Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM Geotrade v5.11...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: OFRM Geotrade v5.11...

    Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
    Колеги някой с каратата 5.11 ходил ли е от София до Рилския манастир, защото GPS ми изчислява да мина през Кочериново и от там към Рила( в червено на картата). А гоогле ми изчислява път който мога да свия още на Бобошево доста преди Кочериново - Мурсалево ( в лилаво на картата).

    Ако знае някой от къде да мина ще съм му благодарен и предполагам щом ме прекарва от долу чак през Бобошево е лош пътя ли, знам ли?

    Този на гугъл е грешно категоризиран. Спомням си бегло, но беше някакъв ужасен път.

    Коментар


    • До: OFRM Geotrade v5.11...

      Правилния път е през Кочериново и Рила, другия е наистина ужасен. Ползвал съм навигацията до Рилския Манастир много пъти и имам само две забележки към картата. Първо според картата Манастира изобщо не е там където е, дава го с 500-600 метра по-нагоре в посока Партизанска поляна. Второ няколко километра след с. Пастра, картата изчислява ляв завой, а това е главния път и завоя е само по-остър. Това става само при отиване към Манастира, на връщане го дава нормално.

      Коментар


      • До: OFRM Geotrade v5.11...

        Точно днес минах през този маршрут (Смочево), от детелината при Бобошево, през Рила до Рилския манастир. Освен острите завои в началото и в края, друго лошо няма. Няма и дупки. И се излиза точно преди Рила. По по-бързия маршрут рискуваш да налетиш на "органи" около Кочериново.

        Коментар


        • До: OFRM Geotrade v5.11...

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          При движение от град Баня(пловдив) до Ведраре пътя минава през град баня и на излизане от Баня води през затворен с тръби път !
          Ето снимка на въпросния участък ........днес пак ми се наложи да минавам ........

          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • До: OFRM Geotrade v5.11...

            относно отбивката от град Баня. През надлеза на жп линията посока калофер и казанлък мога да помогна като пратя на трак вярното положение на пътя и отбивката. Там пътя прави голяма дъга пред оранжериите. на снимката на колегара това е стрария път и е затворен.

            Коментар


            • До: OFRM Geotrade v5.11...

              Въпрос до модератора?
              Вече няколко дена не виждам публикацията си в тази тема.
              "Загуби ли се някъде?" или аз нещо съм объркал.
              Надявах се с нея да бъда полезен за подобряването на картата.


              [OFRM Team: Проверете Вашите потребителски бележки, там сме Ви изпратили информация по въпроса.]
              Последно редактирано от OFRM_Team; 17-04-10, 12:53.
              [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

              Коментар


              • До: OFRM Geotrade v5.11...

                Първоначално публикуван от smi Преглед на мнение
                Въпрос до модератора?
                Вече няколко дена не виждам публикацията си в тази тема.
                "Загуби ли се някъде?" или аз нещо съм объркал.
                Надявах се с нея да бъда полезен за подобряването на картата.
                Изрично е написано, че всички тези препоръки за корекции се изпращат на мейла за поддръжка, а не тук, записано е в правилата на ОФРМ.
                Съобщението Ви е препратено там и поста Ви е изтрит!

                Прочетете още веднъж това, Моля!
                Преди да уведомите за пропуски и грешки в Картата прочетете тази тема
                LZ1PER

                Коментар


                • До: OFRM Geotrade v5.11...

                  Имам въпрос (вероятно към Събин или TEAM_OFRM).
                  Когато се правят настройките при рутиране с MapSource, има опция "driving speeds", където могат да се зададат скоростите по 5 типа пътища. Няма да ги цитирам, всеки може да ги види. Въпросът ми е как да разбера от OFRM картата кой път какъв тип от тези 5 е. Трябва ми, за да преценя какви скорости да задам в настройките. Опитах "на сляпо" сменяйки настройките и анализирайки времетраенето на маршрута, но става много бавно и изисква много изчисления. А и в общия случай един маршрут се състои от различен тип пътища. При изработка на картата със сигурност на всеки път е зададен някакъв тип. Въпросът е как да се получи информацията кой какъв е. Естествено, в MapSource.
                  Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                  Коментар


                  • До: OFRM Geotrade v5.11...

                    В Мапсорс не е предвидено да се изобразява даден път към коя скоростна категория принадлежи. Зададените по подразбиране скорости вероятно са подбрани така, че да дават добро приближение до реалното време за пътуване по зададения маршрут и същевременно да отговарят на ограниченията за скорост на движение.
                    OFRM Team
                    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                    Коментар


                    • До: OFRM Geotrade v5.11...

                      Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                      В Мапсорс не е предвидено да се изобразява даден път към коя скоростна категория принадлежи. Зададените по подразбиране скорости вероятно са подбрани така, че да дават добро приближение до реалното време за пътуване по зададения маршрут и същевременно да отговарят на ограниченията за скорост на движение.
                      Ако имате предвид зададените по подразбиране в MapSource, ще си позволя да ги цитирам :
                      Interstate Highways : 108 km/h
                      Major Highways : 93 km/h
                      Other Highways : 72 km/h
                      Collector Roads : 56 km/h
                      Residential Streets : 40 km/h
                      Зададените стойности ме навеждат на мисълта, че по принцип са зададени в мили/час и при промяната на units в метрична с-ма числата не са кръгли. Може и да не съм прав, но това не е толкова важно. По-важното е, че има сериозни разминавания в определяне на скоростните категории на един и същ клас пътища (нямам превид номенклатурния клас). Пример :
                      От изхода на Бургас до входа на М. Търново рутитрането показва средна скорост около 73 км/ч. Това, разбира се, на ОФРМ. Рутирането от границата до малко преди Лозенград (за да избегна градските части) показва около 42 км/ч. Това на NavCity. По същия начин пътят от Хасково до Свиленград се определя със ср. скорост 73 км/ч, а От Свиленград до Орестиада в Гърция (ADHellas) средната скорост е около 96 км/ч. Т.е. зададените в различните карти скоростни категории на сходни по клас и вид пътища варират от 42 до 96 км/ч, което не е коректно. Тук следва да отбележа, че в това отношение ОФРМ е най-близо до средната скорост в реални условия. Може да се каже дори, че с голяма точност. Но нито в Гърция може да се постигне 96 км/ч извън магистрала, нито в Турция някой ще търпи да се влачи по хубав път без ограничения с 42 км/ч. Знам, че не отговаряте за чуждите карти, но все пак ако сте се сблъсквали с въпроса, моля, коментирайте това явление. Може пък в самите карти да има възможност за някакви настройки.
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • До: OFRM Geotrade v5.11...

                        Защо при изчисляване на разстоянието между два града се използва права линия(показана в жълто) а не се използва действителния маршрут(показан в червено).

                        По този начин дава грешна информация да действителното разстояние, което ще изминеш с автомобила, а първата информация за това по абсолютна стойност на колко се намира града не ни помага.

                        По-добрия вариант е да се дава информацията в километри на действително изминатия път.

                        Коментар


                        • До: OFRM Geotrade v5.11...

                          Първоначално публикуван от bebcho Преглед на мнение
                          Защо при изчисляване на разстоянието между два града се използва права линия(показана в жълто) а не се използва действителния маршрут(показан в червено).
                          GPS устройствата при търсене извеждат като резултат разстоянието по права линия до всички обекти, отговарящи на критерия за търсене. Маршрутът се съставя според зададените навигационни настройки едва след като бъде избрана дестинацията. Това е функция на управляващия софтуер на самото устройство, а не на картата. Целта е максимално бързо да се изведат резултатите от търсенето (в противен случай, ако списъкът с резултати съдържа много обекти, вероятно ще са необходими поне няколко минути докато устройството изчисли реалното разстояние до всеки обект). След като дестинацията е избрана и устройството премине в режим на навигация, на екрана се извежда реалното разстояние, което предстои да бъде изминато до зададената цел.
                          Последно редактирано от OFRM_Team; 19-04-10, 15:37.
                          OFRM Team
                          Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                          Коментар


                          • До: OFRM Geotrade v5.11...

                            След показване на резултатите от търсенето разтоянието е по права линия (първата картинка) , но след маркиране на дестинацията вече се показва реално разтояние по маршрута (втората , третата и четвъртата картинки).
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от milstan; 19-04-10, 19:57.

                            Коментар


                            • До: OFRM Geotrade v5.11...

                              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                              След показване на резултатите от търсенето разтоянието е по права линия (първата картинка) , но след маркиране на дестинацията вече се показва реално разтояние по маршрута (втората , третата и четвъртата картинки).
                              Да, но на моя модел 250W, 2,3, и 4 картинка не изглеждат по този начин и я нямам информацията.

                              Коментар


                              • До: OFRM Geotrade v5.11...

                                Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                                Ако имате предвид зададените по подразбиране в MapSource, ще си позволя да ги цитирам :
                                Interstate Highways : 108 km/h
                                Major Highways : 93 km/h
                                Other Highways : 72 km/h
                                Collector Roads : 56 km/h
                                Residential Streets : 40 km/h
                                Зададените стойности ме навеждат на мисълта, че по принцип са зададени в мили/час и при промяната на units в метрична с-ма числата не са кръгли. Може и да не съм прав, но това не е толкова важно. По-важното е, че има сериозни разминавания в определяне на скоростните категории на един и същ клас пътища (нямам превид номенклатурния клас). Пример :
                                От изхода на Бургас до входа на М. Търново рутитрането показва средна скорост около 73 км/ч. Това, разбира се, на ОФРМ. Рутирането от границата до малко преди Лозенград (за да избегна градските части) показва около 42 км/ч. Това на NavCity. По същия начин пътят от Хасково до Свиленград се определя със ср. скорост 73 км/ч, а От Свиленград до Орестиада в Гърция (ADHellas) средната скорост е около 96 км/ч. Т.е. зададените в различните карти скоростни категории на сходни по клас и вид пътища варират от 42 до 96 км/ч, което не е коректно. Тук следва да отбележа, че в това отношение ОФРМ е най-близо до средната скорост в реални условия. Може да се каже дори, че с голяма точност. Но нито в Гърция може да се постигне 96 км/ч извън магистрала, нито в Турция някой ще търпи да се влачи по хубав път без ограничения с 42 км/ч. Знам, че не отговаряте за чуждите карти, но все пак ако сте се сблъсквали с въпроса, моля, коментирайте това явление. Може пък в самите карти да има възможност за някакви настройки.
                                OFRM както знаете съдържа много ограничения по пътищата и ползва тази информация когато изчислява маршрут. В картата реално няма как да се задават средни скорости, но се задават максимални и от там се смятат средни около 10% под максималните. В реалността на много места ограниченията са непостижими като средна скорост (примерно проходите) и там задаваме изкуствени ограничения с настройка да не се показват на екрана на уреда. Много съм си играл да балансирам пътната мрежа според условията в България, защото дизайна на софтуера не е планиран за пътни условия като нашите. При прилично спазване на ограниченията времето за пътуване трябва да се доближава до предварително изчисленото от навигацията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X