Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Border Crossing?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Border Crossing?

    Спасявало ме е в 3 часа след полунощ по чужбинско, та да попитам - защо в нито една от версиите на OFRM не съществува възможност за търсене на Border Crossing и да очакваме ли скоро?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:252.JPG
Прегледи:1
Размер:14.2 КБ
ID:5892244

  • #2
    От: Border Crossing?

    За ГКПП-тата ли става въпрос?

    Коментар


    • #3
      От: Border Crossing?

      Точно така - става въпрос за ГКПП-тата.
      Използвал съм търсене под Border Crossing при следните продукти: CN Europe NT 2010.31, Ro.A.D.2008, SCG Route 2.2, NavyGuide Hungary 5.3
      Начинът да стигнете до там е: Where to? > Points of Interests > Community > Border Crossing
      При използване на OFRM, такава опция не фигурира като подменю - просто я няма.
      Разбира се, това не е кой знае какъв проблем, но въпросът е принципен.
      Та, защо липсва това улеснение и може ли да се очаква скоро?

      Коментар


      • #4
        От: Border Crossing?

        POI са обекти от картата, или от допълнителен файл. Ако нещо не го виждаш там, значи го няма в картата или в допълнителния файл.

        Обяснено по-ясно: в картата, която ползваш, няма такъв тип обекти, затова не ги виждаш.

        Виждам, че не ти отговарям точно на въпроса - трябва да ти отговорят авторите на картата, понеже тебе те интересува защо не са добавени в картата.

        Коментар


        • #5
          От: Border Crossing?

          Точките ги имаме в картата, но явно не са с правилния тип. Ще го коригираме за 5.30. Благодаря, че ни обърнахте внимание!

          Коментар


          • #6
            От: Border Crossing?

            Благодаря Ви, затова че откликвате така радушно.
            Желая Ви успех в начинанието.

            Коментар


            • #7
              От: Border Crossing?

              Радвам се че най после ще има граничните пунктове. Поставял съм веднъж въпроса безуспешно. Ако искате да ползвате ГКПП Лесово /турция/ може да намерите село Лесово, но е отклонение от пътя за границата. По сложно става с ГКПП кап.Петко Войвода- Орменион /Гърция/ тъй като в Свиленград табелите водят основно към турската граница, иска се въображение или питане за да стигнете до кап.Петко.

              Коментар


              • #8
                От: Border Crossing?

                Ами те ги има и сега, но трябва да се търсят във всички POI по име. Търсене на ГКПП би трябвало да свърши работа ако сте на стотина км от мястото.

                Коментар


                • #9
                  От: Border Crossing?

                  Върши идеална работа. Изпробвано многократно. Даже не съм се замислял за Border Crossing , защото в търсене по ПОИ се намират без проблем.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Border Crossing?

                    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                    Върши идеална работа. Изпробвано многократно. Даже не съм се замислял за Border Crossing , защото в търсене по ПОИ се намират без проблем.
                    Часът е 3 след полунощ. Дремеш на чуждоземско ГКПП, понеже е паднал стълб електрически, ток няма и си на n-ти километър по опашката, а се очертава да започнат да пропускат след някакви си 18-тина часа. Има ли как да знам имената на всички алтернативни ГКПП-та във въпросното чужбинско, било близки или отдалечени от мястото на събитието, за да ги търся по POI?
                    Вижте нещата и от позицията на чужденец, ползващ нашата карта - ако предварително не е изучил имената на ГКПП-та, които така или иначе са трудни за запомняне, изписване и изговаряне (а и не е необходимо), как ще търси през POI? Това е абсурдно!
                    Резултатът от използването на въпросната функция - час шофиране до най-близкото ГКПП и бях оттатък.
                    Border Crossing помага и това че го има в официалните продукти на Garmin не е случайно. Ако ще се стремим към качество, дайте да гоним заложените стандарти.
                    Дано няма обидени от поста ми - не гоня такава цел.
                    Последно редактирано от Peps; 27-05-10, 18:54.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Border Crossing?

                      Търсенето се извършва съвсем лесно от "Накъде" > "Интересни места" > "Име по букви" само чрез ключовата дума ГКПП, без да е необходимо да се знаят имената на пунктовете. В списъка с резултати ще се появят всички гранични контролно-пропусквателни пунктове в близост до моментното местоположение.
                      OFRM Team
                      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                      Коментар


                      • #12
                        От: Border Crossing?

                        Не зная дали сте прочели поста над Вашия, но за да стане още по-ясно, ще дам пример:
                        Следвайки логиката на търсене през POI с помощта на 'ключовата дума ГКПП' (за България), в други страни би трябвало да ми/ни/Ви се наложи да изписвате абревиатурите на някои от следните словосъчетания Dropgowe Przejście graniczne, Punctul de Trecere a Frontierei, Grenzübergang, Poste frontiere ...
                        Аз лично не бих се справил. За Вас не зная.
                        Начинът по който в OFRM е решен този въпрос към момента, намалява функционалността на картата - особено за потребители неговорещи български език.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X