Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестабилна работа на двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нестабилна работа на двигателя

    Нестабилната работа си е от както купих колата просто я взех под пазарната цена и налях доста пари в нея и си е все същото.Правих дюзи(които са на няколко дена),помпа с надеждата нещо да се промени,но не всичко си е по старому.Скоростния лост се тресе на празен ход и при ускорение на 3-та скорост както и на 5-та с скорост над 100 км,двигателят също и никой неможе да ми каже къде е проблема.Само от бош сервиза ми казаха верига и се надявам там да е проблема понеже вече ми писна да давам сумати пари.Тампона на скоростите е чисто нов и оригинален от Ратола.
    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

    Коментар


    • #32
      От: Нестабилна работа на двигателя

      Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
      .Само от бош сервиза ми казаха верига и се надявам там да е проблема понеже вече ми писна да давам сумати пари
      -Така е ,човек слуша всички ,но от Своя -не бива да се дели.

      Коментар


      • #33
        От: Нестабилна работа на двигателя

        Добре вие какво предлагате да направя.Мисля да отида при колегата Боев да я погледне.
        SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

        Коментар


        • #34
          От: Нестабилна работа на двигателя

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          Толкова здрав и технологичен двигател и да създава проблеми, които в БОШ не "откриват"???
          Не говори никак добре за квалификацията на диагностиците.
          Моя съвет е да смените диагностика.
          Вече съм споделил ................................

          Коментар


          • #35
            От: Нестабилна работа на двигателя

            Отиди.
            Само с поглеждане няма да стане. Въпреки, че тоя ДВГ е от старите, управлението е с компютър. Тоест, има ел. изпълнителни механизми, датчици, компютър и много жица.
            Според мен трябва компютърна диагностика, първо.
            Не знам за тоя стар ДВГ (освен това е и рядко изпълнение с тоя ДВГ) лесно ли ще се намери компютърна диагностика!?

            Коментар


            • #36
              От: Нестабилна работа на двигателя

              Компютърната диагностика е лесна, имаме я, ама гнусото е без компотер доколкото знам.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Нестабилна работа на двигателя

                Не е Мусо, Рекстън е. От тия години ме съмнява да не е с ел. управление на гор. система, ЕГР и т.н. Няма как да покрива евро 3.
                В дата-та няма информация и повече не мога да кажа.

                Коментар


                • #38
                  От: Нестабилна работа на двигателя

                  "Уморих се",Но ако толкова се съмнявате в "разпъването" на веригата лесно може да се убедите с един "експеримент".(и през маслоналивната гърловина може да се провери)
                  -На равно място включете на 5 скорост.Както е на скорост бутнете колата един два метра на зад.Идеята е да превъртите коляновия вал в обратна посока.При разпъната верига на този двигател ще прехвърли зъби при ГНП и ще избяга центровката на впръскването. Ако това се случи сменяйте веригата в комплект.
                  (Има други конструкции двигатели при които този експеримент е фатален)

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нестабилна работа на двигателя

                    Ток има само за подгрева на свещите и на стартера за да запали,
                    и му трябва вакуум за да се загаси.
                    Ако има нафта, може да се пали и гаси и без ток.

                    За правилна диагностика са необходими: очи, уши, иии ... поне неква мисъл !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нестабилна работа на двигателя

                      Гледали са я веригата със страбоскоп доколкота ми казаха.Диагностика на този мотор неможе да се прави само на 2.7 и колата е Рекстън,а не Мусо.Ще ви държа в течение какво се е открило накрая,за да може ако някой има подобен проблем да не дава луди пари като мен.
                      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нестабилна работа на двигателя

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Идеята е да превъртите коляновия вал в обратна посока.При разпъната верига на този двигател ще прехвърли зъби при ГНП и ще избяга центровката на впръскването.
                        Ще прехвърли веригата ама не на помпата а на коленовия вал!! Та не е много удачен тоя експеримент!
                        Колегата с проблема, не можеш да получаваш съобщения. Дал съм телефон ,ако искаш звънни .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нестабилна работа на двигателя

                          Добре тези дни ще ти се обадя да се уточним кога да дойда.Благодаря ти много
                          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нестабилна работа на двигателя

                            Имам добри новини.Сега се връщам от Ратола и колата вече е оправена.Не тресе и всичко е точно.Оказа се,че помпата е била неправилно зацепена.Оборотите са оправени вече на 700.
                            SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нестабилна работа на двигателя

                              И сега да кажеш, колко ти се вързА всичко ?
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нестабилна работа на двигателя

                                Ами днес съм платил само 100 лв за центровката и смяна на едни маркучета за нафтата.Иначе общо със ремонтите,които не бяха нужни ми излязоха над 3000 лв.Ремонт на помпа,ремонт на дюзи(2 пъти),ремонт на раздатка.Ремонтите са правени в София дизел център(чистене на дюзи)и заради техния доверен сервиз се наложи и ремонт на помпа,ремонт на помпа в Бош сервиз,ремонт на раздатка и отново дюзи в Ратола и сега центровка на помпата отново в Ратола.Мога да дам и подробни цени на всички направени ремонти.
                                SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X