са в цветущо здраве. Масла смням на предписаните интервали. Е, малко, даже не малко, външния им вид им куца, ама това защото съм експлоататор, а не роб на колите си.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                                Аз вярвам на написаното в книгата. Предполагам че хората разработили автомобила, са значително по-компетентни от мен и повечето писатели тук.
                                Вижда се че за дизеловия мотор интервала е 5000км, докато за бензиновия е 10000км. А кой и дали ще спазва - това е друга тема. И аз, и други писахме че зависи и от конкретните условия на работа на колата. Ама...куп страници с писаници на инат - кой колко бил минАл с едно масло...
                                Живия живот показва на инат кой говори- аз я карам и нищо и няма,други четат книжки........то и аз четох ма мойта книжка е от преди 25 години за масло минерал,не им е останало време да видят в бъдещето какви масла ще има та да ги включат и тях у книжките.
                                По книжка маслото в скоростите на Тойотата не се пипа,а това значи ли,че трябва да си намеря едно старо такова и да хвърля новия АмсОйл?

                                Производителя пише ма ти плащаш ремонтите
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X