Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от nikal Преглед на мнение
    Вчера го пробвах,но при мен не е така!?Движех се в тунелите точно с 80 км.ч(каквато е разрешената скорост) и всеки път губех сигнал преди да изляза.Затова реших да пробвам с по-голяма скорост-120 км.ч(разчитайки на "антирадара") и тогава нямах проблем,но така си беше и преди!С v4.80 cyr съм.
    Важно е и с какъв ГПС си - не всички потдържат екстрата с тунелите

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      наистина е от апаратчето. nuvi 200 губеше обхват дори и в тунела траянови врата на магистрала тракия, докато nuvi 350 се държеше безпроблемно дори и в дългите тунели на витиня независимо дали карах с 60 , 80 или 100

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Да със сигурност зависи от апаратчето,но нали като е зададено на картата че от точка до точка има тунел и правилна скорост,не би трябвало да го губи.Или аз нещо не съм разбрал.С 250W съм.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Здравейте.Имам въпрос относно картата.Имам апарат нуви 600 и картата която закупих е качих с програмата MapSource.Кога ще излезе версия на картата 4.80 да мога да си е кача,защото ми изпращате фаилове които като го запиша в гпс-а и после като стартирам ми изписва някакъв надпис и не мога да ползвам апарата.

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Обърнете се директно към е-мейла по поддръжка, на който сте регистрирали Вашата карта. [karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com]
            OFRM Team
            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Здравейте, искам да попитам как мога да получа новата версия 4.8 на България. Имам GPS NUVI- 300 ..но безплатния ми абонамент изтече миналата година. Към кой да се обърна и колко ще ми струва. Благодаря Ви

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от vlady.yoda Преглед на мнение
                Здравейте, искам да попитам как мога да получа новата версия 4.8 на България. Имам GPS NUVI- 300 ..но безплатния ми абонамент изтече миналата година. Към кой да се обърна и колко ще ми струва. Благодаря Ви
                Обърнете се директно към е-мейла по поддръжка, на който сте регистрирали Вашата карта. [karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com] там ще ви кажат точната цена и начина на получаване на картата.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Здравейте, извинявам се ако въпросът ми не е за за тук. Наскоро си купих нуви 255в с картата на България. Та въпросът ми е, има ли начин да работя с нея и на мапсорса, защото когато от мапсорса дам трансфер от апарата ми изписва, че не е инсталирана офрм картата.

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от gigatest Преглед на мнение
                    Здравейте, извинявам се ако въпросът ми не е за за тук. Наскоро си купих нуви 255в с картата на България. Та въпросът ми е, има ли начин да работя с нея и на мапсорса, защото когато от мапсорса дам трансфер от апарата ми изписва, че не е инсталирана офрм картата.
                    Пиши на мейла за поддръжка да ти пратят OFRM Bulgaria за работа в MapSource, но не бива да я качваш на устройството.
                    Имай предвид, че версия 4.80 на OFRM Bulgaria още не е готова.
                    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                      Пиши на мейла за поддръжка да ти пратят OFRM Bulgaria за работа в MapSource, но не бива да я качваш на устройството.
                      Имай предвид, че версия 4.80 на OFRM Bulgaria още не е готова.
                      И като казва човека не бива, не е заради авторски права и сие, а защото OFRM Bulgaria е предшественика на OFRM Geotrade и не е толкова хубава А между другото линк за OFRM Bulgaria трябва да има в една от Залепените теми във форума.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Здравейте на всички в този форум, отдавна чета тука и вече научих доста неща и си събрах колекция от прекрасни карти. Преди няколко дни си изтеглих последната версия 4.80 и отделно си упдеитнах софтуера от сайта на Гармин (аз съм с Нуви 765 БГ), от тогава устройството ми започна да накъсва обновяването на екрана и доста по-бавно опреснява, не знам дали има някъде отговор по тази тема, но ще съм много благодарен ако някои ми помогне с инфо.

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Виж тази тема:
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=43368

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Благодаря ти Милстан, ще прочета внимателно всичко. Но поне в началото на форума са описани проблеми които аз нямам за щастие. Ще пиша там ако имам някакво развитие.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Днес пътувах до с.Кладенци обл. Добрич направи ми впечатление че GPS показва участъци от пътната мрежа който не съществуват повече от 20 години, за тези които не познават района е доста объркващо.Ползвам 4.80 версията на картата.

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Здравейте,
                                Имам следните въпроси:
                                1. Има ли причина, част от изолиниите да се визуализират, а друга да липсва? Картата е 4.80 за Мапсорс. При промяна на резолюцията, част от линните се появяват, други изчезват.



                                2. Има ли начин, да се провери "коректното" привързване на картата, към релефа? Днес се разходих до Боянското езеро, бях включил ГПС-а да трасира по актуално състояние и се наблюдаваше разминаване с трасето, нанесено на картата от около 20м. След превключване на ГПС-а, в режим на работа "привързване към път", актуалното трасе се прикачи към съществуващото на картата. Картата е 4.80 за ГПС (същото важи и за същата карта, за МС). Устройството, с което работя, е Holux M-1000, със заводски параметри: Position : < 2.2 m., horizontal 95 % of time < 5 m., vertical 95 % of time и Garmin XT, 5.00.40, инсталиран на Нокия Н81. Този проблем, се наблюдаваше само в част от трасето, основно във Витоша. По бул. България, трасето следваше перфектно контура на тротоара.




                                И един пропуск, който установих в 4.80 за МапСорс, маркираното с червено, е съществуваща улица. Във версията за ГПС, е налична.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X