Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Първоначално публикуван от mitko85 Преглед на мнение
    Ами чесно казано като гледам цените на които се продават невярвам, че някой ще иска да я купи като сменя волана, при условие че може да си вземеш на същата цена с нормална дирекция.

    Цената е определяща при всеки един от случаите . Дали с нормален , дали с обратен , дали със обърнат , дали е перфектна или не , дали си сменил всичко или не си , купувача гледа цената...

    Коментар


    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Радвам се, че не видях тази тема преди два месеца. Сигурно щяхте да ме откажете да си обърна волана, но понеже не знаех колко е трудно взе, че стана. Необходими са части, 2 човека и 2 седмици по 2-3 часа на ден.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        Напиши малко повече ако има хора, които го правят. Става въпрос за Фрилендър. Ако пък имат идеи и за частите, които при Фрийто са малко, ще е супер. Благодаря предварително.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Имах в предвид, че сам го обръщах. Моята е Сузуки Витара, но предполагам, че и за фрее-то ще са необходими същите неща. Мога да напиша списък от части и дейности за да се ориентираш и прецениш какво ти трябва.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • До: Re: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

            Първоначално публикуван от fakir Преглед на мнение
            ако наистина е такава далавера (разлика в цените) как никой японец/китаец/турчин не е измислил да продава кит-ове за обръщане. бингото ще е тотално ако се систематизира. а и крайната цена ще е наполовина.
            Във Япония продават китове за обръщане на волана ,горе-долу ги гледам от 1 година.Но complete kit са по $1600 там-за Padjero и Prado, и за някои леки .Могат и там да ти я обърнат, кат си купиш колата от тях де.
            [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
            Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

            Коментар


            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

              За Nissan GR знае ли някой?
              Намерих хубав английски. Идва около 1500-2000лв. по тънко за покупка Год.91-92 4.2 дизел.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Не знам какво ще трябва за Нисана , но за тези пари по-добре си купи с лява дирекция вместо да ги дадеш за обръщане накрая паксъщото , ама ти остава само разправията и колата няма да е същата .Ако искаш да ги спестиш тези пари си го карай така , едва ли ще ти е проблем .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  Не знам какво ще трябва за Нисана , но за тези пари по-добре си купи с лява дирекция вместо да ги дадеш за обръщане накрая паксъщото , ама ти остава само разправията и колата няма да е същата .
                  По принцип е така, но точно с този двигател ги има само с десен волан, така че въпроса е доста актуален...
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    Аз затова питам. Дали 4.2 си заслужава. кажете нещо. Иначе катастрофирали патрули за смяна на волан валяло.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Аз затова питам. Дали 4.2 си заслужава. кажете нещо. Иначе катастрофирали патрули за смяна на волан валяло.
                      Двигателят е легендарен. Най-добрият дизел за Патрул. Обаче обръщането на волани, доста често е по-солжно обикновена смяна на таблото. Друг път пък не е толкова трудно. При патрула конкретно за съжаление не знам. Мисля си обаче, че все пак по-лесния вариант би било вземането на катастрофирал или изгнил с 4.2 от Англия и присаждането на двигателя и скоростите на патрул с ляв волан, здрави купета с умрял 2.8 не е като да няма.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        мдаа, интересна тема е това..
                        колкото до фаровете, аз наскоро сменях фаровете на Хонда Акорд ( 1992-ра, с нормален волан, но с кофти спирачки) и нов фар( разбира се турски) ми струваше мисля 115 лева( без моторчета за регулиране от купето) . Така че фаровете не са толкова голям проблем
                        Never ride faster than your angel can fly !

                        Коментар


                        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          Много дълга тема с различни мнения. Ето моето в резюме. Аз вече имам частите за обръщане на Фрий/даже от доста време/, само да видим покрай тези празници дали ще стане сега или януари. За разлика в цената от 2000 даже 3000 лв в никакъв случай не се захващайте да взимате десен и да обръщате. Просто накрая и да спестиш 500 лв няма смисъл, друг е въпроса ако имаш кола донор, или можеш да намериш супер евтино или имаш опит и т.н. Тогава може и да си заслужава за такава разлика. Ако обаче ще вземеш и тепърва ще търсиш всичко за 2к отдолу по-добре си карай така или не вземай. Също така ако вече си се решил да правиш конверсия се поинтересувай кои части трябват за модела, има ли сериозно пречки за обръщане и си направи грубо сметка дали си заслужава. Аз и другаде съм писал във форума, но пак ще кажа при Фрилендъра разликата в цената е 5000 лв, да не кажа и повече, и за обръщането не трябват табло, макар чу труда си е същия. Друг е въпроса, че частите почти не се намират или ако намериш ще са супер скъпи, щото има супер търсене. Така че моя извод или си взимаш десен и караш десен/сега взимам на баща ми едно Диско за офроуд и късо само/ или ако ще обръщаш прецени предварително и го прави за сериозна разлика в цените. Иначе доколкото знам всички коли се обръщат - просто времето частите и труда са различни и за някои не си заслужава. Освен това смятайте си и телефони, време, разправии и т.н.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            Здравейте ! Аз съм савсем нов тук, токущо се регистрирах ! Виждам, че сте доста навътре в нещата за колите с десен волан и обращането им в нормален. Аз искам да си вкарам кола от Англия, защото там е доста по ефтина отколкото тук в БГ или пък в Италия или Германия. Колата е BMW 325 cupe - между 2000 - 2004 год. Молч, ако някои може да ми даде тел. за връска или пък адрес на фирма кам която мога да се обарна да ми обарнат волана с ляв. Знам че тук в БГ има две такива фирми, но незнам нищо повече за тях, нито как мога да ги намеря или свържа. Благодаря предварително на всички !

                            Коментар


                            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              Аз мисля да се пробвам да обърна волана на Паджеро2.8 имам три с десен волан и едно с ляв. Не ми пречи да карам с десен (особенно автомат) но искам да продам едно обърнато за да видя заслужава ли си труда. Ще направя снимки и точен опис на частите които ще ползвам от донора.
                              КОЛЕГИ АКО НЯКОИ ЗНАЕ ЧЕ ЩЕ СЕ ПРЕПЪНА С АВТОМАТИЧНАТА КУТИЯ ИЛИ ДВГ 4М40 ПРИ ОБРЪЩАНЕТО НЕКА ДА КАЖЕ ДА НЕ СЕ БЛЪСКАМ НАПРАЗНО.
                              Колев

                              Коментар


                              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                Знам че тук в БГ има две такива фирми, но незнам нищо повече за тях, нито как мога да ги намеря или свържа.
                                Здравей, аз съм едната фирма. Карам 22 метров 30 тонен ТИР и обръщам за секунди. Последният беше с една тройка, който рече да надникне ... и го намериха верно от лявата страна държейки волана ...
                                Vitara 2.0 V6
                                Honda CRV (Gen 1)
                                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                                ВАЗ 2131

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X