Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поддръжка на стара или нова кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За спецификите на ремонтите в София

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    4.5 % лизингова лихва, 170 лв. обслужване, 6.5% каско. И най-важното - гаранция.
    4,5 % годишно ?
    170 лв. - само "за труд", нали Иначе още + около 500 "мъни-мъни" = 670 лв. и това на интервал пробег, т.е. може да се наложи да платиш 3-4 пъти сумата през една година ?
    6,5 % пак годишно ?

    Предпочитам да бъда "втора ръка човек"
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #47
      От: Поддръжка на стара или нова кола

      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
      Нямаш представа колко много хора в България имат този месечен доход. И то официално. Да не говорим, пък колко хора карат служебни коли като лични.
      Иде реч за среден доход. И не повече от 10-ина процента от населението имат тоя доход. За сметка на това доста по-голям процент броят стотинките като сипват гориво.

      При кола да речем за 20000 нова, след 3 години вече е 10000, при това зависи от пробега и състоянието. Това е един разход от 300лв месечно, дето отива в нищото, ако на всеки 3 години си сменяш колата. 5 годишна вече отива на 5-7 хиляди, пак в зависимост от състоянието и пробега. Това без да смятаме лихвите, скъпото пълно каско на нов автомобил, и задължителното, пак скъпо, техническо обслужване във фирмен сервиз. (щото, 4 литра масло + 2 филтъра няма как да са 200 и кусур лева), и това ако не трябва да се сменят накладки, тампони, и прочие. И ако не трябва да чакаш с месеци при евентуален проблем (колега чака за пежото си 4 месеца, а друг за тойотата си - 6). Сега сигурно не е такава трагедия с чакането, предвид свития пазар, ама аз без кола не мога да свърша и 1/3 от това, дето върша със.

      И това е от възможно най-ниските варианти. Вземи си нещо, дето по да те кефи, и месечния "наем нова кола" отива на 1000 и повече лева.

      вЕрвай ми, не много хора могат да си позволят месечен наем 1000 кинта, а от останалите не чак толкова много виждат смисъл да го правят.

      ...от друга страна, щом човек иска нещо достатъчно силно, намира начин да го постигне, ако има волята за това. Само че за мен просто не си струва усилията.

      ...и от трета страна, един висящ лизинг за някои хора е сериозен стимул да бачкат яката, вместо да го дават яваш-яваш.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Поддръжка на стара или нова кола

        Аз имам един въпрос. Колко от пишещите в тази тема са ходили при официален дилър да проверят условията в последните няколко месеца?
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #49
          От: Поддръжка на стара или нова кола

          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          Аз имам един въпрос. Колко от пишещите в тази тема са ходили при официален дилър да проверят условията в последните няколко месеца?
          Посочените от мен цифри 500-700 лв. са за гаранционно на "Теракан" през 2005 г. Може би са се подобрили (намалили цифрите) ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Поддръжка на стара или нова кола

            Говорим за леки коли. 170 лв. е за масло плюс труд.

            Абе всъщност за какво въобще спорим? Всеки сам си решава.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #51
              От: Поддръжка на стара или нова кола

              Карам 17 годишен мерцедес 124 и тази година не съм влизал в сервиз с изключение за една смяна на горивен филтър на цена от 10 лева. Миналата година влизах пак един път за смяна на масло. 85 лв маслото, 10 филтъра и 5 лв труда по смяната. Догодина сигурно пак. А, да - колата си я карам всеки божи ден само градско.

              Коментар


              • #52
                От: Поддръжка на стара или нова кола

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Посочените от мен цифри 500-700 лв. са за гаранционно на "Теракан" през 2005 г. Може би са се подобрили (намалили цифрите) ?
                Вчера - Теракан, масло, маслен филтър, гресиране ходова част, работа - 180 лв.! В ИНД!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #53
                  От: Поддръжка на стара или нова кола

                  Аз ги виждам нещата така: За парите, които трябва да се внесат във вид на първоначална вноска, + някой лев отгоре, си взимам стара кола. Ще каже някой, старата кола се чупи - да, но колкото и да се чупи, ремонтите няма да надхвълят месечните вноски през следващите 3/5 години, колкото трае лизинга на нова.Между другото, лизинга е най-голямата въдица, на която може да се хване ''шаран''.
                  Силата е нищо без контрол.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Поддръжка на стара или нова кола

                    Аз при официален дилър няма скоро да отида, даже и шестица от ТОТО 2 да спечеля, та сподели да чуем(прочетем) какво са измислили.
                    Едва ли са решили да ми плащат да им карам колата с рекламна цел, ама знае ли човек...
                    Може да направим експеримент. Една отделна тема. Аз ще взема стара кола, по мой избор, на цената на първоначалната вноска на определена нова кола(или около цената). Някой друг, който и без това ще взима нещо от подобен клас(аз съм в средния) ще вземе нова и ще пишем заедно за разходите си по тях в темата. Ако ще помогне да е по-обективно може да включим и разходите за гориво, застраховки и пр.

                    Уточни за каква марка и модел става въпрос с тези 170лв за смяна на масло. Ако е някоя бензинова с три литра масло, което и без друго може да е под 20лв/л. И филтър за 10-15 лв, сигурно е сравнително нормално да си вземат 100лв за тая сложна процедура.

                    P.S.Обещавам да не взимам Мерцедес 124, ако се състезавам с нова кола за разходите, защото тогава хептен няма да е честно спрямо новите.Т.е. може, ама ще трябва да се уговорим да му дам нещо преднина.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Поддръжка на стара или нова кола

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Говорим за леки коли. 170 лв. е за масло плюс труд.
                      Туй, ако не е тайна, на каква лека кола ?
                      Щото при първа "търсачка" връща резултати като тук : http://www.citroen-bg.net/forum/viewtopic.php?f=22&t=19953&start=15
                      Дават разни примерчета от 300 до 1000 лв.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #56
                        От: Поддръжка на стара или нова кола

                        Малка. Толкова по въпроса. Иначе ще е реклама, а на конкретната марка не искам да й правя реклама по лични причини.
                        Последно редактирано от NovemberCharlie; 06-10-11, 19:15.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Поддръжка на стара или нова кола

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Вчера - Теракан, масло, маслен филтър, гресиране ходова част, работа - 180 лв.! В ИНД!
                          За гаранционно обслужване ли говорим ?
                          Брей-й-й-й как са се подобрили нещата, а дано ама надали
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            От: Поддръжка на стара или нова кола

                            За подружка на моето Паджеро 2 1991г за близо 20000 км съм дал:34лв предни наклатки,21лв задни наклатки,0,90лв тампони за задния торсион(М-ч412),масло по 10W40 за по 8лв литара,маслен филтър 9,5лв и ремонт на компа без пари+ 150лв пътна помощ от Приморско до Варна толкова ми струваше горивото.На жена ми колата Ауди А3 1996г за 4 години 11000км:ангренаж комплект 230лв,датчик за ABS 30лв,масло 80лв(5W40 TOTAL),маслен филтър 8лв,зареждане на климатика(колега)20лв.За това не карам нови коли.Просто не изкарвам по 10000лв на месец за да си позволя разход за нова кола и не искам да се заробвам с лизинги за нов автомобил.Единстеното нещо по което един нов автомобил превазхожда един стар е сигорноста,но пред джипа няма шансове.Това е моето мнение за новите еднодневки.
                            Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                            АСК Ален Мак

                            Коментар


                            • #59
                              От: Поддръжка на стара или нова кола

                              Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                              Единстеното нещо по което един нов автомобил превазхожда един стар е сигорноста,но пред джипа няма шансове.Това е моето мнение за новите еднодневки.
                              Ето малко практика по въпроса http://www.youtube.com/watch?v=rIKu1UDoa6s
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Поддръжка на стара или нова кола

                                Аз едно не разбирам. Защо темата се върти САМО около цените. А безопастност, а технологичен напредък, комфорт, разход на гориво, екологичност?
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X