Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от dido_ig Преглед на мнение
    В папка .System има следните имидж файлове.

    gmapbmap.img - 50MB
    gmapprom.img - 1675MB
    gmaptz.img - 0,6MB

    Струват ми се множко, при положение, че имам само 1 карта, ако не броим тази на Геотрейд. Предполагам, че проблемът е тук, но не смея да пипам.
    първото имг ти е базовата карта
    третото ти е карта на времевите зони

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      първото имг ти е базовата карта
      третото ти е карта на времевите зони
      Това го подозирах, заради името на третия имидж.

      Ъпдейтнах картата на европа до 2010.30 но бъга си го има пак.

      Какъв ще е ефекта ако премахна базовата карта?

      На път съм да го върна това Нюви в магазина и не знам дали да си вземама друго.
      Направил съм и снимки, но не ги качвам, защото не виждам смисъл. Проблемът като визия е ясен, но ако някой се иттересува...

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
        Базовата карта не фигурира в екрана с инсталираните картови продукти и съответно не може да се изключи.
        Аз съм ловец, не турист и тези карти на Европа не ми трябват въобще!
        Кофти според мен е, че базовата карта служи да позиционира малките карти една спрямо друга (поне е логично да е така според мен). В противен случай не виждам смисъл от съществуването й! Та така, ако махна картите в систем директорията дали ще престане да ми маже по екрана на Нювито? И дали ще работи машинката без тези карти въобще?
        Според Вас това чии бъг е - на Нювито или на картата?
        Съжалявам, че Ви занимавам с моят проблем, но днес трябва да реша дали да върна придобивката в магазина или не!

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Ако изтриете базовата карта, устройството няма да работи. Ако Ви е възможно, прикачете скрийншоти на въпросния дефект за да се ориентираме по-добре.
          OFRM Team
          Отдел за Борба с Организираните Клиенти

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Правя опит да сложа снимки. Дано не сметнете, че размера до който ги докарах е твърде голям. Много са, защото се постарах да покажа проблема в различните мащаби...
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Проблемът е софтуерен и май наистина идва от базовата карта "WW DEM basemap version 3.00" - файлът gmapbmap.img (50MB). Прикачвам една по-стара версия на базовата карта да пробвате с нея. Все пак направете бекъп на файла gmapbmap (50МБ), ако не стане нищо да го възстановите обратно.

              Дано съм бил от полза
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Уважаеми asterix85!
                Благодаря Ви за желанието за помощ!
                Направих проба, но за съжаление нищо не се оправи.
                За моя радост обаче, едно невнимателно действие от моя страна ВКЛЮЧИ КАРТАТА НА ЕВРОПА И ВСИЧКО СБЪРКАНО СИ ДОЙДЕ ПО МЕСТАТА!
                Сега съм щастлив.
                Върнах базовата карта, която е версия 4.00 при мен. Върнах и сити вариянта на 5.11 на Геотрейд. И всичко си работи добре, НО САМО ПРИ ВКЛЮЧЕНА КАРТА НА ЕВРОПА!!! Щом я изключа и веднага се омазват нещата (виж картинките горе)
                Нещо са направили тия от Гармин май. Не знам дали е бъг или е вид еволюция на ГПС навигацията...
                Малко се притеснявам, че с ТОРО 5.11 на новичкото Нюви1490 няма да му стигнат силиците да се справи без да дразни...
                Но нейсе... размина му се връщането

                пп
                Емотиконите са ви подарък от 12 годишния ми син!

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  По-добре си направи рекламация докато е в гаранция - трябва да го сменят.

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                    По-добре си направи рекламация докато е в гаранция - трябва да го сменят.
                    Може би, така е най-добре. Снощи обаче от Техномаркет ми обясниха, че трябва да им го оставя и те щели да го "оправят".
                    Това не ми хареса като идея и след като се поправи картинката, при включване на картата на Европа, съвсем ми се изпари желанието да го оставям...
                    Днес направих едно пътуване на стотина км. на югоизток и обратно. Навигацията си работи нормално. За съжаление отново забелязах припокриването с базовата карта, но при много голямо отдалечаване на гледната точка от земята. Цялата северна част на България беше от другата карта и имената вместо на кирилица като на OFRM, са на латиница.
                    При това, мисля, че при търсене на големи разстояния, машинката прави нещо като мащабиране и използва картата с имена на латиница в случая с Русе. При това положение не ми намери града, изписан на кирилица.
                    Намери го на латиница, но не намери улицата, която търсих, защото явно в припокриващата карта такава улица няма.
                    На местата, където се срещат двете карти забелязах нещо като проблясващи светли ивици, които сякаш се движат по местата на преминаване от карта в карта.
                    Моля кажете това картов проблем ли е, както си мисля или машинката е за ремонт?

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Връщай докато е време.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от dido_ig Преглед на мнение
                        Може би, така е най-добре. Снощи обаче от Техномаркет ми обясниха, че трябва да им го оставя и те щели да го "оправят".
                        Това не ми хареса като идея и след като се поправи картинката, при включване на картата на Европа, съвсем ми се изпари желанието да го оставям...
                        Днес направих едно пътуване на стотина км. на югоизток и обратно. Навигацията си работи нормално. За съжаление отново забелязах припокриването с базовата карта, но при много голямо отдалечаване на гледната точка от земята. Цялата северна част на България беше от другата карта и имената вместо на кирилица като на OFRM, са на латиница.
                        При това, мисля, че при търсене на големи разстояния, машинката прави нещо като мащабиране и използва картата с имена на латиница в случая с Русе. При това положение не ми намери града, изписан на кирилица.
                        Намери го на латиница, но не намери улицата, която търсих, защото явно в припокриващата карта такава улица няма.
                        На местата, където се срещат двете карти забелязах нещо като проблясващи светли ивици, които сякаш се движат по местата на преминаване от карта в карта.
                        Моля кажете това картов проблем ли е, както си мисля или машинката е за ремонт?
                        Пробвай следното. Махни българската карта. Закачи го на уебъпдейтъра и му дай да качи същата версия на фирмуера отгоре. След това качи отново българската карта. Дори при ъпдейта му дай да качи и допълнителните ъпдейти, които са на следващата стъпка след основния.

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                          Пробвай следното. Махни българската карта. Закачи го на уебъпдейтъра и му дай да качи същата версия на фирмуера отгоре. След това качи отново българската карта. Дори при ъпдейта му дай да качи и допълнителните ъпдейти, които са на следващата стъпка след основния.
                          Благодаря за съвета!
                          Пробвах, но не стана.
                          Днес отидох до магазина и си поиграх с друго НЮВИ1490. Явно това им е общ бъг. Иначе с включена карта на Европа не е отчайващо зле.
                          Явно ще си задържа това и ще чакам щастливия ден, в който ще се оправи това неприятно припокриване на картите.

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Здравейте на целият екип. Имам едно питане.Аз съм от Варна и много често ми се налага да пътувам до Белослав. За съжаление все още не сте пуснали уличната мрежа там, а по-фаталното е че дори липсва опцията да премина с ферибота от единия бряг на другият и нувито се накъсва да преизчислява и да ме кара да заобикалям или през Аспарухов мост или през Девня. Ще съм ви много благодарен ако поне въведете вариантът за преход на главният път чрез фериботната връзка от единият бряг към другият. Има ли надежда в някой от следващите ъпдейти на картата това да стане?

                            Успех!

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Можем да добавим фериботната връзка, но ще Ви помолим да ни изпратите двете пристанища на ферибота. Благодарим Ви предварително.
                              OFRM Team
                              Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                ако съм разбрал правилно искате координатите на двете пристанища или запис на самият трак от отбивката на главното шосе, ще ги сваля и ще ви ги изпратя, но сега след като разглеждах картата на нувито забелязвам че фигурурат две иконки на пристанищата съответно обозначени като ферибот белослав север и ферибот белослав юг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X