Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Създаване на DEM модели, програми и източници

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

    tabak, мине не мине, па вземеш да изтрепеш рибата. В случая точно ми превари въпроса, който мислех да пусна, а именно- има ли начин да се сваля от GE кеша за релефа или релефа бъобще и ако да, как и с коя програма,(да не е опцията в САС-ГЕ-кеш?) и защо ли в ГЕ не прилагат все още опцията от гоогле мапс- terrain,тоест да се вижда карта с хоризонтали. Третият въпрос щеше да ми бъде доколко е верен релефа от гугъл за Бг, та ако се появи възможност да се сваля, да има сми.Гледах ждрелото, но не можах да разпозная участъците от приложените снимки.
    Що се онася до предишната дискусия за структурните линии,следното ми направи впечатление-доколкото разбрах, не може да има 1 точка с 2 координати за Z - говоря за вертикални стени, тоест една огромна сграда вместо с вертикални стени би излязла с леко наклонени като шатра..за това май прибягват до google sketchup.
    Поздрави
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от 100yanov; 04-02-10, 13:09.

    Коментар


    • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

      DEM модел създаден от хоризонтали на Google и насложени върху изображение на GoogleEarth.
      100yanov после видях, че си писал. Свалих я със Civil3D за проба понеже прецених,че релефа на "триград" е с добър контраст.
      Може да се оцени с направен такъв, който служи за образец и насложен върху изображения не от Google Earth. Спрямо К25 има заобляне на терена на някои места.
      Може да има точно права вертикална стена.. За обратно наклонена(навес) не знам.
      Едно файлче с формат. kmz на хоризонталите генерирани отново след създаване на DEM модела.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от tabak; 04-02-10, 15:50.

      Коментар


      • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

        Само да уточня- приложеният от теб файл обхваща основно долината на Мугленска река (Тенес дере) северозападно от село Мугла. Само левият долен ъгъл (югозападен) от файла засяга малка част от Триградското ждрело. Качвам очертанията на Триградското ждрело и на съседното Буйновско ждрело на спелеото, защото са 7зип.

        Коментар


        • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

          Да, 100yanov прав си в уточнението. картинката изглежда невороятно поне за мен. Особено ако се движиш из нея със самолетчето на GMapper.
          Ще опитам да насложа реалната картинка от ГЕ.
          Би трябвало да са в метри. Но не съм сигурен. На друг компютър са. Петата картинка е от самолетчето.
          Лека
          Привет
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от tabak; 05-02-10, 00:10.

          Коментар


          • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

            Супер изглежда.Кефиш се, гледам.Много интересно оцветяване на склоновете.
            Последно редактирано от 100yanov; 04-02-10, 23:53.

            Коментар


            • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

              Картинка с добавяне на останалите хоризонтали, които поради това че са полигони не бяха се включили в конвертиране на DEM. Сините линии от втората картинка са тип полигони, които са добавени.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от tabak; 05-02-10, 15:33.

              Коментар


              • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                Изглежда страхотно, доколко е вярно, не мога да преценя.Дано не е само временен рекламен ход,валиден до следващата версия на ГЕ. Добре е, който има възможност да сравни със SRTM 1 или други данни, да даде становище.

                Коментар


                • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                  Здравей 100yanov,
                  Civil3D 2008 е около 3Gb и върви прилично на PC 2.4 Gh и RAM 1Mb. В нея по принцип е вкючен и AutocadMap.
                  Една картинка за сравнение и два .shp файла за района от SRTM&GoogleEarth. Според мен имат раминаване, но аз не мога да дам преценка относно използваемостта им. Черните хоризонтали са от Civil3D.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от tabak; 06-02-10, 02:43.

                  Коментар


                  • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                    Здравей,Tabak, благодаря. Мислех, че тази връзка с Гоогле е в последната версия 2010, но размера ме притесни и не смея да инсталирам,нямаше как да знам, че тя фигурира още във 2008, може би и ти не си знаел до скоро.
                    Поздрави

                    Коментар


                    • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                      Здравей 100yanov,
                      Не занам доста по-рано защото единия компютър с който работя не е толкова мощен. Е рано рано поне от6-7 месеца. Мисля че го има още на 2007.
                      Малко картинки за разнообразие. Едната от Civil3D другата от G.Mapper в близък план.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                        ( До сега DEM-a (сенчестият релеф) беше с резолюция 30м, което реално е излишно. Сега е на 50м резолюция. Забелязва се малка разлика само в MapSource, но на уредите изглежда еднакво. За сметка на това обаче се изчертава доста по-бързо, което според нас е много по-важно. Колкото по-малка е картата на мегабайти, толкова по бързо се изчертава. Информация която не се вижда няма смисъл да фигурира.)

                        Исках да попитам какво точно значи резолюция 30 или 50м - свързано е с изходния ДЕМ ли? Тоест отговаря на SRTM стандартите? Ако е така, 50м нещо като SRTM-2 ли идва?

                        ПС R2 няма опции за работа със структурни линии според мен.
                        Поздрави

                        Коментар


                        • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                          Исках да попитам какво точно значи резолюция 30 или 50м - свързано е с изходния ДЕМ ли? Тоест отговаря на SRTM стандартите? Ако е така, 50м нещо като SRTM-2 ли идва?
                          Не точно, по скоро стъпката която използва компилатора на Гармин при генерирането на DEM информацията в картата. Ако си забелязал например при експорт на данните от Глобал Мапер при DEM файл можеш да зададеш стъпката (т.е. резолюцията) на експортираната информация което е същото като аналогия.

                          Коментар


                          • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                            По-долу пример за изграждане на вертикална стена в CIvil3D с височина 100 м:

                            И оше една картинка с две стени:

                            Има специален раадел вертикално планиране, но не съм го ползвал. Там всичко можеш да направиш. Третата картинка е в план, но на модела на повърхнината след поставянето на структурните линии.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от tabak; 09-02-10, 16:18.

                            Коментар


                            • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                              Изглежда много добре,а как изглежда това в план? Може ли стената да и се зададе различна височина за различни участъци, както и вариращ наклон (примерно да е от различни по височина стр. линии...не знам как се прави)? С две думи-ВСИЧКО ли може или има някои ограничения? И какви са изходните формати?

                              Коментар


                              • До: Създаване на DEM модели, програми и източници

                                Здравей 100yanov,
                                Може да не се пробваш да генерираш повърхнина от GoogleEarth. Наистина изглеждат по релефни, но са доста неточни по отношение на местоположението им. Разминаването им по географ. шир. и геогр. дълж. достига до около 800 м на места.:
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X