Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за OFRM Geotrade

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Въпрос за OFRM Geotrade

    Първоначално публикуван от torggg Преглед на мнение
    ...ПРЕКОМПИЛИРАНА ВЕРСИЯ Е ЪПДЕЙТ, А НЕ НОВ ПРОДУКТ!!!
    Аз се занимавам и в момента със софтуер. И с разработката му, и с продажбата му.

    Хайде кажи ако до момента си работил с някакъв компилатор и си съобразил цените си с него, обаче в един момент намираш такъв, с който програмата ти работи по-бързо и с по-малко грешки, но за всяка компилация фирмата, производител на комилатора ти иска едни пари, които хич не са малко на фона на цената на софтуера ти, как ще постъпиш? Явно ако искаш да ползваш новия компилатор, трябва да качиш цените си, обаче за това вариантите са общо взето три:

    1. Задължаваш всички клиенти да се ъпдейтнат срещу съответната сума, и спираш поддръжката на старата. - всички със старата версия , които не искат новата по някаква причина, пищят че им искаш още пари.
    2. Продължаваш да поддържаш и двете версии, и всеки си купува и ъпдейтва каквото иска. - практически няма аргументи за недоволство, обаче се получават нещата, които стават в момента. Освен това работата става повече, защото се поддържат 2 продукта, поради спецификите на всеки компилатор.
    3. Спираш продажбата на старата версия, оставяш поддръжката и само докато изтече период от 1 година, след това я спираш окончателно - пак ще писнат всички, които и старата версия ги устройва, защо аджеба и се спира поддръжката.

    Нали сам виждаш че избора съвсем не е лек. Освен това версиите са повече от една, заради спецификите на различните модели устройства, и с цел да им се ползват пълните възможности.
    Рано или късно ще се стигне до едно от трите, и май ще е третото. В преходен период винаги има такива случки.

    Само за уточнение. За версия с MapSource, GARMIN освен парите за компилация, искат и пари за самия MapSource, демек картата ще стане още по-скъпа. Продаващото се в момента на SD, е някакъв що-годе компромисен вариант за нашия пазар. Още повече че до колкото знам при желание се предоставя версия за MapSource, компилирана със стария не-гармински компилатор, която си работи перфектно на компютър.

    Има МНОГО сериозна причина нещата да са така. В по-горните ми постове съм я посочил.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      До: Въпрос за OFRM Geotrade

      Първоначално публикуван от gps-6 Преглед на мнение
      Здравейте,
      Моля кажете каква точно е грешката тук :
      http://gps-6.com/OFFRoad-Bulgaria-map.htm
      За да бъде направена корекция.
      Цитат от по-горния сайт:

      "като търсене на улица, и номер на улица е възможно в повече от 63 града в страната"

      Номер на улица в 4.40 можеше само в София, а в
      4.50 и в Пловдив, Варна и Бургас, а не в 63 града.
      Ето това е грешката

      Коментар


      • #48
        До: Въпрос за OFRM Geotrade

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Аз се занимавам и в момента със софтуер. И с разработката му, и с продажбата му.

        Хайде кажи ако до момента си работил с някакъв компилатор и си съобразил цените си с него, обаче в един момент намираш такъв, с който програмата ти работи по-бързо и с по-малко грешки, но за всяка компилация фирмата, производител на комилатора ти иска едни пари, които хич не са малко на фона на цената на софтуера ти, как ще постъпиш? Явно ако искаш да ползваш новия компилатор, трябва да качиш цените си, обаче за това вариантите са общо взето три:

        1. Задължаваш всички клиенти да се ъпдейтнат срещу съответната сума, и спираш поддръжката на старата. - всички със старата версия , които не искат новата по някаква причина, пищят че им искаш още пари.
        2. Продължаваш да поддържаш и двете версии, и всеки си купува и ъпдейтва каквото иска. - практически няма аргументи за недоволство, обаче се получават нещата, които стават в момента. Освен това работата става повече, защото се поддържат 2 продукта, поради спецификите на всеки компилатор.
        3. Спираш продажбата на старата версия, оставяш поддръжката и само докато изтече период от 1 година, след това я спираш окончателно - пак ще писнат всички, които и старата версия ги устройва, защо аджеба и се спира поддръжката.

        Нали сам виждаш че избора съвсем не е лек. Освен това версиите са повече от една, заради спецификите на различните модели устройства, и с цел да им се ползват пълните възможности.
        Рано или късно ще се стигне до едно от трите, и май ще е третото. В преходен период винаги има такива случки.

        Само за уточнение. За версия с MapSource, GARMIN освен парите за компилация, искат и пари за самия MapSource, демек картата ще стане още по-скъпа. Продаващото се в момента на SD, е някакъв що-годе компромисен вариант за нашия пазар. Още повече че до колкото знам при желание се предоставя версия за MapSource, компилирана със стария не-гармински компилатор, която си работи перфектно на компютър.

        Има МНОГО сериозна причина нещата да са така. В по-горните ми постове съм я посочил.
        Сега вече мога да ви разбера. Може би ако бяхте започнали с тази информация, всички щяха да са по-спокойни. Не очаквах от Гармин да ви искат роялти за всяка карта, но явно такива са им условията.
        Както и да е. За мен темата е приключена. Информацията никога не е излишна. Успех!

        Коментар


        • #49
          До: Въпрос за OFRM Geotrade

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Аз се занимавам и в момента със софтуер. И с разработката му, и с продажбата му.
          ................................
          Само за уточнение. За версия с MapSource, GARMIN освен парите за компилация, искат и пари за самия MapSource, демек картата ще стане още по-скъпа. Продаващото се в момента на SD, е някакъв що-годе компромисен вариант за нашия пазар. Още повече че до колкото знам при желание се предоставя версия за MapSource, компилирана със стария не-гармински компилатор, която си работи перфектно на компютър.

          Има МНОГО сериозна причина нещата да са така. В по-горните ми постове съм я посочил.

          Предполагам, че като казваш, че искат пари за самия MapSource имаш в предвид не самата програма а по скоро лизенз за да си ползваш картата с MapSource. Незнам от къде имаш цялата тази информация или просто "отгатваш" как стоят нещата.

          Но ако е за самата програма ти може да си си купил City Navigator Europe и да си имаш програмата законно на компютъра.
          А ако трябва да се плаща лиценз за ползване на картата на компютър това е друго нещо.
          Досега поне аз останах с впечатлението, че може да се гледа на MapSource като на операционна система, а на картите като на приложения. Но явно нещата не стоят точно така и незнам дали някой знае.
          В Геотрейд ми казаха, че във връзка с изпиратстването на MapSource Гармин ще променят политиката си на ъпдейтване но нямаха все още конкретна информация (това се отнася за началото на март месец).

          Коментар


          • #50
            До: Въпрос за OFRM Geotrade

            Не, искат да се продава барабар с МапСорс. Аз поне така знам. Чел съм каквото е споделил Събин и съм си правил изводите. Нищо повече.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              До: Въпрос за OFRM Geotrade

              Та... поръчах си гарминската ОФРМ на SD възползвайки се от промоцията днес я получих с 4.40 сега остава да получа и ъпдейта и всичко ще е наред. Тествайки я около 3 часа по улиците на София останах доста доволен, тоест не съм си хвърлил парите на вятъра. Благодаря на екипа за коректното отношение!Евала!!!

              Коментар


              • #52
                До: Въпрос за OFRM Geotrade

                Благодаря за добрите думи

                За да получите ъпдейта не забравяйте да си регистрирате новата карта.
                OFRM Team
                Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                Коментар


                • #53
                  До: Въпрос за OFRM Geotrade

                  Искам и аз да кажа две думи за картата. Ползвам ОФРМ доста отдавна, още от версиите, които бяха като добро пожелание после минах през 4.02, 4.40 и сега съм на 4.50 CYR. Мнението ми е, че е свършена адски много работа и то не само свършена, а направена професионално. Отношението към клиента направо ме смазва. Чудя се как е възможно да се следи такъв огромен обем от информация и да се отговаря така точно и бързо.
                  Понеже поста ми стана като яка реклама ще спра до тук, но оставам с пожелания да се развивате все така професионално и ...европейски, успех.
                  Кара: Santa Fe DM, 2.2CRDI AT, 197HP, 436 Nm

                  Коментар


                  • #54
                    До: Въпрос за OFRM Geotrade

                    Наскоро купих 60CSx + OFRM Geotrade 4.50 ML на SD (Директно от Геотрейд).
                    Нямам забележки относно ползването на ГПС + картата.
                    Искам да ползвам картата и на PC (мобилно, настолно...)
                    Изчетох публикациите по въпроса.
                    Схванах, че не е възможно(трябвал и лиценз за ползване на MapSource към картата ... Ставало много скъпо)
                    Към ГПС-то върви и оригиналният CD с MapSource... Изтеглих и инсталирах update...
                    За мен това означава, че съм купил въпросната програма...
                    Поправете ме ако греша...

                    Колко и на кой трябва да платя за да имам каквото искам?

                    Коментар


                    • #55
                      До: Въпрос за OFRM Geotrade

                      Първоначално публикуван от vkv_bg Преглед на мнение
                      Наскоро купих 60CSx + OFRM Geotrade 4.50 ML на SD (Директно от Геотрейд).
                      Нямам забележки относно ползването на ГПС + картата.
                      Искам да ползвам картата и на PC (мобилно, настолно...)
                      Изчетох публикациите по въпроса.
                      Схванах, че не е възможно(трябвал и лиценз за ползване на MapSource към картата ... Ставало много скъпо)
                      Към ГПС-то върви и оригиналният CD с MapSource... Изтеглих и инсталирах update...
                      За мен това означава, че съм купил въпросната програма...
                      Поправете ме ако греша...

                      Колко и на кой трябва да платя за да имам каквото искам?
                      Виж тук ! теглиш инсталираш и БИНГО
                      Явно не си изчел всичко защото това http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=30032 е залепено, като важна тема!
                      TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                      "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X