Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
    Имам един въпрос към г-н sabin,на който той сигурно ще може да отговори,тъй като от коментарите,които чета разбирам,4е той е най компетентният...Възможно ли е да се отреже от NT2008 частта,която обхваща България и да се сложи Вашата карта на нейно място като информация,така 4е когато примерно излизам от България да не ми се налага да сменям двете карти в настройките на GPS-a...а ако ми кажете и как ще бъда мн благодарен
    Мисля че може да се изключи само "парчето" за България. Поне на 60-ката и 76-цата. Освен това при качването през мапсорс можеш да си избираш от коя карта кои парчета да качи. Махаш това за България, а на Събин качваш всичко.

    Мисля че това би ти решило проблема...
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Здравейте, искам да си купя OFFRoad карта. Моля да ми кажате към кого да се обърна и как мога да направя това.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от Rewi Преглед на мнение
        Здр Събине имам един въпрос към теб,скоро си взех Nokia N82(с вграден GPS е)мога ли да ползвам OFRM картата+по какъв начин се качва и имали възможност някъде да ми я качат(не ми се правят излишни опити)до сега съм купил две карти от теб ще имали някакво намаление?Преди известно време четъх твои пост(не можах да го намеря)споменаваше за няколко типа карти едната беше OFRM другите не мога да се сетя как се казваха(три типа бяха)каква е разликата между тях(коя е наи пълна на Бълг.. от тях+и каква е разликата между им)последно време се появиха проблеми в двата ми гармина,примерно си пътувах от Съволяново към Сф към Перник едното устр. почна да преизчисляване(гласово+на карта се виждаше пътя и го повтаряше се едно беше забило,преизчисляване преизчисляване и само това повтаряше)реших да го изклуча и пуснах второто устр... и то почна по същия начин(и в София ми се случи няколко пъти)каква ли е пречината,помислиш да не е софта(ама доста е малка възможността и двете устр..да им се е бъгнал софтоера)?
        Сигурно си ми пропуснал поста+аз да си питам пак???

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Предполагам, че аз не правя нещо както трябва, но виждам следния проблем. Купих си NUVI 300 с картата на България. Много ми хареса! Обаче...! В момента живея в Русе. Въведох няколко адреса за проба. При почти всички маршрута беше прекаран в насрещното движени на еднопосочни улици, насрещното движение на пътища с две платна, по пешеходни улици и т.н. Пътят до София от Русе беше прекаран през Ловеч. Не познавам някой да пътува Русе-София и обратно по този начин. За Бургас горе долу същото. Опцията за заобикаляне по друг маршрут не дава никакъв резултат. Въпроса ми е - къде е грешката: при мен, в GPS-а или в картата. Новобранец съм, а и нямам намерение да ставм спец. Предварително се извинявам, ако нещо съм пропуснал в инструкциите.

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Да, но трябва да имате CN в компютъра към програмата на Гармин МапСорс. Избирате цяла европа без БГ, заедно с моята карта и избраният mapset го качвате на ГПС-а.

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от Rewi Преглед на мнение
              Сигурно си ми пропуснал поста+аз да си питам пак???
              За нокията има информация във форума. Може и да ти я направим в магазина ни на Ул. Гурко 45 - Лидер технолоджи.

              За преизчисляването, проблема си е в картата. Има нова карта правена с оригинален софтуер на Гармин, която се продава на SD и с нея няма проблеми с преизчислявания. В Русе картата е зле, знам и съжалявам за неудобството. Работим по въпроса.

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                За нокията има информация във форума. Може и да ти я направим в магазина ни на Ул. Гурко 45 - Лидер технолоджи.

                За преизчисляването, проблема си е в картата. Има нова карта правена с оригинален софтуер на Гармин, която се продава на SD и с нея няма проблеми с преизчислявания. В Русе картата е зле, знам и съжалявам за неудобството. Работим по въпроса.
                Ако вече се продава OFRM 5.00, искам я! Колко парички? В момента съм с 4.40, купена август-септември миналата година.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Излезе ли 5.00?

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Ако вече се продава OFRM 5.00, искам я! Колко парички? В момента съм с 4.40, купена август-септември миналата година.


                    Това което се продава по магазините (на цена 160лв) е 4.40, но компилирана с гарминският компилатор и се продава само на SD носител (по заявка срещу допълнително заплащане може и на MicroSD с преходници към MiniSD и нормално SD). Тази карта няма как да се качи и разглежда в MapSource, както и няма вариант за комбинация с други карти(понеже не е в MapSource - технологията е такава). Картата е заключена към носителя а не към GPS-са, т.е. може да се ползва в повече от един GPS. Клиентите на тази карта, обаче ще могат да ползват и ТОПО варианта (ако приемем че го придобият по някакъв начин на тяхна отговорност) защото и двете карти ще ползват един и същи ключ за отключване, с единствената разлика че SD ключа ще е вързан към SD-то, а не към GPS-са, като ТОПО-то също ще трябва да го инсталирате на SD-то а не в паметта на GPS-са за да работи. Продажбата на ТОПО-то ще е на диск, с законен мапсорс и ъпгрейдите към него ще са солени.

                    Ъпгрейдите към SD-то обаче няма да са толкова солени, и след това ако "набарате" от някъде ТОПО-то(след като излезе) ще може да го ползвате. Казвам "набарате" защото нямам право да го качвам на FTP за свободно сваляне. Естествено аз не препоръчвам подобни "сиви" действия

                    Цените за ъпгреид към SD носител (в момента с капацитет 256МБ) са следните. При закупена(регистрирана) OFRM карта (с право на абонамент) по скоро от:
                    6 месеца: 70 лв.
                    9 месеца: 80 лв.
                    над 9 месеца: 90 лв.

                    Съжалявам че всички под 6 месеца ги слагам под общ знаменател, но иначе не излиза сметката.

                    Разходите за транспорт(куриер) са за сметка на клиента.


                    Ако желаете да получите картата на 512МБ MicroSD с преходници за MiniSD и нормално SD добавете +18лв към цената.


                    Ако желаете да получите картата на 2ГБ MicroSD с преходници за MiniSD и нормално SD добавете +34лв към цената.

                    Със закупуване на ъпгрейд получавате 1 година абонамент към новата карта, а старият ви се прекратява.

                    Ако желаете да се ъпгрейднете, пишете е-мейл на karta mаjmunkа offroad-bulgaria точка com с unitID-то ви (това което съществува в бозата с данни) и ще получите банкова сметка където може да преведете паричките.

                    Запазвам си правото за промяна на цените и условията, ако нещо не съм до-измислил

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Тази карта няма как да се качи и разглежда в MapSource, както и няма вариант за комбинация с други карти(понеже не е в MapSource - технологията е такава).
                      Какво точно имаш предвид, като казваш, че не може да се комбинира с други карти Ако взема карта на SD това означава ли, че на това SD не мога да сложа и други карти?
                      Warp. Timewarp.
                      Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
                      LZ1VAS

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от pneumothorax Преглед на мнение
                        Какво точно имаш предвид, като казваш, че не може да се комбинира с други карти Ако взема карта на SD това означава ли, че на това SD не мога да сложа и други карти?
                        Да. Така са конструирани всички гармински карти.

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Да. Така са конструирани всички гармински карти.
                          В смисъл че няма да работят заедно. Иначе спокоймо може да преименуваш единият фаил и да ползваш друг.

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Това добре, а мойте си POI-та могат ли да се качат?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Това добре, а мойте си POI-та могат ли да се качат?
                              Да, и MP3-ките може и снимките може и всичко.

                              Ограниченията съм ги изброил вече.

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                А някаква информация относно новата версия на картата има ли? Яснота за дата на излизане?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X