Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата версия на OFRM 4.90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Новата версия на OFRM 4.90

    Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
    Ъъъъ? Защото сме БЪЛГАРИ?????
    Разбира се, че сме българи. И ще си говорим и пишем на български. Но нека не проявяваме излишен патриотизъм. Имах предвид следното : В някои области различните езици и писмености създават неудобство. В съременния отворен свят (а става все по-отворен) трябва да има универсален начин за комуникация между представителите на отделните етноси, народи, раси и т.н. Опитаха се направят международни езици от типа на ЕСПЕРАНТО, ИДО и др. но не се получи. Тези езици останаха мъртви. В предвид на това, че високите технологии се развиха най-напред в англоезичните страни и те продължават да са водещи, в тези области е прието да се използва латиницата и английския. Ще ти дам два примера :
    1. Когато ползваш Autodrive Hellas, надписите ти не са на гръцки, нали? А ако пътуваш в Китай би ли искал картата ти да е на китайски?
    2. Твоят WINDOWS на какъв език е? Честно.
    Иначе нямам нищо против картата да е и на български. Но е излишен труд. Не вярвам човек, който ползва GPS да има проблеми с латиницата.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • До: Новата версия на OFRM 4.90

      Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
      ...за какво ви е тая кирилица?..
      Иф ю файнд иритейтинг риидинг ън инглиш текстс ин сирилик, ден ю ноу хау ай фил рийдинг булгейриън ин латин.

      Моят WINDOWS е на български. Честно!
      Навигатора ми също е с българско меню. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=53783
      Проблемите с кирилицата трябва да се решават, а не да се избягват.
      Само с мързел не става, трябва и акъл...

      Коментар


      • До: Новата версия на OFRM 4.90

        Нормално е на дисплея да пише на български. Има доста места и селища, които написани на латински се разчитат доста трудно. Ако се загледаш в екрана за да разчетеш някое такова име, като нищо може да отнесеш няколко дървета крй пътя, човек или кола. Нали!
        По-добре да благодарим на хората, които се трепят да ни създадат това удобство - карта на кирилица!
        GARMIN nuvi 255W

        Коментар


        • До: Новата версия на OFRM 4.90

          така е колега,много по добре а пък и безопастно е да е на чист български език

          Коментар


          • До: Новата версия на OFRM 4.90

            Да, картата трябва да е на български и аз се радвам, че е така! И да пътувам в Китай, искам картата да е на родния ми език. Друг е проблема, ако навигатора не поддържа кирилица.
            И Windows ми е на български. И за да няма проблеми само трябва да се бутнат тук там настройките. И по-голямата част от софтуера ми също. Тук е мястото да изкажа благадарност на хората създали тази карта!
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


            • До: Новата версия на OFRM 4.90

              Картата на латиница има грешки в описанието на някои улици и населени места.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X