Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Много интересно колега ixeos. Не мога да разбера само някакъв майтап ли е това или наистина с това се занивамаш. Ако правиш това дай подробности за цени, части, време.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

    Коментар


    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
      Много интересно колега ixeos. Не мога да разбера само някакъв майтап ли е това или наистина с това се занивамаш. Ако правиш това дай подробности за цени, части, време.
      Колегата "ixeos" се опита да се помайтапи доста "тънко" Марине.
      Ама и другия колега пък "PETAR PENEV" такъв въпрос зададе...
      какво значи две фирми - ами кажи ги де. Аз си мисля че не 2 а 200 сервиза в БГ могат да ти обърнат волана, ако искат разбира се...
      А само да вметна за PETAR PENEV, че всяка кола е строго индивидуално дали може да се обърне! Те по принцип всички могат ама някои не си струва да се замисляш дори. Последно гледах, един Пасат '99 и Ауди А4 около '95 - ами там е дооооста трудно да се обърне! Иначе БМВ 5-та '98 съм чувал за обръщане но 3-та незнам.
      Колега Делта направи няколко снимки на ДВГ-отсега да видим как са ламарините там
      LAND ROVER Freelander 1.8 2000

      Коментар


      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
        Много интересно колега ixeos. Не мога да разбера само някакъв майтап ли е това или наистина с това се занивамаш. Ако правиш това дай подробности за цени, части, време.
        Дано да не е това основното му занимание .... Майтап е разбира се, но такива "обръщания на волана" май зачестиха доста напоследък и черните прогнози от една друга тема май ще се окажат доста точни .....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Ако знаех имената на фирмите, нямаше да пиша, че ги търся ! Освен това ако исках да я карам в какъвто и да е сервиз щях да го направя, целта е да намеря хора които разбират от тази работа, а не такива коите ще се учат на колата ми ! Това БМВ което искам да си го купя тук варви от 18 000лв. нагоре, а ако си го купя от Англия ще ми дойде около 3000 паунда !

          Коментар


          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            Много интересно колега ixeos. Не мога да разбера само някакъв майтап ли е това или наистина с това се занивамаш.
            Това беше в кръга на шегата. Опит за черен хумор. От него също има нужда от време на време.

            Това БМВ което искам да си го купя тук варви от 18 000лв. нагоре, а ако си го купя от Англия ще ми дойде около 3000 паунда !
            Колега, обръщането включва цялостно разглобява и сглобяване на кормилна уредба, спирачна система, електрическа система, системи за безопастност като въздушни възглавници, цялото табло, корите по предните две врати, педалите. Как мислиш - дали може да се намери някой наистина квалифициран и можещ човек, който да е перфектен механик, адски добър електричар, съвестен, евтин и в близките пет месеца да е свободен? И как и с какъв акъл ще позволиш на някой непознат да ти модифицира най-важните системи за безопастност?! Нали после в това БМВ серия 3 разколачено и сколачено от бай Иван кварталния майстор ще се возиш ти и твои близки и приятели. Значи не може да дадеш 9 бона и да си вземеш порядъчно и сигурно VW, Опел, Форд, Ситроен, Рено, Нисан, Хонда, Тойота, Сузуки, Пежо, а трябва да е BMW па макари и с обърнат от бай Иван кварталния майстор волан. Да му е*а манталитета булгаристански ще кажа и с това ще спра.
            Vitara 2.0 V6
            Honda CRV (Gen 1)
            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
            ВАЗ 2131

            Коментар


            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

              Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
              Това беше в кръга на шегата. Опит за черен хумор. От него също има нужда от време на време.

              Колега, обръщането включва цялостно разглобява и сглобяване на кормилна уредба, спирачна система, електрическа система, системи за безопастност като въздушни възглавници, цялото табло, корите по предните две врати, педалите. Как мислиш - дали може да се намери някой наистина квалифициран и можещ човек, който да е перфектен механик, адски добър електричар, съвестен, евтин и в близките пет месеца да е свободен? И как и с какъв акъл ще позволиш на някой непознат да ти модифицира най-важните системи за безопастност?! Нали после в това БМВ серия 3 разколачено и сколачено от бай Иван кварталния майстор ще се возиш ти и твои близки и приятели. Значи не може да дадеш 9 бона и да си вземеш порядъчно и сигурно VW, Опел, Форд, Ситроен, Рено, Нисан, Хонда, Тойота, Сузуки, Пежо, а трябва да е BMW па макари и с обърнат от бай Иван кварталния майстор волан. Да му е*а манталитета булгаристански ще кажа и с това ще спра.
              Това за булгаристанския манталитет е добре, но си мисля. че не е това проблема. По-скоро е "как да пре...м дявола докато хвърка".
              Евтиното винаги стува повече!

              Коментар


              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение

                Колега, обръщането включва цялостно разглобява и сглобяване на кормилна уредба, спирачна система, електрическа система, системи за безопастност като въздушни възглавници, цялото табло, корите по предните две врати, педалите...
                Около мотора сигурно всичко е запълнено. И трябва да се извади, и една част да се премести от другата страна. И на мен ми се струва доста наивно.

                Коментар


                • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  И едно питане.
                  Защо мислите, че автомобилите втора ръка, в UK са по-ефтини"?
                  Отговор: Няма кой да им ги купи.
                  Защо ли?

                  Коментар


                  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    Ми то има евтин вариант вече-

                    Коментар


                    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      И едно питане.
                      Защо мислите, че автомобилите втора ръка, в UK са по-ефтини"?
                      Отговор: Няма кой да им ги купи.
                      Защо ли?

                      Отговарям ти колега. Защото пазара за коли с десен волан е стеснен до Острова, а такива с ляв се "превъртат" по целия континент, защото българи, поляци, руснаци и т.н си купуват коли от Франция, Германия, Австрия и т.н. Така че това, което намекваш не е вярно, просто двата пазара са коренно различни. И тъй като този на десни волани е много по-малък и цените са по ниски. Иначе съм бил в почти цяла западна Европа и твърдя, че от всяка държава можеш да вземеш готина и гадна кола, но честно казано стандарта в Англия е доста висок и хората си поддържат колите сервизно, така че са доста качествени/да повторя, че винаги има изключение във всяка страна/.

                      Иначе за шегата сам зацепих, просто прочетох поста посред нощ и викам чакай да драсна отговорче, като после осъзнах, че е майтап, но както и да е.

                      Колкото до обръщането съм съгласен с digigi, няма сервиз, който единствено да се занимава с обръщане на всякакви коли. Има някои, които са се специализирали в обръщане и са правили някои марки, но всяка други си има своите специфики. Иначе до колегата с БМВто, като струва толкова пари моето предложение е да си намериш ударено донор и добър майстор, щото иначе ако искаш да ти стане идеално трябва да го караш в Германия според мен. Разберете, че колите с десен волан не се правят ей така с ляв. Като си решил да направиш далавера и да ти излезе по-евтино трябва да провериш всички преди това или да рискуваш малко поне, ако не си наясно с всичко. Ако не ти се рискува си вземи лява направо. Аз обаче поддържам, че ако искаш да стане, като оригинална лява и като ще даваш толкова пари вземи търси първо кола донор, а после 3ки колкото искаш в Англия или ще караш с десен докато намериш частите.
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                      Коментар


                      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        Точно така де, и аз същото си мисля.
                        Струва ли си. Само и само да ги "отървем" от островните им коли?

                        Коментар


                        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                          Много дълга тема с различни мнения. Ето моето в резюме. Аз вече имам частите за обръщане на Фрий/даже от доста време/, само да видим покрай тези празници дали ще стане сега или януари. За разлика в цената от 2000 даже 3000 лв в никакъв случай не се захващайте да взимате десен и да обръщате. Просто накрая и да спестиш 500 лв няма смисъл, друг е въпроса ако имаш кола донор, или можеш да намериш супер евтино или имаш опит и т.н. Тогава може и да си заслужава за такава разлика. Ако обаче ще вземеш и тепърва ще търсиш всичко за 2к отдолу по-добре си карай така или не вземай. Също така ако вече си се решил да правиш конверсия се поинтересувай кои части трябват за модела, има ли сериозно пречки за обръщане и си направи грубо сметка дали си заслужава. Аз и другаде съм писал във форума, но пак ще кажа при Фрилендъра разликата в цената е 5000 лв, да не кажа и повече, и за обръщането не трябват табло, макар чу труда си е същия. Друг е въпроса, че частите почти не се намират или ако намериш ще са супер скъпи, щото има супер търсене. Така че моя извод или си взимаш десен и караш десен/сега взимам на баща ми едно Диско за офроуд и късо само/ или ако ще обръщаш прецени предварително и го прави за сериозна разлика в цените. Иначе доколкото знам всички коли се обръщат - просто времето частите и труда са различни и за някои не си заслужава. Освен това смятайте си и телефони, време, разправии и т.н.
                          Ето моето мнение по въпроса. Наистина няма смисъл от вкарване на кола от там НА ВСЯКА ЦЕНА, а при определени случаи.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                            Ето моето мнение по въпроса. Наистина няма смисъл от вкарване на кола от там НА ВСЯКА ЦЕНА, а при определени случаи.
                            И какви са тези случаи? Подарък,уникат? Ако е така нека си е оригинална!
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              Първоначално публикуван от Делта Преглед на мнение
                              Аз мисля да се пробвам да обърна волана на Паджеро2.8 имам три с десен волан и едно с ляв. Не ми пречи да карам с десен (особенно автомат) но искам да продам едно обърнато за да видя заслужава ли си труда. Ще направя снимки и точен опис на частите които ще ползвам от донора.
                              КОЛЕГИ АКО НЯКОИ ЗНАЕ ЧЕ ЩЕ СЕ ПРЕПЪНА С АВТОМАТИЧНАТА КУТИЯ ИЛИ ДВГ 4М40 ПРИ ОБРЪЩАНЕТО НЕКА ДА КАЖЕ ДА НЕ СЕ БЛЪСКАМ НАПРАЗНО.
                              Колега получават ли се нещата с обръщането на волана? Ако проекта върви може да пуснеш някоя снимчица и списъка с необходимите части
                              [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
                              [B]If you want, you can![/B]

                              Коментар


                              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                Първоначално публикуван от Делта Преглед на мнение
                                Аз мисля да се пробвам да обърна волана на Паджеро2.8 имам три с десен волан и едно с ляв. Не ми пречи да карам с десен (особенно автомат) но искам да продам едно обърнато за да видя заслужава ли си труда. Ще направя снимки и точен опис на частите които ще ползвам от донора.
                                КОЛЕГИ АКО НЯКОИ ЗНАЕ ЧЕ ЩЕ СЕ ПРЕПЪНА С АВТОМАТИЧНАТА КУТИЯ ИЛИ ДВГ 4М40 ПРИ ОБРЪЩАНЕТО НЕКА ДА КАЖЕ ДА НЕ СЕ БЛЪСКАМ НАПРАЗНО.
                                колега звънни ми във момента правя точно такова обръщане
                                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X