Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin - Oregon

    Здравейте! Може да се каже, че съм нов в този форум
    Имам Орегон 550, днес за пръв път го пробвах в Родопите и съм много доволен. Нямам голяма база за сравнение, понеже ми е първи ръчен GPS, но много ми допадна. Едно единствено нещо има, което не знам дали е проблем или е нормално: става дума за карабинера. Струва ми се, че не може да се закрепи до край, а се запъна на 1-2 мм. В долната част има едно щифтче, за което се чудя дали не трябва да "щракне". Прилагам снимки, че с думи трудно се обяснява:


    Страх ме е да го напъвам още, че да не се счупи пластмасата. И така изглежда здраво закрепен, но моля за мнение дали е нормално и дали не съм объркал нещо.

    Коментар


    • От: Garmin - Oregon

      Не е нормално, доколкото виждам от снимката единия канал не е вкаран

      Коментар


      • От: Garmin - Oregon

        Първоначално публикуван от nextvasko Преглед на мнение
        Не е нормално, доколкото виждам от снимката единия канал не е вкаран
        И двата канала са вкарани. Канали има само в горната част на пластмасата (в близост до карабинера). Там, където е щифтът, няма канали, затова така изглежда на втората снимка.

        Коментар


        • От: Garmin - Oregon

          Провери капака дали няма нещо непаснато, не трябва да имаш проблем, при мен си щрака много точно
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon

            Мерси, Васко. Опитвам пак и пак, уж всичко е плътно прилепнало, но сякаш се заклинва пластмасата и до там. В началото се плъзга по каналите с лекота, по средата става по-трудно, докато остане 1 мм, когато вече ми е невъзможно. След това и ваденето е доста трудно.

            Коментар


            • От: Garmin - Oregon

              Явно е някакъв дефект в моя случай. Успях да го наглася така:

              Опрях долната част на пластмасата на ръба на масата, след което бавно и с постепенно увеличаване на натиска (статично, а не динамично натоварване), приплъзнах до щракване на зъбчето. Дано да е полезно това за някой друг, ако се сблъска с подобен проблем

              Сега вече няма вадене

              Коментар


              • От: Garmin - Oregon

                Това съм го виждал на едно Колорадо.
                При него проблема беше от усукана и разместена лента за карабинера. Нали точно там отгоре при тези каналчета са и отворите за нанизване на лентата.
                Провери при теб как е.
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • От: Garmin - Oregon

                  Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                  Това съм го виждал на едно Колорадо.
                  При него проблема беше от усукана и разместена лента за карабинера. Нали точно там отгоре при тези каналчета са и отворите за нанизване на лентата.
                  Провери при теб как е.
                  Уж я проверих и лентата. Видях, че има някакви следи от триене по пластмасовите канали, така че предположих, че там е проблемът...

                  Коментар


                  • От: Garmin - Oregon

                    Щифчето трябва да си влезе в леглото. Тази система се използва не само за закрепване на карабинер за колан, но и за стойка на мотор. Така при правилно поставяне може да си се дрънкате и подскачате по камънаците колкото си искате без Орегона ви да изпада. А след това се сваля лесно и удобно. Изпитано от мен.

                    Коментар


                    • От: Garmin - Oregon

                      Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                      А след това се сваля лесно и удобно.
                      При мен това няма как да стане вече
                      Може би трябваше да го върна GPS-а и да искам нов, но понеже иначе си работи идеално, не ми се занимаваше...

                      Коментар


                      • От: Garmin - Oregon

                        Излезе нова бета за х50 серията-3.61 .
                        Промените:

                        Changes made from version 3.52 to 3.61:
                        Added Track Archiving (See http://garmin.blogs.com/softwareupda...archiving.html for more information)
                        Added Automatic Shaded Relief option. This setting will disable Shaded Relief when zoomed in.
                        Updated map review of tracks and routes. The distance shown is now the distance along the route or track.
                        Added additional data to track and route review pages.
                        Improved map drawing speed.


                        Линк за сваляне:

                        http://www8.garmin.com/software/Oregonx50_361Beta.exe

                        След първите тестове мога да кажа,че работи добре. Отново е добавена възможността за определяне на начина за автоматично архивиране на траковете(имаше я в стари версии на фърмуера,но после я премахнаха заради проблеми с изтрити части от траковете). Проблема със самоизключването на уреда при опит за прочитане на страницата с версиите на софтуера не е отстранен.
                        Последно редактирано от Валери Недялков; 02-07-10, 23:33.
                        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                        Коментар


                        • От: Garmin - Oregon

                          Здравейте,

                          Нов собственик съм на Oregon 450t, доста си поиграх да разуча функциите и настройките...

                          Не мога да разбера от къде се определя визията на картата? Какво имам в предвид: при активен профил за "Автомобил" пространствата между улиците в града ( не зелените площи ) са в тъмно сив цвят, а когато съм в другите профили цвета е светло сив и доста по приятен.

                          Къде ли не рових.. не можах да разбера каква е логиката на това което се получава?

                          Ще съм благодарен, ако някой ми разясни от къде се променя визията на картата.

                          Коментар


                          • От: Garmin - Oregon

                            Не мисля, че има начин. Това по скоро е зададено в самият софтуер на устройството.

                            Коментар


                            • От: Garmin - Oregon

                              Излезе нов ъпдейт за х50 серията : http://garminoregon.wikispaces.com/V...-Software 3.80

                              Тествах го на бързо на терасата - WAAS/EGNOS вече на практика функционира и повишава точността.

                              Коментар


                              • От: Garmin - Oregon

                                И за х00 серията има нов ъпдейт. И най-после, чак сега са оправили бъга с дублираните знаци на точките. Две години след като излезе на пазара, може да се каже че Орегона вече е както трябва да бъде.
                                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X