Здравейте всички,
имам нещо средно между питане и идея
Имам няколко трака на улиците тук (Раковски), които като сваля в мапсорса и вкарам в ози-то /върху руските военни карти/ съвпадат с улиците от картата. Е, необходимо ли е да правя тракове на всички улици, като могат да се пречертаят от картата?
Другото което е - очертава се скоро да правя карта-указател (хартиен носител), като за целта ще трябва да прерисувам стара карта и съответо ще я имам във векторен формат - това помага ли по някакъв начин или траковете са за предпочитане?
За мен е най добре векторен формат във WGS84 със поле за имената на улиците, та дори и посоките и видовете Колкото повече работа свършите толкова по добре
То хубу ФаКу, ама то ще е само за картата или за ГПС-технологията въобще ?
Нямам против да отговарям на въпроси, стига да мога да помогна. Ще трябва да изчета всичко, което е публикувано тук по тематиката първо, за да знам какво да ... "преподавам" ...
Tools > Manage My Data > Tracks > Save Active Track
И после в MapSource със Transfer > Rceive from Device > слагаш отметка на Track и го изтегляш от покета. Покета е включен към PC-то и GarminXT е стартирано.
Това до тук го направих, а после къде в PC-то ми стои този фай и как да го коригирам /изтрия част от него/ да напиша какъв е проблема, че после да го пратя на мейла?
И друг въпрос: собственик на хижа /хотел/ пита как да се отбележи и неговия обект в картата.
И нещо друго дадох да търси Средец като град /бургаска област/, но не го намери, видях как е написан на картата и пак не го намери, маркирах го като май локешън и открих, че е със старото име Грудово, а само надписа му е Средец.
Последно редактирано от s_s1; 15-02-08, 16:28.
Причина: добавка последните 3 реда
Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!
"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."
Имам Nokia 6110 Navigator и инсталиран Garmin Mobile XT. Нa PCто си имам последната версия на Map Source. Записах трак на преминаването през ферибота на Белослав, верно не е използваем, защото беше заключен към пътя, но исках да опитам да видя как става да се свали. Но не ми позволява. По-долу ще атачна скрийншот на грешката. Трака го записах със Save Active Track, може ли от това да е? Тук въпроса ми не е по какви правила да го запиша, за да е използваем, а защо не мога да го сваля на PCто, също така не можах да намеря и из SD картата и по специално в директорията на Гармина никакъв фаил с име такова с каквото бях кръстил самия трак. Вообще как мога да извлека записаната информация - така, че да е полезна. Имам и waypoints те също отказаха да се свалят, явно проблема не е в самия трак, а нещо относно функциите които извършвам.
Здравейте,
Пътувайки в страната и използвайки навигацията с картата 4.40 се констатират някои неточности - а по точно за сега на две места - в Дряново на разклоните (пътния възел) на изхода към Велико Търново и в Добрич при влизането от към Варна и излизането на светофарите на центъра на града при звиване в ляво пътя като цяло липсва:-((
Към тримата: Да, към теб беше. В GPX-формат, данните ще са разбираеми за повечето ГПС-си по света - то си е стандартен формат. В такъв ще е разбираем и за Събин. Ама хвани пиши на мейла им да попиташ.
Към "Въздушния бог" (ЕърБог): Лек превод - съобщението гласи, че в апарата ти няма нито точки, нито тракове, нито маршрути. Мапсорсът го вижда като абсолютно празен.
След като тракът е сейфнат, за да може да се прехвърли в Map Source е необходимо и да се експортва на самия телефон. Това става в следната последователност: Tools; Manage My Data; На този екран долу в ляво пише Manage. Избира се това меню и след това Export GPX.
След тази процедура би трябвало при прехвърляне на дани от телефона в МапСорса да фигурира и записаният трак.
Успех!
След като сме направили трак и сме го запазили в Garmin\GPX
от това мнение което ми даде видях, че такава директория в телефона нямам, може ли в това да е разковничето? Трака ми го дава записан като вляза през самата програма, но къде е записан представа нямам. Макар, че правя стъпките показани от kksnik излиза екранче, че експортва, но като го вържа на мапсорса, няма никой....
Коментар