Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поглед в Бъдещето - OFRM TOPO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

    Да, ще добавя да не се връзваш на такива елементи и да си губиш времето да им отговаряш вместо да подобряваш картата

    Коментар


    • #32
      До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

      Няма какво да го обвиняваме Събин как си върти бизнеса, то си е негова работа. В случая вината (ако може да се нарече така) е в липсата на сериозна конкуренция, чрез която пазара ще се урегулира от само себе си. Дотогава баланса ще е в това колко може да натисне той и колко можем да поемем ние.

      Моя съвет към Събин е да седне и сериозно да поговори с някой маркетинг спец (ако не го е направил досега), а не да го кара на усет. Добре положената в момента бизнес стратегия само ще му се отблагодари в бъдеще.

      Коментар


      • #33
        До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

        Първоначално публикуван от makso Преглед на мнение
        Това е добре че печелиш и от двата продукта. А какво печелят старите клиенти.
        Възможност за ъпгреид към по доброто на по добра цена. Цента на ъпгреид към новият продукт е цената за ъпгреид към старата+таксата на гармин нищо повече! А това че аз съм инвестирал във първоначалната цена на закупуването на оригиналният софтуер на гармин си е пак вид отстъпка към клиентите в крайна сметка.

        Една доста добра карта,но недовършена или една нова на савсем друга по висока цена.На времето един Б.Г. политик имаше един призив: ,,За бога братя не купуваите,,Това твое мнение ми напомни за това изказване.Аз лично така го разбирам:Ако има купуване на една от двете карти, то тя ще се разпространява.Другите да се оправят кои както може.А относно грешките на старата карта доста е писано.Сега се оказва че софтуера бил скапан.А потърпевшия се оказва пак потребителя.
        Това изказване е тотално нелогично и говори че сте чели горният ми пост между редовете. Няма да си губя времето да ви обяснявам А и Б!

        Коментар


        • #34
          До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

          Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
          Да, ще добавя да не се връзваш на такива елементи и да си губиш времето да им отговаряш вместо да подобряваш картата

          Така и ще направя.

          Заключвам темата, защото нямам желание да отговявам повече на подобни безсмислени, безпочвени и обидни мнения.

          Коментар


          • #35
            До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

            Уважавам правото на Събин да заключва тема, но ще се възползвам от моето да го наруша - обещавам че това няма да се повтори но въпросът е от изключителна важност.

            На горните "критици" ще им кажа следното: Явно момчета въобще не сте наясно с някои принципи на пазарната икономика. В малките страни всичко струва по-скъпо. ВСИЧКО! И софтуерните продукти и бензина че даже и водата... И това е лесно обяснимо, разходите на всеки по веригата са принципно еднакви само че пазара му и обема са принципно различни... А сега конкретно за картата на Събин. Разходите на една организация за създаването на карта са на практика еднакви и за картата на Мексико и за тази на Сингапур. Софтуера който е необходим и струва доста пари си е все една цена. Освен това точно в малките страни ГИС-а е тотално неразвит и събирането на данните колкото и да е куриозно е много по-скъпо... За да направите карта на Германия отивате при NAVTEC например, купувате си данните наготово и ги компилирате... Я сега някой да ме осведоми откъде в България се купуват данни с това качество?

            И замисляли ли сте се защо например в картите на Гармин за Европа информацията стига до Чехия и Унгария, нататък малко сиво и после нищо...? Като е толкова лесно защо Гармин не са направили свястна карта на Гърция например...? Нали е членка на ЕС от много време, не от вчера?
            И да не забравяме че пазара на карти в България е един а този в Ръмъния е логично да е поне три пъти по-голям... И освен това и аз бих желал уважаемия колега да ми прати линковете на тези фирми и карти за които говори... Поради факта че планираме доста пътешествия сме закупили де що има карти на страните около България и всичко до момента е на здрави цени... Например скоро купихме картата на Турция която е 168 евро... + платени ъпдейти... На Гърция ~200 евро + платени ъпдейти...


            Пиша всичко това защото мен картата много силно ме интересува и всякакви шансове Събин да се откаже да я развива са ми страшно неприемливи. Защото един резервоар гориво ми струва ~200 лева... И този резервоар многократно ще го изпразня на халост поради липса на карта. А офроуд карта бъдете сигурни че освен Събин никой никога няма да направи. Аз не знам държава в която да има такава. Цената на картата сравнена с разхода ми на гориво е толкова смешна че съм готов да си плащам ако трябва и процент от горивото на Събин само да я прави.


            Тъй че Събине много те моля забрави всякакви те глупости и критикари. На който не му харесва да не си я купува, нито е задължителна, нито някой го карат насила. Който пък мисли че имаш страшна далавера, да си купи софтуерите и да почне да прави карта, да я продава и да стане по-богат от Бил Гейтс... А ти вместо да се занимаваш с отговори на подобни писания много те моля, се концентрирай върху новата версия и не забравяй че страшно много хора я чакаме отдавна и то с нетърпение...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #36
              До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

              Поради обаждане по телефона от gtsvg отключвам темата.

              Човека не сме го били разбрали правилно и довечера ще обясни.

              Коментар


              • #37
                До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                Поради обаждане по телефона от gtsvg отключвам темата.

                Човека не сме го били разбрали правилно и довечера ще обясни.
                Няма смисъл да се косиш. Хората, които трябва ти оценяват труда. Които имат дори бегла представа за какво става въпрос - също.

                Недоволни винаги ще има, дори да я продаваш за 20лв. Тогава все ще се намери някой, който да пита защо например е по-скъпа от хартиените, дето ги продават по бензиностанциите.

                Така че действай, и не си губи времето и нервите за такива неща. Дали е добра или лоша, скъпа или евтина, ще определи пазара.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                  Много хора тука не си дават сметка , колко тегаво ще ни е ако няма такава карта.Най-вече на тия които постоянно обикаляме из горите.Трябва ли да ви разправям колко пъти през ноща в мъгливо време , съм се прибирал благополучно с мотора благодарение на картата.Вместо да спя из горите.Мен ако питате , цената и е повече от приемлива
                  Събине , айде действай по 5-та версия , чакам я с нетърпение.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • #39
                    До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Много хора тука не си дават сметка , колко тегаво ще ни е ако няма такава карта.Най-вече на тия които постоянно обикаляме из горите.Трябва ли да ви разправям колко пъти през ноща в мъгливо време , съм се прибирал благополучно с мотора благодарение на картата.Вместо да спя из горите.Мен ако питате , цената и е повече от приемлива

                    Точно така е и това могат да го оценят всички, на които често им се случва да си дават отговор на въпроса "Кой от трите пътя пред мен да хвана?" или трябва да намерят верния път посред нощ, на абсолютно непознат терен.
                    Ама по стара българска традиция някой седнал да прави сметка на чуждите приходи. За разходите обаче не се сеща ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                      Сабине кога може да очакваме новата карта?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                        Абе какво изообщо обръщаш внимание на хора, които биха се изтърчали да си купят новата ".........кия майна" и дават на знайни и незнайни китайски работници хляб само да са фешън, а не могат да оцинят нещо което им е наистина ЖИЗНЕНО ВАЖНО!!!, но за съжаление може да се разбере само в изключително редки ситуаций (дано не се налага), ама когато се наложи и ако я нама информацията може да се опре до оцеляване!!!!
                        Действай пожелавам ти да станеш Бил Гейтс от тази работа и да може да ти бъде основен бизнес................... пък от мен имаш по една сносна вечеря на година, що па не и на месец
                        TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                        "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                        Коментар


                        • #42
                          До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                          Ама по стара българска традиция някой седнал да прави сметка на чуждите приходи. За разходите обаче не се сеща ...
                          Така е. Но и по стара българска традиция, търговците понякога слагат ОГРОМНИ надценки. Особено на авточасти да речем. Но аз вместо да критикувам се поразтършувам дали не може да се намери нещо на по-добра цена/по-добри условия.

                          Случая обаче изобщо не е такъв. Човекът печели от труда си, и сам преценява за колко да я продава, ако цената или качеството е неприемливо, просто проекта ще замре. Доста други на негово място биха я продавали и доста по-скъпо.

                          На който не му изнася - има и безплатни карти. Освен това никой никого не задължава да се ъпдейтва и да си плаща за това. Щом в новата версия има неща, които биха ми свършили работа - купувам я. Ако не - карам си със старата.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                            Здравейте! Понеже разбуних духовете с новата карта ,помолих модераторите да отключат темата, защото явно не съм бил разбран.
                            Държа да се доизкажа, защото темата е изключително важна!
                            Имам разбирането, че правенето на карти е много скъпа работа и много трудоемка! Изисква пари и знания и време!!! Имам разбирането, че всеки труд трябва да се заплаща адекватно.Имам и разбирането малко повече от горе-долу как стават нещата с правенето на карта...
                            Знам , че всичко опира до оригиналния Гармински cgpsmapper, който е скъп продукт, а с него се компилират картите много по-добре отколкото с този на Станислав Козицки...., и естествено цената на новия продукт трябва да влезе в цената на картата!!! То иначе е неморално и не нормално да имаме други изисквания към Събин и Екипа! Ако някой не знае , то истинския cgpsmapper компилира картите така , че в рутирането почти няма грешки - печелим ние потребителите! Мнението ми е,че това доплащане като цена не е голямо по сравнение с цената на оригиналния гармински продукт!
                            Изказването ми беше иницирано от усещането за ЕВЕНТУАЛНИ БЪДЕЩИ НЕУРЕДИЦИ И КОНФРОНТАЦИЯ С ПОТРЕБИТЕЛИТЕ!
                            Най-простичко казано - да не се появят за нула боройки с малки промени версии 6, 7 ,8 и т.н. и да се чудиш коя програма е по- добра и колко пари струва и колко време ще бъде ъпдейтвана - за това ми беше примера с Майкрософт!
                            Изключително много съжалявам , че съм бил разбран по такъв начин!
                            А сега дано сте ме разбрали правилно!
                            УВАЖАВАМ ТРУДА И ЗНАНИЯТА ВИ !

                            Коментар


                            • #44
                              До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                              Явно математиката за първи клас отдавна не е популярна дисциплина. От числата, които виждам разликата между цената на сегашната карта без отстъпки и новата е 50 лева, цената на ъпгрейда без подновяване на ъпдейта е 42 лева. Разликата е и, че за новата карта се изисква нов Мапсорс, за който Гармин искат пари... Очевидно Събин просто иска парите, които трябва да плати на Гармин... Леко нагло би било да искаме да поеме за своя сметка този разход...
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                                Явно математиката за първи клас отдавна не е популярна дисциплина. От числата, които виждам разликата между цената на сегашната карта без отстъпки и новата е 50 лева, цената на ъпгрейда без подновяване на ъпдейта е 42 лева. Разликата е и, че за новата карта се изисква нов Мапсорс, за който Гармин искат пари... Очевидно Събин просто иска парите, които трябва да плати на Гармин... Леко нагло би било да искаме да поеме за своя сметка този разход...
                                ...+ таксата, която взимат за всяко компилиране с тяхния софтуер, до колкото разбрах.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X