Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Здравей те скоро си купих гермин265w и незнам как да разбера с кои модел карта сам го купил и дали има нужда да свалиам най-новата или съм с нея

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от RossN Преглед на мнение
      Здравейте,
      Имам следните въпроси:
      1. Има ли причина, част от изолиниите да се визуализират, а друга да липсва? Картата е 4.80 за Мапсорс. При промяна на резолюцията, част от линните се появяват, други изчезват.



      2. Има ли начин, да се провери "коректното" привързване на картата, към релефа? Днес се разходих до Боянското езеро, бях включил ГПС-а да трасира по актуално състояние и се наблюдаваше разминаване с трасето, нанесено на картата от около 20м. След превключване на ГПС-а, в режим на работа "привързване към път", актуалното трасе се прикачи към съществуващото на картата. Картата е 4.80 за ГПС (същото важи и за същата карта, за МС). Устройството, с което работя, е Holux M-1000, със заводски параметри: Position : < 2.2 m., horizontal 95 % of time < 5 m., vertical 95 % of time и Garmin XT, 5.00.40, инсталиран на Нокия Н81. Този проблем, се наблюдаваше само в част от трасето, основно във Витоша. По бул. България, трасето следваше перфектно контура на тротоара.


      1. Проблема е в MapSource. Изо линиите не ги показва най отгоре и ги крие на места под полигоните.

      2. Ами явно тази пътека е записана и въведена с грешка. Ако я запишете цялата ни я изпратете да я поправим. Благодаря.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от pertini Преглед на мнение
        Здравей те скоро си купих гермин265w и незнам как да разбера с кои модел карта сам го купил и дали има нужда да свалиам най-новата или съм с нея
        Ако сте закупили устройство с вградена карта ОФРМ Геотрейд, в комплекта трябва да имате ръководство за употреба, съдържащо инструкции как да регистрирате Вашата карта по електронната поща. В отговор на писмото с регистрационните Ви данни ще получите информация как да обновите картата до актуалната версия.
        OFRM Team
        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
          Ако сте закупили устройство с вградена карта ОФРМ Геотрейд, в комплекта трябва да имате ръководство за употреба, съдържащо инструкции как да регистрирате Вашата карта по електронната поща. В отговор на писмото с регистрационните Ви данни ще получите информация как да обновите картата до актуалната версия.
          Това е ясно но аз питам дали има начин да разбера с коя карта сам в момента защото ако съм с най- новата не искам веднага да почвам да го базикам

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Първоначално публикуван от pertini Преглед на мнение
            Това е ясно но аз питам дали има начин да разбера с коя карта сам в момента защото ако съм с най- новата не искам веднага да почвам да го базикам
            В Настройки/Карта и там MAP INFO се вижда коя версия е картата.
            Светът на Владо

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Глагодаря за отговора!
              С риск да стана нахален, ще попитам отново за съвет как да реша проблема?
              Преинсталирах и двете, и МС, и картата.
              Нищо не се промени. При промяна на резолюцията, в една и съща зона, се появява и изчезва изомрежата, независино от полигоните.
              Същевременно, разполагам с Топографска карта на Гърция, където изолиниите не се губят (вярно, там няма такива полигони).

              Относно пътеката, ще направя всичко възможно, да ви предоставя такава информация. За целта, ще се постарая да осигуря поне още един ГПС, за да се избегне "грешка от устройство".

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от RossN Преглед на мнение
                Глагодаря за отговора!
                С риск да стана нахален, ще попитам отново за съвет как да реша проблема?
                Преинсталирах и двете, и МС, и картата.
                Нищо не се промени. При промяна на резолюцията, в една и съща зона, се появява и изчезва изомрежата, независино от полигоните.
                Същевременно, разполагам с Топографска карта на Гърция, където изолиниите не се губят (вярно, там няма такива полигони).

                Относно пътеката, ще направя всичко възможно, да ви предоставя такава информация. За целта, ще се постарая да осигуря поне още един ГПС, за да се избегне "грешка от устройство".
                Проблема предполагам е от това че тези изо линии са на прозрачен слой, и мапсорс трябва да ги сложи най отгоре, но не го прави. Трябва да се види как е със старият мапсорс, може и да работи.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Тази проблема има само в Мапсорз, същата карта в уреда изглежда нормално.

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    За да не разлайвам кучетата, без да има причина, искам да попитам създателите, дали този проблем е консултиран с Гармин? Ако не е, ще пиша официлано на Гармин, да видим какво ще е тяхното становище. Все пак това е много ценна карта, изомрежата е безценна при планирането на всякаква извън-пътна активност и си заслужава този проблем да се разреши.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      определено е някаква кривина в новите ваианти на Мапсорса (след 6.14+), виждал съм го и на други карти
                      със стария (6.13.*) ми изглежда ОК.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        У важаеми колеги, може ли някой да ми каже дали има някъде насктройка при привишена скорост GPS да съобщава?NUWI 255 BG

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Направи ми впечатление, че на новата карта 4.80 скороста извън населените места е ограничена на 80км, а нали разрешената скорост е 90. На старата 4.70 си показваше 90км.

                          С NUWI 255W BG съм.

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от primakomers Преглед на мнение
                            У важаеми колеги, може ли някой да ми каже дали има някъде насктройка при привишена скорост GPS да съобщава?NUWI 255 BG

                            Колегата тук е публикувал своите speed cams. - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=561

                            Ей сега ще ти намеря и точно как да ги подкараш :-)

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Ето ти и поста на друг колега ..

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...5&postcount=10

                              Необходим ти е PoiLoader ,чрез който ще можеш да заредиш POI.

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО!ТОВА ГО ИНСТАЛНАХ, НО ВЪПРОСЪТ МИ Е СЛЕДНИЯ.НАПРИМЕР КАРАМ СИ АЗ ПО МАГИСТРАЛАТА А ТАМ РАЗРЕШЕНАТА СКОРОСТ Е 130км,НО СЪМ ПОДКАРАЛ СЪС 140-150.МИСЪЛТА МИ БЕШЕ ПРИ ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ ДАЛИ ИМА НЯКАКВА НАСТРОЙКА ЗА ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ ИЛИ НЕЩО ДА СЕ ИНСТАЛИРА./ПРЕДИ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ КАРАХ С НЯКАКВА НАВИГАЦИЯ МИСЛЯ ЧЕ БЕШЕ ТОМ ТОМ И СЪС НЕЯ КАТО ПРЕВИША С ДЕСЕТ КИЛОМЕТРА НАЙ МАЛКО ОПРЕДЕЛЕНИТЕ КИЛОМЕТРИ ВИНАГИ МЕ ПРЕДУПРЕЖДАВАШЕ/.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X