Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за OFRM Geotrade

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за OFRM Geotrade

    Имам следния въпрос:
    Ако си купя картата компилирана с оригиналния компилатор на Гармин, има ли към нея мапсорс и
    за да я използвам в Garmin XT Mobile S60, трябва ли
    за си сменям и мемори картата./заключена ли е към SD-то/
    И още нещо - за ъпдейтите, като изтече 1 година, каква е цената на абонамента за новата. И новата карта 4.50 или 5.00 ще бъде?

  • #2
    До: Въпрос за OFRM Geotade

    Ако я купиш на SD е заключена към SD-то.
    МапСорс няма.
    На компютър не може да се качва.

    За компютър можеш да ползваш старата 4.40.

    Ако искаш нещо повече от това, говори лично със Събин. Но сигурно и цената ще е друга.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за OFRM Geotade

      Първоначално публикуван от DIP Преглед на мнение
      Имам следния въпрос:
      Ако си купя картата компилирана с оригиналния компилатор на Гармин, има ли към нея мапсорс и
      за да я използвам в Garmin XT Mobile S60, трябва ли
      за си сменям и мемори картата./заключена ли е към SD-то/
      И още нещо - за ъпдейтите, като изтече 1 година, каква е цената на абонамента за новата. И новата карта 4.50 или 5.00 ще бъде?
      Можеш да си купиш картата директно качена на micro SD с преходници към SD и да я ползваш в телефона. Това може да стане в магазина на Гурко 45.
      When there's no more room in hell, the dead will walk the earth

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за OFRM Geotrade

        Благодаря за отговорите!
        От форума разбрах, че картата с оригиналния компилатор
        била по-скъпа защото Гармин искали с нея да се продава и мапсорс. А в действителност се оказва, че такъв НЯМА.
        И ако ще си купувам карта, бих искал да мога да я ползвам пълноценно - на компютъра/маршрути/, да я
        комбинирам с други карти и т.н.
        Защото клиента като плаща поисканата цена, трябва и да получава пълноценен продукт.
        Или пък да си хвърля Нокиа microSD 2ГБ и да сложа, някакво измислено. Не мерси, ама тва ми идва в повече!

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за OFRM Geotrade

          Говори със Събин бе човек. MapSource можеш да си свалиш от къде ли не. Демек тоя ти проблем го няма.

          Събин дава карта за MapSource, но е компилирана със стария софтуер. Което на компютъра не е проблем, тоест ще можеш да си правиш и маршрути, и всичко.

          Условията тук са такива, и човека си защитава труда. Отделно GARMIN дават безумни и безмилени условия за нашия "пазар".

          Вярвай ми че ако правеше карта за САЩ, тия проблеми изобщо щяха да са му през оная работа, на фона на пазарите и законите там.

          Изобщо хавата с картите не е правилна глобално, а не само тук.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за OFRM Geotrade

            Първоначално публикуван от DIP Преглед на мнение
            ....................................Или пък да си хвърля Нокиа microSD 2ГБ и да сложа, някакво измислено. Не мерси, ама тва ми идва в повече!
            Можеш да отидеш в магазина да ти качат картата на твоят носител, естествено ще я заключат към него!!!
            TLC 90 1KZ-TE 2000г.
            "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за OFRM Geotrade

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Говори със Събин бе човек. MapSource можеш да си свалиш от къде ли не. Демек тоя ти проблем го няма.

              Събин дава карта за MapSource, но е компилирана със стария софтуер. Което на компютъра не е проблем, тоест ще можеш да си правиш и маршрути, и всичко.

              Условията тук са такива, и човека си защитава труда. Отделно GARMIN дават безумни и безмилени условия за нашия "пазар".

              Вярвай ми че ако правеше карта за САЩ, тия проблеми изобщо щяха да са му през оная работа, на фона на пазарите и законите там.

              Изобщо хавата с картите не е правилна глобално, а не само тук.
              Ако Събин наистина иска да си защити продукта е крайно време на видно място да опише какво точно продава като карти, ъпдейти, обслужване и т.н. Хората плащат и искат отношение. С това лазене по нервите накрая на някой ще му писне и ще ъплоудне картата с FID=XX04 в thepiratebay и тогава всички ние със Събин начело ще духаме супата, защтото с плащането и развитието на БГ картата ще е свършено.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за OFRM Geotrade

                Първоначално публикуван от torggg Преглед на мнение
                Ако Събин наистина иска да си защити продукта е крайно време на видно място да опише какво точно продава като карти, ъпдейти, обслужване и т.н. Хората плащат и искат отношение. С това лазене по нервите накрая на някой ще му писне и ще ъплоудне картата с FID=XX04 в thepiratebay и тогава всички ние със Събин начело ще духаме супата, защтото с плащането и развитието на БГ картата ще е свършено.
                На много видно място - кутията на картата, е описано какво се продава. Всеки клиент който има нужда от допълнителна информация може да отиде в магазина и да си зададе въпросите които го вълнуват. Имаме и email за съпорт. Не мисля че е физически възможно Събин да отговаря на всеки по отделно.
                When there's no more room in hell, the dead will walk the earth

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за OFRM Geotrade

                  Първоначално публикуван от ubersoldat Преглед на мнение
                  На много видно място - кутията на картата, е описано какво се продава. Всеки клиент който има нужда от допълнителна информация може да отиде в магазина и да си зададе въпросите които го вълнуват. Имаме и email за съпорт. Не мисля че е физически възможно Събин да отговаря на всеки по отделно.
                  1. На е-мейла за съпорт съм пуснал едно питане на 12 Март и все още нямам отговор!

                  2. Продавач консултанта в магазина (Метро) ми каза, че купувам най-новата и актуална карта на OFRM. Оказа се че съм купил скапаната. Първоначално бях спокоен защото В ЛИЦЕНЗНОТО СПОРАЗУМЕНИЕ пишеше, че ще получавам ъпдейти. Оказа се, че ъпдейтите също се делят на скапани и хубави... нищо, че цената на устройствата с БГ карта в магазините е еднаква.

                  3. Човека си е купил добрата карта OFRM Geotrade, която била по-скъпа защото е с лиценз за Мапсорс. Ааааааа не, то картата била новата ама за Мапсорс се давала старата. Е що тогава е платил повече за Мапсорс лиценз?

                  И кое точно си пише и е ясно бре хора????? Трябва да изчетеш всичко из форума и пак няма да разбереш какво точно си мисли Събин, че е ъпдейт, лизенз, продукт и т.н.

                  Моите най-големи уважения към труда му, но хайде нека и клиентите да се уважават малко.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за OFRM Geotrade

                    Не става въпрос всеки да пита, а да има страница на която ЯСНО да пише:
                    1. какво включва картата /защото на Geotrade пише до ниво улица с номер в 63 града, а номерата ги има САМО в София/, има ли мапсорс, няма ли, може ли да се качва на компютъра, към къде е заключена, на какво е картата в комплекта microSD с преходници или...
                    2. update - за какъв период, на какъв период ще има update, като и като изтече каква е цената за нов
                    3. с какъв компилатор е картата

                    И това трябва да е описано на една страница, за да могат клиентите да се ориентират, какво да купат, от къде - защото може да се види в интернет и да се прецени, вместо да се обикаля от тоя магазин в онзи и т.н. Особено за хората които не са от София.

                    И казвате говори със Събин - първо аз не мога да пратя запитване до никой, защото правата в този форум са орязани на цяло, дори и темите се цензурират /одобряват се от модератор/, а и защо трябва да му губя времето на Събин, като мога да прочета каквото ме интересува от
                    официален сайт, а не да се ровя по форумите.

                    Благодаря за вниманието и успех с новата версия!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за OFRM Geotrade

                      Пичове, четете отгоре отгоре...

                      Къде пише че има адреси в 63 града???

                      По магазините, кой какво казал не мога да отговарям.

                      Принципно имате право, доста е объркано. И на мен не ми е лесно с всичките различни книжки и версии. Всичко обаче е с цел да се предложи нещо по добро - не забравяйте това!

                      Информацията я има във форума, но не в лесно да се отсее. След като ми мине лудницата по ъпдейтите обещавам да направя една нова тема с описание на всичко.

                      Поздрави.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за OFRM Geotrade

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        Пичове, четете отгоре отгоре...

                        Къде пише че има адреси в 63 града???

                        По магазините, кой какво казал не мога да отговарям.

                        Принципно имате право, доста е объркано. И на мен не ми е лесно с всичките различни книжки и версии. Всичко обаче е с цел да се предложи нещо по добро - не забравяйте това!

                        Информацията я има във форума, но не в лесно да се отсее. След като ми мине лудницата по ъпдейтите обещавам да направя една нова тема с описание на всичко.

                        Поздрави.
                        Привет,

                        Относно къде пише за 63 града...ами навсякъде така се рекламира
                        http://www.gpsplovdiv.com/1045/
                        http://gps-6.com/OFFRoad-Bulgaria-map.htm

                        Иначе колегата май по-скоро визира да направиш един отделен сайт пък бил той и от една страница с информация. Все пак картата не я предлагаш за продажба само за форумни участници и много странични хора дори не са чували за този форум. Както се казва малко реклама и информация не вреди никому, в случая може само да помогне на идея, която според мен може да има доста развитие в бъдеще.

                        Поздрави,
                        Слави

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за OFRM Geotrade

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Къде пише че има адреси в 63 града???
                          Ето тук:
                          http://www.gpssofia.com/1045/

                          знам че не е ваш сайт, но като няма официален чета каквото има.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за OFRM Geotrade

                            Ами пишете им на тези, да не рекламират погрешно нещата. Аз на SD/SD-то съм си го написал правилно.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за OFRM Geotrade

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              Ами пишете им на тези, да не рекламират погрешно нещата. Аз на SD/SD-то съм си го написал правилно.
                              Ами аз точно от тях мисля да си купя гармин с твоята карта,( http://www.gpsplovdiv.com/1044/) а като си писал че рекламират грешно нещата да разбирам ли че гармина които ще взема няма да е с твоята карта, ами ще е няква си друга както казват някои по горе "скапаната версия" е коя е тая скапана версия че да не гризна дръвчето. И аз изчетох всичко из форума и се обърках съвсем
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X