Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

    Незнам но това ми се струва доста скъпичка процедура от която маи невиждам смисал защото за да обарнеш волана ще ти излезе почти колкото да си го купиш с ляв волан!Да има тех. отвори но все пак не всичко опира до това!Все пак нито таблата са толкова евтини нито другите неща които ще трябва да се правят!За мен е безмислено!
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

      Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
      Здравей, аз съм едната фирма. Карам 22 метров 30 тонен ТИР и обръщам за секунди. Последният беше с една тройка, който рече да надникне ... и го намериха верно от лявата страна държейки волана ...
      Кво му се вързвате на ТОЯ , мрази десните волани , погледнете темите му. Тук хората говорят на харабия ,а той зел да си прави глупави шеги.

      Коментар


      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

        Колеги които обръщете воланите на ПАДЖЕРО може ли да ми кажете частите които са нужни,благодаря много
        '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
        '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
        И разни BMW-та...

        Коментар


        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

          Кво му се вързвате на ТОЯ , мрази десните волани , погледнете темите му. Тук хората говорят на харабия ,а той зел да си прави глупави шеги.
          Чувал съм, че в Израел трансплантират успешно чувство за хумор и обръщат волани. Мога да ти дам повечко подробности ако искаш. Ти явно се нуждаеш и от двете .
          Vitara 2.0 V6
          Honda CRV (Gen 1)
          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
          ВАЗ 2131

          Коментар


          • Обръщане на дирекция

            Малко е раничко за това питане но искам да ми кажете къде или кои би се захванал да обърне дирекция на опел астра или някакъв джип още не знам какъв ще е джипа.И орентировачна цена колко варират тези услуги.Благодаря
            0885 297985,мтел-Радо
            0876 556870,виваком като домашен

            Коментар


            • До: Обръщане на дирекция

              Ама,ти сериозно ли питаш?
              От един месец само такива теми ми се набиват в очите, и аз ,дето нямам никакво намерение да обръщам дирекция разбрах къде,как и колко

              Коментар


              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                Цитат:
                Мнение на marin199
                Ето моето мнение по въпроса. Наистина няма смисъл от вкарване на кола от там НА ВСЯКА ЦЕНА, а при определени случаи.

                И какви са тези случаи? Подарък,уникат? Ако е така нека си е оригинална!

                Оххх вече се изморих да повтарям едно и също.
                Ето ти случаи:
                1.При Фрилендър спестяваш поне 3 бона след обръщането, екземплярите от Англия повечето са добре поддържани, щото там им е родината.
                2. Имаш ударена кола или познат в морга или изгнила в мега гадно състояние, взимаш си от Англия дясна супер готина и обръщаш с части от гадната лява./На един познат му предлагат от морга в Германия да си свали квото иска за обръщане от някво Паджеро за 200 евро и мисли да си вземе дясно за добри пари и да го обърне, като оригинално с частите от лявото/.
                3. Взимаш си 2 пъти по-евтина кола за офроуд, щото в гората ляв, десен все тая.
                4. Коли с изпълнение и окомплектоване, което го няма с ляв волан, такива случаи има при някои японски коли за японския пазар или нещо друго уникално, в изпълнението, за Пример в Англия има доста коли с ляв волан от Щатите - лимузини, големи кустомизирани джипки, някои специализирани камиони и т.н.
                5. Ако щеш един познат си взе Смарт само за града и си кара друга извън града. При ляв и десен Смарт разликата е сигурно 50 см в разположението на волана, щото е тясна колата . Така че той си кара евтиния Смарт в града със същата видимост и извън града друга кола, ако случайно изпреварва няма никви проблеми и като спре в тъпия трафик си слиза направо на тротоара. /В Щатите колите на US Mail са с десни волани, за да слизат на тротоара при постоянното им спиране пред къщите/.

                И НАКРАЯ, ОСТАВЕТЕ ВСЕКИ ДА СИ ПРЕЦЕНИ ДАЛИ ДА ВЗЕМЕ ДЕСЕН ВОЛАН, ДАЛИ ДА ГО КАРА ТАКА, ОБРЪЩА, ПРЕОБРЪЩА, ПРЕТЪРКАЛЯ И Т.Н. СТИГА С ТЪПИТЕ ИЗКАЗВАНИЯ - "ТОЯ БЪЛГАРИН ДА СПЕСТИ ПАРИ КВО НЕ ПРАВИ И ТАКИВА ГЛУПОСТИ". ИНАЧЕ ЗА 4 ПЪТ КАЗВАМ МОЕТО МНЕНИЕ - В БЪЛГАРИЯ КОЛИТЕ СА С ЛЯВ ВОЛАН, НЕ КАРАЙТЕ И НЕ ВНАСЯЙТЕ ДЕСНИ БЕЗРАЗБОРНО, МАКАР ЧЕ АКО СЕ НАПРАВИ СТАТИСТИКА ПРОЦЕНТА НА ПРОИШЕСТВИЯ С ДЕСНИ ВОЛАНИ ЩЕ Е СИГУРНО 0.1 ОТ ОБЩИТЕ ПРОИШЕСТВИЯ.
                Последно редактирано от marin199; 14-01-09, 15:15.
                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                Коментар


                • До: Обръщане на дирекция

                  Добре на съм видял че съществува тематано аз не искам дълги изказваня а само адрес на сервиз за тази работа и горе долу парички че тази криза вече ми еб. ....та
                  0885 297985,мтел-Радо
                  0876 556870,виваком като домашен

                  Коментар


                  • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                    Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                    Цитат:


                    И НАКРАЯ, ОСТАВЕТЕ ВСЕКИ ДА СИ ПРЕЦЕНИ ДАЛИ ДА ВЗЕМЕ ДЕСЕН ВОЛАН, ДАЛИ ДА ГО КАРА ТАКА, ОБРЪЩА, ПРЕОБРЪЩА, ПРЕТЪРКАЛЯ И Т.Н. СТИГА С ТЪПИТЕ ИЗКАЗВАНИЯ - "ТОЯ БЪЛГАРИН ДА СПЕСТИ ПАРИ КВО НЕ ПРАВИ И ТАКИВА ГЛУПОСТИ". ИНАЧЕ ЗА 4 ПЪТ КАЗВАМ МОЕТО МНЕНИЕ - В БЪЛГАРИЯ КОЛИТЕ СА С ЛЯВ ВОЛАН, НЕ КАРАЙТЕ И НЕ ВНАСЯЙТЕ ДЕСНИ БЕЗРАЗБОРНО, МАКАР ЧЕ АКО СЕ НАПРАВИ СТАТИСТИКА ПРОЦЕНТА НА ПРОИШЕСТВИЯ С ДЕСНИ ВОЛАНИ ЩЕ Е СИГУРНО 0.1 ОТ ОБЩИТЕ ПРОИШЕСТВИЯ.
                    Правилно, много правилно.

                    Коментар


                    • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                      Ипоследно къде да ходя
                      0885 297985,мтел-Радо
                      0876 556870,виваком като домашен

                      Коментар


                      • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                        Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                        Ипоследно къде да ходя
                        Нали ти е ясно първо, че трябва да имаш всички части, защото едва ли майстора ще има. Иначе труда варира от 1000 до 1500 лв/поне за Фрий, иначе към 1500 чувам/. Частите колкото ги намериш. Аз знам за няколко човека, които обръщат Фрилендъри, като ranethel, kaishin от форума. Чувам също за фирма или гараж в Асеновград, където уж само това правели - ще опитам да ти намеря телефон. Иначе ако имаш всички части, всеки свестен майстор с повече желание ще ти го направи. Виж също bir4oo/дано не бъркам ника, но той има публикации за обръщане на Фрий, рейки за Фрий и т.н., ще го намериш във форума, има оставен тел./, ако не се лъжа за ника от Добрич, той обръща няколко коли, мисля включително Вектра. Имам познат, който докарва от Англия и работеше с някой за обръщане, ще гледам да ти намеря тел.
                        Последно редактирано от marin199; 16-01-09, 12:24.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                          Колега Ixeos,
                          май само ти си се радваш на "уникалното" си чувство за хумор.И също така мнението ти за колите с десен волан можеш да си ги запазиш за себе си! Както каза колегата по горе всеки сам си рещава!
                          Лека вечер!
                          [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

                          Коментар


                          • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                            zdraveiteiskam da si obyrna volana na mercedes E200...interesuva me koi 4asti trqbva da smenq i koi ne...za da si pravq smetka za cenata nakraq.blagodarq predvaritelno za pomo6ta.

                            Здравейте, искам да си обърна волана на Мерцедес Е200. Интересува ме кои части трябва да сменя и кои не, за да си правя сметка за цената накрая. Благодаря предварително за помощта.
                            Последно редактирано от Паджеровод; 19-01-09, 21:32.

                            Коментар


                            • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                              Обръщането на волана е наложително,когато задкормилното устройство няма:
                              воля,желание,кураж,елементарна пространствена мисъл,и когато не може да се примири с мисълта че се препоръчва да се кара по бавно /зад ТИР или голям автобус/по дълго време.Просто обяснено за такива хора-пътищата в наща мила татковина в 98% са КОНСТРУИРАНИ за скорости до 90км/ч,изключение са "Тракия" и "Хемус" с мах 120км/ч. Реално погледнато ТИР-овете и автобусите се движат на горната граница-90 км/ч,така че който иска-да бърза,ако и да е с ляв волан.
                              За 3 години опит с десните волани- постоянно шофиране,сега като ми се наложи да карам някоя от служебните коли с ляв волан,питам колегите"абе как ги карате тия леви волани? не ви ли е терсене?
                              Искам да поясня че никога не съм имал проблем с това че колата е с десен волан,от първата минута.
                              За мен няма значение къде е волана може и да е в средата на багажника.
                              А защо десни кормила?
                              Колите са добри,по-добри от тези които идват от Германия,относително нови на години,и най-важното на цена с до 40% по-ниска,от най-ниската оферта в Бг.
                              Има бг форум,с 70-80 потребителя.основния център е Карлово-Пловдив.
                              Общо взето ,който го страх да си седи в къщи на топло.

                              Коментар


                              • До: Обръщане на волана(ляв-десен) и колко струва?

                                Общо взето ,който го страх да си седи в къщи на топло.
                                Аха, с една дума човек трябва да е безстрашен, за да кара кола с обратен волан. Защо ли ... ?
                                Vitara 2.0 V6
                                Honda CRV (Gen 1)
                                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                                ВАЗ 2131

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X