Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо свирят спирачките ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо свирят спирачките ?

    Преди три-четири месеца сменях накладки на Дискавъри , предни и задни дискови , МИНТЕКС, все такива слагам . След около месец задните започнаха да свирят , като силата на звука се увеличаваше . Преди две седмици ми ги смениха в магазина с друг комплект , отначало бяха тихи , но сега пак започнаха . На какво може да се дължи ? Ясно ми е , че едната причина може да е в качеството на цялата партида , има ли друга възможност , т.е причината да е при мен ?

  • #2
    До: Защо свирят спирачките ?

    Ако дисковете ти не са надрани (предполагам си ги погледнал при смяната), няма друга причина, освен накладките.
    По тоя повод се сещам за една истинска история, как един много добър майстор (лека му пръст, почина отдавна) при подобен въпрос се пошегувал: "ами смажи ги, няма да свирят" и колегата взел, че ги гресирал... за щастие, освен измиване с бензин, нямало други последици...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: Защо свирят спирачките ?

      Ей така стават сакатлъците. Майстора си прави майтап, като си мисли, че никой не е толкова луд, но не отчита факта, че има много хора които наистина не знаят. Не че са глупави. Просто не разбират от железа и феродо.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: Защо свирят спирачките ?

        за да не свирят, ако нямат, се прави напречен канал с ножовка по средата на феродото до дебелина 3 мм на феродото и обикновенно спират да свирят.

        Коментар


        • #5
          До: Защо свирят спирачките ?

          От надрани дискове свирят ли ? Защо ?
          А канал май нямаха , ще направя.

          Коментар


          • #6
            До: Защо свирят спирачките ?

            свирят и на общо основание, когато се ползват дълго и леко - гланцират се; предполага се, че това важи за по-долно качество;
            Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

            Коментар


            • #7
              До: Защо свирят спирачките ?

              Съгласен съм с мненията на колегите,като слагам под въпрос това,дали и колко са надрани дисковте.Причината обаче смея да кажа е в накладките ,а не в колата.Пък дето има една дума,можеш и да ги гресираш.Това последното е шега-за разните читатели на форума.
              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

              Коментар


              • #8
                До: Защо свирят спирачките ?

                Този канал спомага за почистване на контактните повърхности а и променя резонансната честота на самата накладка.Другото спасение е пробиване на дисковете както на състеателните коли но е много по сложно технически.

                Коментар


                • #9
                  До: Защо свирят спирачките ?

                  Абе , вие на вашите каква грес им слагате ?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Защо свирят спирачките ?

                    Зависи много от материала, от който са направени накладките, но това не значи непременно лошо качаство. Някои спират много добре, но свирят. Други не свирят, ама и не спират. А най-добре е да и намериш такива, които хем спират, хем не свирят . Един познат веднъж ми разправя нещо, че в някои държави почнали да въвеждат изисквания да се правят от по-екологично чисти материали и точно те си спирали добре, но си свирели още като чисто нови. Не знам колко е вярно, но предив факта, че от известно време е все по-трудно да си намериш не свирещи накладни, сигурно има нещо.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Защо свирят спирачките ?

                      Е те тва е успокоение.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Защо свирят спирачките ?

                        Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                        Абе , вие на вашите каква грес им слагате ?
                        Лой от чортова кожа.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Защо свирят спирачките ?

                          Има нещо много важно, което не се знае от много хора. Спирачките свирят и от... кофти спирачна течност!
                          Да започнем подред - за да стане източник на звук накладката трябва да трепти. Но знаем, че тя е притисната между нееластични материали - от едната страна дискът (барабанът), а от другата буталото на апарата и спирачната течност. Те по подразбиране също са нееластични. Но! Течността лесно става еластична само от няколко мехурчета газ в нея и ето защо се обръщат по нас на стоповете. Газът може да дойде по два пътя - единият е недобро обезвъздушаване. При смяната на накладките често се случва да се дръпне буталцето с отвертката по-рязко и така влиза въздух в системата, защото тя е инертна и по-лесно е да дръпне въздух, отколкото течност.
                          Другият път е образуването на мехурчета пара в течността или от проникнала вода в нея(сп. течност трябва и да се сменява понякога), или от менте течност, в която някоя от съставките и кипва при високото налягане в системата.
                          Имайте и това предвид!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Защо свирят спирачките ?

                            Колеги имам професионален опит с феродата / с производството и технологиите/ моето мнение е че много хора не проверяват спирачните си ситеми от една страна а от друга заменянето на азбеста в феродото е много кпризен и според мен не достатъчно ефективен процес като обаче цената е в пъти повече от "вредните" азбестови които почти не свирят и спират по-добре и са по-евтини. Според мен природния материал азбест е много по-добър от заместителите си а и много производителите поради доста скъпи заместители "икономисват" част от тях и след това ефекти всякакви. Това е от мен дано съм бил полезен а иначе канала би помогнал според мен.
                            [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

                            Коментар


                            • #15
                              До: Защо свирят спирачките ?

                              Ивайло, провери дали случайно някой супорт задържа - затяга. Тогава се получава прекомерно загряване и изпичане на повърхностния слой на накладката, който както казаха по-нагоре колегите се гланцира и почва да свири..
                              Don't hunt IF you can't kill
                              първо 0883 после 333 накрая 448

                              LZ1BGD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X