Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поглед в Бъдещето - OFRM TOPO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

    Да прав си.Вярно че съм чел между редовете.Извинявам се, за което.Искренно ти желая успех с новата карта.Недоволни винаги ще има. Не им обръщаи толкива внимание.Има и хора които Уважават труда ти и продължават да те подкрепят.Аз лично не съм спец в областа на GPS навигацията и никога не сам и помислял за разходите и хвърления труд за изработката на една такава карта.Дано и недоволните се замислят малко.Още веднъж Ви желая успех на теб и целия ти екип.

    Коментар


    • #47
      До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

      Здравей Сабине Картата ти е супер. Не се коси излишно в нашето общество трудно се оценява труда на "отсрешния човек" - знам го от личен опит.
      Давай напред и ния ще помагаме с каквото можем - все пак хубавите работи стават от интосиастите и "лудите глави", и както е казал народа " докато мъдрите се намадруват лудите се налудуват".
      Гас до Дупка - Ще пращаме тракове, а ти прави картата докато не ти е писнало.
      УСПЕХ
      "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
      "LZ1WAN"

      Коментар


      • #48
        До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

        Отдавна, май от новия ъпдейт не бях отварял темата...то виж какъв дебат станало.
        Тази вечер реших да пусна на Събин няколко нови несъществуващи трака, та се поразрових за верния мейл адрес и...попаднах на диспута.
        Какво да кажа...
        Първо - колегите с, да речем, така по-неоптимистичните мнения( ls1, gtsvg,makso) вероятно определено не са ендуристи, също така и хард/софт оффроудаджии. Без по никакъв начин да ги обижда това, но горното съдя по профилите им или темите(мненията) в които участват.
        Второ - само този, кайто в лошо време или в мрак(+ лошо време) не е замръквал по горите, не може да оцени колко безценна за живота е "скъпата" карта...Неведнъж 60CSx
        буквално ни е спасявал живота, но не с качената на него гарминска карта...и не случайно в съветите ми към групите е да има поне 2 приемника, необходимостта от което сме го изпитвали на свой г...з нееднократно. Най-отговорно заявявам, че до болка познати горски пътища, в нощ без луна или в лошо време(дъжд, вятър, снежна виелица) са ми се стрували като пътища на друга планета и ако не е прибора с картата...

        Така, че обобщавайки - живота няма цена, а не знам какъв е шанса ни да го изживеем отново. Всичко това не знам доколко е разбираемо за тези които ползват продукта само по асфалт(а те вероятно не са никак малко, за което им благодарим), но мисля че и дори само с асфалтовите си пътища картата няма конкурент в България.
        А също много ми харесва и това, че картата(според моите разбирания) е от типа "отворен код" - всеки един, който желае и има търпение, може да стане частица от автора, изпращайки тракове на непреминати мрашрути. Така, че моето мнение е по-добре да сме част от един съзидателен процес, отколкото да си мислим колко ще спечели един от нас...Или както каза някой по-нагоре - никой на никого не пречи да си направи нова карта и да я продава...
        Mitsubishi L200 DobbleCab

        KTM XC 450 RW 2009
        KTM 350 SX 2011

        Коментар


        • #49
          До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

          Е, позволете ми лекото раздразнение защото регистрацията ми е от 27 септември. Т.е. три дена ще ми струват 44лв. Предполагам, че всеки път има по-доволни и по-недоволни, явно аз този път дръпнах Черния Петър. Но здраве да е, вероятно все пак ще направя ъпгрейд.

          Само искам да уточня, че нещата които съм писал по темата в никакъв случай не са обидни. С тях казвам няколко неща - че се надявам новата карта да не ощети старата (за което в последствие получих уверения), че е хубаво да се измисли добра финансова схема за ъпдейта (схема бе представена), както и (забележете) че всеки има право да върти бизнеса си както иска, също и съвет към Събин за да просъществува цялото това нещо да потърси професионален маркетингов съвет. За съжаление повечето неща са в един пост, който бе замразен поради заключването на темата (т.е. не бе публикуван), а в последствие когато темата бе отключена бе публикувано със закъснение от поне ден ако не се лъжа.

          Моля ако някой вижда нещо обидно в това което съм писал да ми го посочи.

          Коментар


          • #50
            До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

            Първоначално публикуван от ls1 Преглед на мнение
            Е, позволете ми лекото раздразнение защото регистрацията ми е от 27 септември. Т.е. три дена ще ми струват 44лв. Предполагам, че всеки път има по-доволни и по-недоволни, явно аз този път дръпнах Черния Петър. Но здраве да е, вероятно все пак ще направя ъпгрейд.
            Ъъъ... Как си с математиката? За първи клас...

            Да предположим, че не си ползвал никакви отстъпки и си платил 130 лева. Добавяш към тях въпросните 44 лева и се получава, че новата карта ще ти струва общо 174 лева. Цената на новата карта, ако я купиш директно обаче ще бъде 180 лева... Значи по-скоро ще спестиш 6 лева, а няма да загубиш 44 лева...
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #51
              До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

              Това би било ако съм регистриран СЛЕД 1.10.2007. Тогава плащам 44лв. А понеже аз съм на 27.09.2007, т.е. 3-4 дена по-рано - ще платя 88лв. Оттам идва разликата. И затова казвам че 3 дена ще ми струват 44лв.

              Коментар


              • #52
                До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                Отдавна, май от новия ъпдейт не бях отварял темата...то виж какъв дебат станало.
                Тази вечер реших да пусна на Събин няколко нови несъществуващи трака, та се поразрових за верния мейл адрес и...попаднах на диспута.
                Какво да кажа...
                Първо - колегите с, да речем, така по-неоптимистичните мнения( ls1, gtsvg,makso) вероятно определено не са ендуристи, също така и хард/софт даджии. Без по никакъв начин да ги обижда това, но горното съдя по профилите им или темите(мненията) в които участват.
                Второ - само този, кайто в лошо време или в мрак(+ лошо време) не е замръквал по горите, не може да оцени колко безценна за живота е "скъпата" карта...Неведнъж 60CSx
                буквално ни е спасявал живота, но не с качената на него гарминска карта...и не случайно в съветите ми към групите е да има поне 2 приемника, необходимостта от което сме го изпитвали на свой г...з нееднократно. Най-отговорно заявявам, че до болка познати горски пътища, в нощ без луна или в лошо време(дъжд, вятър, снежна виелица) са ми се стрували като пътища на друга планета и ако не е прибора с картата...

                Така, че обобщавайки - живота няма цена, а не знам какъв е шанса ни да го изживеем отново. Всичко това не знам доколко е разбираемо за тези които ползват продукта само по асфалт(а те вероятно не са никак малко, за което им благодарим), но мисля че и дори само с асфалтовите си пътища картата няма конкурент в България.
                А също много ми харесва и това, че картата(според моите разбирания) е от типа "отворен код" - всеки един, който желае и има търпение, може да стане частица от автора, изпращайки тракове на непреминати мрашрути. Така, че моето мнение е по-добре да сме част от един съзидателен процес, отколкото да си мислим колко ще спечели един от нас...Или както каза някой по-нагоре - никой на никого не пречи да си направи нова карта и да я продава...
                Че картата няма конкурент в България спор няма.Че не сме ендуристи поне аз също е вярно.Все пак картата вече се води не само офроуд но и пътна карта на България.Независимо от това и на мен ми е помагала в тежки условия.Едно е в мъгла на някоя магистрала да се ,,дзвериш,, с километри къде е табелката за отбивката към някое населено място или просто да погледнеш кам ГПС-а и да видиш колко метра ти остават до нея.А едно изпускане на разклона може да ти коства сума ти километри и време.
                Така че всеки използва картата според неговата необходимост.

                Коментар


                • #53
                  До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                  Абе хайде да я пускат, че ако наистина има по-малко грешки я взимам веднага.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                    Първоначално публикуван от ls1 Преглед на мнение
                    Е, позволете ми лекото раздразнение защото регистрацията ми е от 27 септември. Т.е. три дена ще ми струват 44лв. Предполагам, че всеки път има по-доволни и по-недоволни, явно аз този път дръпнах Черния Петър. Но здраве да е, вероятно все пак ще направя ъпгрейд.

                    Само искам да уточня, че нещата които съм писал по темата в никакъв случай не са обидни. С тях казвам няколко неща - че се надявам новата карта да не ощети старата (за което в последствие получих уверения), че е хубаво да се измисли добра финансова схема за ъпдейта (схема бе представена), както и (забележете) че всеки има право да върти бизнеса си както иска, също и съвет към Събин за да просъществува цялото това нещо да потърси професионален маркетингов съвет. За съжаление повечето неща са в един пост, който бе замразен поради заключването на темата (т.е. не бе публикуван), а в последствие когато темата бе отключена бе публикувано със закъснение от поне ден ако не се лъжа.

                    Моля ако някой вижда нещо обидно в това което съм писал да ми го посочи.
                    За няколко дена няма да го правим на въпрос, т.е ще те ъпгрейднем на тънката цена. Може и да помисля нещо с тази дата, в смисъл да направя различни цени според това кой колко е ползвал, но това ще бъде изключение само за този форум

                    Коментар


                    • #55
                      До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                      Здравей Събине, искам да те попитам Варна оправена ли в тази карта v5.00 или пак ще дава нелепи грешки. И ако е така как мога да я получа. Старата карта регистрирах на 20.09.2007г.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                        Зравей Сабине,и аз се регистрирах Октомври (2007) ,а имам и интерес към новата карта.Ще се радвам ако измислиш нещо преферинциално.
                        П.П. Излезнала ли е вече официално и как да се здобием с нея?
                        "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
                        "LZ1WAN"

                        Коментар


                        • #57
                          До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                          15тина километра преди да се влезе във Варна от магистралата има ужасно преизчисляване в продължение на около 10 километра. Дали това е проблем на картата??

                          Варна скоро ще е обновявате ли???

                          Коментар


                          • #58
                            До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                            Може ли да кажете . Кога се очаква новата OFRM v5.00 карта ?
                            Питам за да си направя сметка да ли си заслужава да я изчакам , или да скачам в старата версия .
                            [COLOR=darkred]Veritas vos liberabit
                            [COLOR=blue]LZ1LPK[/COLOR] , A1(Rh-)
                            [/COLOR]

                            Коментар


                            • #59
                              До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                              Доста се двуомих и най-накрая, почти се реших да си взема нуви. Сега си мисля дали да изчакам и да си го взем комплект с новата карта версия 5. Или да го взема сега и после да си направя ъпгрейд.
                              Ако петичката ще излезе преди нова година бих си го взел сега?

                              Коментар


                              • #60
                                До: Поглед в Бъдещето - OFRM TOPO

                                Аз неразбрах, затова ще попитам. Аз си закупих някъде юни 2007г. карата v4.02 след това си изтеглих ъпдейта 4.40 и въпроса ми е сега може ли да си закупя v5.0 като ъпдейт на 4.4 или трябва да си я закупя като отделен продукт? Благодаря
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X