Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поддръжка на стара или нова кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Поддръжка на стара или нова кола

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Тойота Ярис или друга дребна колица при удар с нещо по-голямо и по-тежко,
    Защо ли всички знаем отговора?..
    Но новите коли трябва да се продават, а "безопасността" е също като "био" и "еко"-нямат никаква практическа стойност, но са силни рекламни думички...

    Бе от педерастка Европа какво друго да чакаш...
    То и аз мога да пусна реклама, че в моето такси е най-безопасно возенето, но дали е така? Но на кого му пика-нали е "безопасно"...

    П.П. Нямам такси, това беше само пример.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Поддръжка на стара или нова кола

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Защо ли всички знаем отговора?..
      Но новите коли трябва да се продават, а "безопасността" е също като "био" и "еко"-нямат никаква практическа стойност

      Коле,дано никога не ти се наложи да разбереш разликата

      Коментар


      • От: Поддръжка на стара или нова кола

        По въпроса за сигурността- когато ОНЗИ ОТГОРЕ ми е бил виза-
        май ще ми е все тая, дали ще ме ровят със счупен нос или със здрав- всичко е БОЖА РАБОТА !
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • От: Поддръжка на стара или нова кола

          Наистина-дано, но както се каза по-горе-или си в 50-те процента които оцеляват, или си в другите...
          Много си зависи от конкретната ситуация, а в еуроенкап съм виждал почти само идентични постановки...
          Да ги питам-къде са вероятните поражения от няколко кълбета "таван-гуми"... Или от стрелба по колата(примерно) Ситуациите в живота са непредсказуеми, и никой не може да прогнозира на какъв точно "краш тест" ще съм подложен аз, или ти, или който и да е, та да ми каже-в тази кола ще оживееш, а в другата не...

          В дадения пример-патрол срещу ярис-ако искаш да се пробваме, ама аз няма да съм в яриса...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Поддръжка на стара или нова кола

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Наистина-дано, но както се каза по-горе-или си в 50-те процента които оцеляват, или си в другите...
            Много си зависи от конкретната ситуация, а в еуроенкап съм виждал почти само идентични постановки...
            Да ги питам-къде са вероятните поражения от няколко кълбета "таван-гуми"... Или от стрелба по колата(примерно) Ситуациите в живота са непредсказуеми, и никой не може да прогнозира на какъв точно "краш тест" ще съм подложен аз, или ти, или който и да е, та да ми каже-в тази кола ще оживееш, а в другата не...

            В дадения пример-патрол срещу ярис-ако искаш да се пробваме, ама аз няма да съм в яриса...
            Има една дума КЪСМЕТ и дано го имаме

            Коментар


            • От: Поддръжка на стара или нова кола

              За съжаление Нкап нямат в изпитанията си графа за "стрелба по колата", както нямат и за метеорити, за падащи саксии или за канализационно цунами.

              За останалото - звездите ги раздават за коли със сходни размери и тегло, и наистина - дано не ти се налага да пробваш разликата.

              Която може да е не между това да те копаят със счупен нос или със здрав, а между това да се върнеш насинен на работа след една седмица, или да се пенсионираш в количка след една година.

              Пък вече какви са шансовете на избомбена лимузина с триста ербега срещу клекнала на една страна Ифа - всички знаем.

              Същите каквито са шансовете на девет годишно супер каратистче срещу 25 годишен подпийнал батко. Почти никакви.

              И въпреки всичко, в тупаник между същото това девет годишно каратистче и обикновен девет годишен хлапак - бих заложил на каратистчето. Не знам защо
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Поддръжка на стара или нова кола

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                ....


                И въпреки всичко, в тупаник между същото това девет годишно каратистче и обикновен девет годишен хлапак - бих заложил на каратистчето. Не знам защо
                Навремето като учех в Спортното на втората година при щангистите дойде едно момче от павликенските села. Всички "стари кучета" му се смееха на недодялания вид до момента на първата тренировка когато излезе на подиума и от раз удари в земята личния рекорд на най-добрия от паралелката. Същия, с над две години яки тренировки и няколко отличия от състезания. И спряха да се смеят. Та винаги има изключения от правилото.

                Коментар


                • От: Поддръжка на стара или нова кола

                  Е, да... И все пак. И да е изключение, ще потвърждава правилото.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Поддръжка на стара или нова кола

                    Първоначално публикуван от Гена Преглед на мнение
                    труда на хиляди инженери от десетилетия насам е прах в очите за цял свят.
                    Ей, така и не се научихте да правите разлика. Инженерите решават не вашите проблеми, а своите. Което е различно - включително, когато става въпрос за безопасността.

                    Коментар


                    • От: Поддръжка на стара или нова кола

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      И звездите на NCAP не трябва да се гледат чисто механично. Цитат от сайта им:



                      Т.е. тестът симулира удар в кола с подобна маса и структура. А иначе, на пътя, колата с по-голяма маса има предимство пред по-леката. Същото се отнася и за по-високата.

                      Тъй като ние се движим в реалния живот, аз никак не бих разчитал на 5-те звезди на Тойота Ярис или друга дребна колица при удар с нещо по-голямо и по-тежко, защото в този случай те просто няма да са валидни ...
                      Друг въпрос е, че почти винаги може да има някой по-голям от тебе на пътя.
                      Именно! А че винаги има някой по-.. е ясно. Пресен пример е мутродрогата, карала гегата по България, дето направи мазало.. От такова говно неземно за съжаление никакви точки по NCAP няма да те спасят. Да не дава Господ.

                      А че примерно нова фабия е по-безопасна от 20 годишно поло, в състояние като вчера излязло от завода, мисля никой няма да се наеме да спори. Поне не и аз де.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Поддръжка на стара или нова кола

                        Имам и стари имам и нови коли,2001 взех първата си нова кола!За съжаление неможе да имаме начина на мислене на единЕВРОПЕЕЦ спрямо колите защото нямаме същия стандарт на живот.Оттам където изкупуваме колите им на старо една средна нова кола е 5-6 заплатиа не 50-60има една поговорка-лисицата като неможе да стигне гроздето от асмата се оправдава че било киселоЗа съжаление в България да сим купиш нова кола само с труд е много ТРУДНО!!!! Сега имам НГВитара дълга база и когато я купувах тракшон контрола/+ABS+ESP/ беше 2000 евра +и се замислих НО реших че като е гарга да е рошава!След година си върна парите /ако струвам 2000евро /100% съм сигурен защото и двете коли пред мен бяха стари ,за късмет резултата беше само наранявания ,но ако имаше единия аирбег нямаше да има и нужда от нови зъби и пластичен хирург.Все още в БГ един човешки живот е пяо ефтин от една колаЗа тези които са против да разберат каква еЕДНАот причините за построяването на първия аутобан от Германците!!!!!!!!!!!!
                        Последно редактирано от tanosliven; 07-10-11, 06:32.
                        Grand Vitra ddis 2008
                        SEAT Althea XL tsi 2010
                        Mitsubishi Canter

                        Коментар


                        • От: Поддръжка на стара или нова кола

                          Стана дума в темата как гроздето било кисело. Всъщност за някои е кисело, но други просто не обичат грозде.
                          Аз, например, нова кола не съм си купувал, но не ме и влече. Имам колега със същата заплата като моята, който реши да се хвърли на Тойота Ярис на лизинг (т.е. чисто финансово и на мен не ми пречи да се хвърля). Надъхал се беше, че не му се карат повече стари коли.
                          Първа греда: Купи си колата ноември месец. Попитал ТМ Ауто дали колата ще дойде със зимни гуми (зима е все пак ). Отговорът бил, че колата си идва в заводски вид с летни гуми и че негово задължение е да си купи зимни гуми, защото иначе ако стане нещо зимата няма да му признаят гаранцията (каквото и да значи това).
                          Втора греда: Колегата реши да си купи дизел: харчела по-малко, дизелът беше по-евтин от бензина. След няколко месеца нафтата поскъпна и колегата страдаше, че освен по-скъпото гориво си има по-муден двигател. Да беше втора ръка - да се отърве от нея, щом не го кефи вече дизела... ама да продадеш кола на 1 година насред лизинг си е живо овътряне от всякъде.
                          Трети... автогол: Чукнали му леко колата на паркинг. Колегата решил да се възползва от пълното, задължително и, разбира се, скъпо автокаско, което плаща, за да му оправят колата - нормално! Отишъл за протокол в ЗД. С този протокол в сервиза на ТМ Ауто - само там може да се оправи - иначе забравяш за гаранцията. След 2 седмици (през това време той си кара старата кола) отива да види до къде са я докарали в сервиза на ТМ Ауто: Колата му е чукната още веднъж. Очевадно на сервизния паркинг на ТМ Ауто и разбира се не от собственика - моя колега, а от някой друг. След опитите на служителите на сервиза да кажат: "Ама тя така си беше! Ние не можем да я оправим, защото не всички щети са описани в протокола на ЗД и съответно ЗД няма да ни ги платят!", колегата ми успя да им "докаже", че те са я ударили след като той им я е предал - в приемо-предавателният протокол били описани само щетите преди второто чукване. Последвали втори оглед от ЗД, втори протокол за щети по колата. Сумарно колата седяла месец и половина (може би даже два) в сервиза на ТМ Ауто докато оправят пораженията.

                          Както казах, заплатите ни са еднакви. Но мен не ме влече да се набутам в тази схема. Не ме влече да дам 20-30-40000 за нещо, чиято цел е да ме вози от точка А до точка Б. Ще ми струва още поне 2000 лева допълнителни разходи (каско, обслужване и т.н.) годишно, но пък за сметка на това само след 1 година ще е 30% обезценено, а след 3 години вече ще е 50%. За мен това е лоша "инвестиция".

                          Има хора, които възприемат автомобила като демонстрация на жизнен стандарт. Нека те си купуват новите автомобили. Мен не ме влече: Купувам си това, което е изгодно, което ще ми върши работа. Решил съм да си давам парите за много по-смислени (според мен) неща от колкото за нова кола. Пък нека някой да каже, че за мен гроздето е кисело! Аз просто не обичам грозде
                          Аз моята стара кола - 12 годишна - я купих за 3500. Дал съм приблизително 1500 за гуми, джанти, ремонти, масла, ремъци и други. Защото изтъпях 2 години й правих пълно каско - сакън някой да не реши да ми вземе ценното возило: 2 х 300 лв. Имам я вече 4 години и мога да я продам за 1500-2000 лв, ако реша. За 4 години съм дал около 5000 като мога да си върна 2000. Следователно до тук колата ми е струвала по 750 лв на година. С нова кола няма как да стане това. Освен това за мен екстрите по новите коли са по-скоро вредни - да ми пищи ако съм без колан, еле па да не ми даде да запаля, защото видиш ли валяло пък на мен ми бил отворен прозореца!
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Поддръжка на стара или нова кола

                            Аз да си кажа моята гледна точка .....
                            От около 3 години наблюдавам ЛИЧНО какво се случва с два Туарега V10 ....

                            За този период сервизния им престой беше 13-15 месеца (и на двата), тоест ти си дал една торба с пари и .... нямаш кола !! Машините бяха платени кеш!

                            Собственниците се принудиха да си КУПЯТ други автомобили от същия бранд (VAG) ..... пак нови и .....
                            Отърваха се и от двата, .... вече са на Q7 (на лизинг) ...... ... до тук само с около 4 месеца сервизен престой .....
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • От: Поддръжка на стара или нова кола

                              Айде и аз да кажа за официален сервиз. Ремонт по двигателя - 3 дни. Първи ден оставяне, втори ден ремонт (подмяна на възел), 3-ти ден взимане. Измита. Ремонт след леки драскотини по бронята - 3 дни. 1-ден оставяне, втори ден ремонт, 3-ден взимане. Ремонт на чистачки - половин ден (оставяне, ремонт и взимане). Почистване на датчик - половин ден (оставяне, почистване и взимане).

                              Умишлено не искам да кажа марката и сервиза.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • От: Поддръжка на стара или нова кола

                                Абе сервиз и сервиз.Нека дам и моите 50 стотинки.Фолксваген кади-нов.Гаранционен.Смяна на масло-430 единици от националната ни валута.Отстраняване на фабричен дефект-спукан маркуч на хидравликата-две седмици.Нещо не ме кефи тая работа.
                                Румен Николов

                                0888 358 572

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X