Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin - Oregon

    Здравейте! Участвам в едно неформално клубче "Драка"-Варна за немоторизиран пеши offroad (2х2) и маршрурите ни често се пресичат с тези на моторизираните от форума.
    И аз станах горд собственик на Oregon 450. Първите ми впечатления са много добри. Избора на модела беше определен от масималния предлаган дисплей. Ползвах го 2 пъти с OFRM картата и последно и с адаптираните от Ведрин руски военни карти. Въпреки непълнотата си продаваната с приемника OFRM картата върши много добра работа, особено при зум на който руските карти не могат да се изобразят.
    Батериите могат да изкарат 16 часа, но без осветление, компас и често разхождане по картата и менютата.
    В момента е с firmware 3.40 и 3.70 версия на GPS software и за сега не съм открил бъгове.
    Благодаря за писалите във форума за информацията, която получих.
    http://drakavarna.hit.bg/
    GPS GARMIN OREGON 450 - на 1075 km пеша :)

    Коментар


    • До: Garmin - Oregon

      Честито за придобивката. Ако не си видял досега - пробвай тази карта: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=74704. Скоро района на Варна ще бъде напълно подробен, както е на север от Балчик в момента. За пешеходен туризъм ще върши отлична работа.
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • До: Garmin - Oregon



        Дали от новия софтуер или че аз му качвах на апарата много тракове(орегон450),ми покзава текущата следа 5269.05км а тя реално е 10-15 метра.Пробвах със изчистване на тек. следа ама не става
        Последно редактирано от deep offroad; 20-05-10, 16:13.
        some places are not meant to be visit,
        natural rules are there only study!!!!

        Коментар


        • До: Garmin - Oregon

          При ъпдейт на версията на чипсета, уреда си ресетира местоположението в щаба на Гармин "у тях си" и след това като го включиш и се намери къде е, ти чертае права следа от там до тук.
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon

            Излезе нов фърмуер за х50 серията - 3.51 Бета. Сега започвам проби. Първият бъг който забелязах е,че при опит да се прочете страницата с версиите на софтуера уреда се изключва.
            Линкове за сваляне:

            http://www.garmin.com/software/Oregonx50_351Beta.exe

            http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...ta/GUPDATE.GCD

            Changes made from version 3.50 to 3.51:
            Added brightness adjustments for BirdsEye imagery.
            Improved WAAS performance.
            Improved speed, trip odometer, and stopped/moving time data fields while in low velocity.
            Fixed issue with map POI's showing twice for a single point.
            Fixed elevation profiles to always use the most detailed DEM data loaded.
            Fixed future plot with tracks that have no elevations in them.
            Fixed issue with calculator % function.


            Има нова версия и за х00 серията - 3.81 . Нея още не съм я качил на уреда.
            Линкове за сваляне:

            http://www.garmin.com/software/Oregon_381Beta.exe

            http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...ta/GUPDATE.GCD

            Changes made from version 3.80 to 3.81:
            Added brightness adjustments for BirdsEye imagery.
            Improved WAAS performance.
            Improved speed, trip odometer, and stopped/moving time data fields while in low velocity.
            Fixed issue with map POI's showing twice for a single point.
            Fixed elevation profiles to always use the most detailed DEM data loaded.
            Fixed issue with calculator % function.
            Последно редактирано от Валери Недялков; 30-05-10, 22:26.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • От: Garmin - Oregon

              Струва ми се че пак се заиграват със софтуера на чипсета. От известно време се бяха отказали. Така и не можаха да оправят прословутия WAAS и проблемите с точността при тези приемници. Аз ще чакам финална версия, в момента ми харесва как работи, даже последния път са оправили бъга с картите, където скриваше потребителските символи за точките с неговите си символи отгоре върху тях.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • От: Garmin - Oregon

                Да,версията на GPS софтуера е 4.46 и за двете серии Орегони. Бъга със самоизключването на уреда при опит за прочитане на страницата с версиите на фърмуера(има го при моя Орегон 550) при Орегон 300 липсва. И двата уреда се държат добре за сега.
                Интересно е,че подготвят GPSMap 62. Той отново е с хеликс антена и може би SIRF 3 чипсет,защото го рекламират като много чувствителен. Разбира се за да не пречи на продажбите на Орегоните са му сложили дисплей с ниска резолюция.
                Последно редактирано от Валери Недялков; 30-05-10, 22:24.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • От: Garmin - Oregon

                  С изключение на бъга за който писах по-горе(при Орегон 550) други бъгове не намерих. И двата уреда: Орегон 550 и Орегон 300 работят надеждно,по-чувствителни са и при ниски скорости отчитат по правилно времената на движение и престой.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • От: Garmin - Oregon

                    На GPSFix пуснаха коментар по отношение на новите бета фърмуери. Общо взето се покриват с моите наблюдения. Има полза от ъпгрейда.

                    http://www.gpsfix.net/oregon-dakota-improve-waas-beta/

                    We were also curious about the low speed data field improvements because I’ve found speed, stopped time and trip odometer to be unreliable since day one. Based on my tests Garmin has made some improvements, especially with “stopped time”. Previously I would see much more stopped time recorded by both the Dakota and Oregon – during my test loops over the weekend I only observed a few 10’s of seconds of stopped time as compared to several minutes in past tests. Speeds reported below 3mph also appear more stable. The trip odometer is a little better, particularly on the Oregon, measuring closer to the tracklog but still underestimating the distance of my track by ~2-4%. The Dakota error was higher, on some tests it was closer to 10% underestimation. I’ll attribute this to the Dakota’s somewhat inferior antenna design, I’ve always seen poorer sensitivity on the Dakota as compared to either of my Oregon’s and I’m guessing that that this leads to more variation in the speed and trip odometer data.

                    По отношение на новите модели(GPSMAP 78 и 62) може да се каже,че това със SIRF 3 или SiRFAtlasIV GPS чипсетите май няма да го бъде. Специално 78-цата вече се знае,че е със същия чипсет като Орегоните-Картесио. Само антената е различна. За 62-ката още не е ясно,но предположението е,че чипсета е същият,но антената е тип хеликс.

                    http://www.gpsfix.net/gpsmap78-internal-2/
                    Последно редактирано от Валери Недялков; 02-06-10, 22:27.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • От: Garmin - Oregon

                      Искам да питам ''по знаещитите''защо като дам запис на текущата следа,не ми е орязва на 500т.,а си остава 6547т.Със предишната версия на софта съм
                      some places are not meant to be visit,
                      natural rules are there only study!!!!

                      Коментар


                      • От: Garmin - Oregon

                        Oregon не съкращава траковете при запис, запазва ги 1:1.
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • От: Garmin - Oregon

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:сателити.jpg
Прегледи:1
Размер:17.3 КБ
ID:5183486

                          При мен след ъпдейт с новата бета на менюто със сателитите ми излиза сат.34 и въобще не прихваща никаква информация от него,можеби защото бях вкъщи,но пък си там докарва точност около 13м при включен Wass.Утре ще поробвам на открито за по дълго време мисля че е от това поне за 5минути.Иначе орегона(450) не изключва на страницата с инфото за софта
                          some places are not meant to be visit,
                          natural rules are there only study!!!!

                          Коментар


                          • От: Garmin - Oregon

                            Проблем! Ъпдейтнах си уреда Oregon 300 с 3.81 beta софруера и сега не ми дава улиците, само блоковете и интересните места, какво ли не пробвах и не може да ги показва и това си е, само на 3Д режима се виждат улиците, ама размазано, става въпрос за 5.20 картата на Събин, но пробвах и със други карти и същата работа.

                            Коментар


                            • От: Garmin - Oregon

                              При мен вкъщи до прозореца южно изложение,за 10-ина минути ме позиционира с 3 метра точност и на картата бях точно на точката където сам си маркирал като ''У Дома".При вкючен Waas режим
                              some places are not meant to be visit,
                              natural rules are there only study!!!!

                              Коментар


                              • От: Garmin - Oregon

                                Оправих се с един hard reset

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X