Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поглед в Бъдещето - OFRM TOPO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

    А ще се плаща ли допълнително, или като ъпдейт? И картата, и изолиниите.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

      Картите направени с Гарминският софруер ще се плащат допълнително, защото аз плащам на гармин за всяко копие. Мислиме и върху проблема с ъпгреида на старите клиенти. Нещата са малко сложни, защото има хора купили си картата преди 1 месец и такива преди 1 година, а и доста по между 2-та периода. Като излезе картата ще измислим и цени за ъпгрейди.

      Коментар


      • #18
        До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

        На картата показана в първия пост всички имена са на латиница. Не може ли да станат на кирилица? Мислил ли си някога да преправиш картата за работа с Igo? На среща с тях в Будапеща им споменах за това което правиш и те проявиха интерес. Ако представлява интерес и за теб, ще ти дам координатите им.

        Коментар


        • #19
          До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

          Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
          На картата показана в първия пост всички имена са на латиница. Не може ли да станат на кирилица? Мислил ли си някога да преправиш картата за работа с Igo? На среща с тях в Будапеща им споменах за това което правиш и те проявиха интерес. Ако представлява интерес и за теб, ще ти дам координатите им.
          MapSource трябва да подържа кирилица за да стане. Говорили сме с Гармин, но още чакаме.

          Отностно Igo - аз едвам смогвам да си оправя гарминските карти, пък камоли да се занимавам с други. Благодаря, но нямам интерес.

          Коментар


          • #20
            До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

            Моля ви помислете добре за ъпгрейдите така че да има минимално ощетени. Ето аз си взех картата преди 2 месеца с мисълта че за една година ще излязат да речем още 2-3 ъпдейта поне. Сега имам усещането, че ще ми бъде предложена нова версия, която може да искам, може да не искам - но старата версия няма да ми бъде ъпдейтната. Мен преди 2 месеца никой не ми каза, че ще се наложи да доплащам за да ми е ъпдейтната картата. Напротив, останах с впечатление, че ъпдейти ще има и то безплатни. Смятам, че наред с възможностите за ъпгрейд трябва да продължите да обновявате и старата версия поне още една година. Доколкото прочетох доста сте автоматизирали времеемките процеси и не мисля че ще ви е толкова голям проблем. Разбирам, че документно ръцете са ви чисти както и да решите да постъпите, но тук става дума за лоялност към клиентите, които, особено в този форум, са особено фенски настроени към продукта ви, и ще оценят подобен жест.

            Коментар


            • #21
              До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

              Всички ще си получават ъпдейтите както им е обещано! Не мисля да насилвам никой да минава към новият продукт, ще поддържам и 2-та вероятно още 2 години (живот и здраве).

              Коментар


              • #22
                ЦЕНИ

                ...
                Последно редактирано от sabin; 22-02-08, 13:09.

                Коментар


                • #23
                  До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                  Надявам се, че на диска на новата версия, указанията за работа и инсталирането на софтуера ще бъдат на български език.
                  ПОВЕЧЕ ОРЪЖИЕ, ПО-МАЛКО ПРЕСТЪПНОСТ !

                  ( John R. Lott, Jr.)

                  Коментар


                  • #24
                    До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                    Първоначално публикуван от tomovvd Преглед на мнение
                    Надявам се, че на диска на новата версия, указанията за работа и инсталирането на софтуера ще бъдат на български език.
                    Инсталатора и MapSource са на англииски

                    Добрата новина е че е елементарно.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Инсталатора и MapSource са на англииски

                      Добрата новина е че е елементарно.
                      Като цяло не ми се струва бъдещето много розово.... Гармин е американска компания и много добре е усвоила урока на по-големия брат - Майкрософт....
                      Започват да ми се привиждат различни версии на програмата с малки изменения и подобрения във всяка от тях, но на различни и все по-солени цени...
                      Уж всичките версии ще се поддържат, после някой няма, после пак ще се поддържат , че клиентите искали.... Нещо като Уиндоуз ХП във варианти, след това Виста, дето не се наложи, сега вече чакаме Уиндоуз 7/до 3 год щял да е готов.../

                      Събине, точно защото хората имат нужда от хубавия ти продукт не пренатягай по американски нещата.... пазара в България не е дойна крава или американско стадо от дойни крави, а е българска сиромашка коза...

                      Коментар


                      • #26
                        До: ЦЕНИ

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        Цените за ъпгреид към новият продукт (OFRM Geotrade TOPO) ще са следните:

                        За клиенти регистрирали се след 01.10.2007: 46лв (периода за абонамент остава старият)

                        За клиенти регистрирали се преди тази дата: 88лв като абонамента им ще се поднови за 1 година от датата на ъпгрейда.

                        Цената на OFRM Geotrade TOPO ще е: 180лв

                        Продължение на абонамента за още 1 година за OFRM Geotrade TOPO ще бъде: 54лв

                        Разликата в цената между OFRM Bulgaria и OFRM Geotrade се дължи на това че с всеки диск върви гарминският софтуер MapSource и трябва да се заплати на Garmin USA плюс малка такса на гармин за всяка продажба.

                        За съжаление Garmin USA не предлага вариянт за хора който вече си имат MapSource и ни задължават да продаваме диска в този му вариянт.

                        Размишлявайки над темата "пари" , някак си изплуваха още въпроси...
                        И не че, като българин търся по-тънкото, а точно като НЕ типичен българин искам да не се прецакам и най-вече да не ме прецакват.
                        Хайде да си представим - да е живот и здраве - след 5 г , че картата , която е толкова нужна на българина и не само... стане 50-100-200 мб ! и тя би трябвало да стане - всички градове, улици, търсене, рутиране до последния сокак... СУПЕР !!! Тя тогава колко ще струва ? Да речем 200 евро... Ами , Събине, тогава един някой си, ще я купи за 200 евро и ще е доволен... А тия дето от днес до бъдещите 5 г ще плащат по 50-60 лв на година/поне за сега/ + първоначалната такса на закупуване 130лв - до тази 5 година ще се изръсят точно с толкова - 200 евро до тази 5 година.... И то развивайки картата - със своите пари !!! Но каква е гаранцията , че на 5 година версията няма да е нова, че старата няма да се поддържа вече и старите абонати ще ТРЯБВА ДА СИ ЗАКУПЯТ НОВА ВЕРСИЯ ЗА ОЩЕ 200 ЕВРО !!! Напълно логично да се очаква!!! Точно както сега... Какво ме грее, че старата ми версия ще се поддържа, когато новата ще е по-добра?!!! И по- красива?!!! Събине, моля те не ставай човек на Бил Гейтс!...
                        Ще ти дам примери за съседни и равни горе -долу на нас държави -
                        РУМЪНИЯ- ПРОЕКТУЛ ДИГИТАЛА РОМАНИЯ - минали са към Гармин - карта на Румъния вече над 130мб - супер подробна!!! - купуваш еднократно и ъпдейтваш безплатно от сайта им!!
                        УКРАЙНА - 2 ПРОЕКТА - УКРАИНЕ АЕРОСКАН/КЪМ ГАРМИН/ - 40-50мб вече, със страшна скорост се развива проекта - всяка седмица по 1 ъпдейт - КУПУВАШ ЕДНОКРАТНО И БЕЗПЛАТНО ЪПДЕЙТВАШ ОТ САЙТА!!!
                        УКРАИНЕ КАРТБЛАНШ - СЪЩИТЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ - КУПУВАШ ЕДНОКРАТНО, ЪПДЕЙТВАШ БЕЗПЛАТНО ОТ САЙТА!!!

                        МИСЛЯ, ЧЕ ПАРИ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВЯТ ЧРЕЗ ОБОРОТ, А НЕ ЧРЕЗ ДРЕБНИ УДАРИ ПО ПОТРЕБИТЕЛИТЕ! ПО- ДОБРЕ ДА РАЗВИВАШ ПРОЕКТА СИ С КАРТА В ГАРМИН УСТРОЙСТВО ВЪВ ВСЯКА КОЛА НА БЪЛГАРИЯ, ОТКОЛКОТО С ПАРИТЕ НА 1000 "ЛЮБИТЕЛИ" НА НОВИТЕ ТЕХНОЛОГИИ...

                        Мисля , че имам още какво да кажа и предлагам по-обстойно да разискваме темата във форума !
                        С ГОЛЯМО УВАЖЕНИЕ КЪМ ТРУДА ТИ, МОЖЕНЕТО ТИ !- GTSVG

                        Коментар


                        • #27
                          До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                          Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                          Като цяло не ми се струва бъдещето много розово.... Гармин е американска компания и много добре е усвоила урока на по-големия брат - Майкрософт....
                          Започват да ми се привиждат различни версии на програмата с малки изменения и подобрения във всяка от тях, но на различни и все по-солени цени...
                          Уж всичките версии ще се поддържат, после някой няма, после пак ще се поддържат , че клиентите искали.... Нещо като Уиндоуз ХП във варианти, след това Виста, дето не се наложи, сега вече чакаме Уиндоуз 7/до 3 год щял да е готов.../

                          Събине, точно защото хората имат нужда от хубавия ти продукт не пренатягай по американски нещата.... пазара в България не е дойна крава или американско стадо от дойни крави, а е българска сиромашка коза...
                          Ако старата карта продължи да се продава, ще продължам да я правя. Принципно в не оригиналният компилатор има ужасно много грешки, които в крайна сметка крайният потребител недоволства(и с право). 90% от "recalculating" грешките са заради cGPSmapper-a (не-оригиналният полски софтуер с който правя картата), грешките с измислено рутиране също са от него. Последната простотия със събирането на пешеходни улици и не пешеходни също. Последният хит е където POI точки които са се търсили съвсем успешно преди не могат да се търсят вече, защото пича дето прави компилатора е сменил нещо и естествено само той си знае. Лично на мен ми писва да се излагам в продуктите си с някакви грешки, за които дори аз нямам вина, дет се вика достатъчно грешки си имам и без тези! Всяка нова версия на cGPSmapper има някакви подобрения, но и куп "тайни" промени, и тъй като петричката врачка не ми е била класна няма как да знам предварително, и ще реализираме поредната излагация.

                          Принципно на мен най би ми било лесно да си правя само една карта, но с желанието си да предложа по добър продукт на тези които искат се нагърбвам с всички тези неща. В крайна сметка Вие клиентите ще покажете кое е верният път. Не купувайте новата карта, а само старата и всичко ще е ясно. На мен лично, като изключим проблемите покрай грешките на не оргиналният софтуер, ми е все тая, защото аз печеля еднакво и от 2-та продукта.
                          Последно редактирано от sabin; 28-11-07, 21:21.

                          Коментар


                          • #28
                            До: ЦЕНИ

                            Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                            Размишлявайки над темата "пари" , някак си изплуваха още въпроси...
                            И не че, като българин търся по-тънкото, а точно като НЕ типичен българин искам да не се прецакам и най-вече да не ме прецакват.
                            Хайде да си представим - да е живот и здраве - след 5 г , че картата , която е толкова нужна на българина и не само... стане 50-100-200 мб ! и тя би трябвало да стане - всички градове, улици, търсене, рутиране до последния сокак... СУПЕР !!! Тя тогава колко ще струва ? Да речем 200 евро... Ами , Събине, тогава един някой си, ще я купи за 200 евро и ще е доволен... А тия дето от днес до бъдещите 5 г ще плащат по 50-60 лв на година/поне за сега/ + първоначалната такса на закупуване 130лв - до тази 5 година ще се изръсят точно с толкова - 200 евро до тази 5 година.... И то развивайки картата - със своите пари !!! Но каква е гаранцията , че на 5 година версията няма да е нова, че старата няма да се поддържа вече и старите абонати ще ТРЯБВА ДА СИ ЗАКУПЯТ НОВА ВЕРСИЯ ЗА ОЩЕ 200 ЕВРО !!! Напълно логично да се очаква!!! Точно както сега... Какво ме грее, че старата ми версия ще се поддържа, когато новата ще е по-добра?!!! И по- красива?!!! Събине, моля те не ставай човек на Бил Гейтс!...
                            Ще ти дам примери за съседни и равни горе -долу на нас държави -
                            РУМЪНИЯ- ПРОЕКТУЛ ДИГИТАЛА РОМАНИЯ - минали са към Гармин - карта на Румъния вече над 130мб - супер подробна!!! - купуваш еднократно и ъпдейтваш безплатно от сайта им!!
                            УКРАЙНА - 2 ПРОЕКТА - УКРАИНЕ АЕРОСКАН/КЪМ ГАРМИН/ - 40-50мб вече, със страшна скорост се развива проекта - всяка седмица по 1 ъпдейт - КУПУВАШ ЕДНОКРАТНО И БЕЗПЛАТНО ЪПДЕЙТВАШ ОТ САЙТА!!!
                            УКРАИНЕ КАРТБЛАНШ - СЪЩИТЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ - КУПУВАШ ЕДНОКРАТНО, ЪПДЕЙТВАШ БЕЗПЛАТНО ОТ САЙТА!!!

                            МИСЛЯ, ЧЕ ПАРИ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВЯТ ЧРЕЗ ОБОРОТ, А НЕ ЧРЕЗ ДРЕБНИ УДАРИ ПО ПОТРЕБИТЕЛИТЕ! ПО- ДОБРЕ ДА РАЗВИВАШ ПРОЕКТА СИ С КАРТА В ГАРМИН УСТРОЙСТВО ВЪВ ВСЯКА КОЛА НА БЪЛГАРИЯ, ОТКОЛКОТО С ПАРИТЕ НА 1000 "ЛЮБИТЕЛИ" НА НОВИТЕ ТЕХНОЛОГИИ...

                            Мисля , че имам още какво да кажа и предлагам по-обстойно да разискваме темата във форума !
                            С ГОЛЯМО УВАЖЕНИЕ КЪМ ТРУДА ТИ, МОЖЕНЕТО ТИ !- GTSVG

                            Ми колега като не те устройва не плащай и няма да плзваш по-просто не мога да го кажа, никой не те задължава.

                            Коментар


                            • #29
                              До: ЦЕНИ

                              Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                              Размишлявайки над темата "пари" , някак си изплуваха още въпроси...
                              И не че, като българин търся по-тънкото, а точно като НЕ типичен българин искам да не се прецакам и най-вече да не ме прецакват.
                              С кое точно се чувствате прецакан? Някога казвал ли съм че ще има безплатен ъпгрейд след едната година (освен за тези които помагат за разработката)?

                              Хайде да си представим - да е живот и здраве - след 5 г , че картата , която е толкова нужна на българина и не само... стане 50-100-200 мб ! и тя би трябвало да стане - всички градове, улици, търсене, рутиране до последния сокак... СУПЕР !!! Тя тогава колко ще струва ? Да речем 200 евро...
                              Мегабайтите нямат общо с цената. Разходите обаче имат. Картата в началото се продаваше за 220лв! Намалих я на 130 (120 за форумджии и 80 за МСС). От тогава бензина се качи сумати процента което е пряко свързано с разработката на картата, но цената не се е качила нали? Ами това не е ли също някаква отстъпка в цената в крайна сметка? Да не говорим за цената на живота като цяло. Заплатите също се покачиха не малко. Именно защото има оборот не съм качил цената при положение, че вече не работя сам по картата и разходите са ми в пъти по големи. Естествено това няма да се сетите, но ще се сетите куп други неща

                              Ами , Събине, тогава един някой си, ще я купи за 200 евро и ще е доволен... А тия дето от днес до бъдещите 5 г ще плащат по 50-60 лв на година/поне за сега/ + първоначалната такса на закупуване 130лв - до тази 5 година ще се изръсят точно с толкова - 200 евро до тази 5 година.... И то развивайки картата - със своите пари !!!
                              Това е добро

                              А това че я е ползвал 5 години не се брои така ли?

                              Но каква е гаранцията , че на 5 година версията няма да е нова, че старата няма да се поддържа вече и старите абонати ще ТРЯБВА ДА СИ ЗАКУПЯТ НОВА ВЕРСИЯ ЗА ОЩЕ 200 ЕВРО !!!
                              Каква е гаранцията че утре няма да фалирам и въобще ще продължа да правя картата. Каква е гаранцията че няма да се пребия с мотора. Каква е гаранцията че някоя друга фирма ще извади по добра карта и всички Вие ще сте прецакани че сте си купи тази. Каква е гаранцията че няма да спечеля няколко милиона от тотото и няма да си купя яхта и да изчезна в дълбините на морето. Каква е гаранцията че няма да ми писне от упреци и ще спра да продавам въобще картата, тъй като това не ми е основният бизнес. Всичко това са съвсем възможни неща

                              Напълно логично да се очаква!!! Точно както сега... Какво ме грее, че старата ми версия ще се поддържа, когато новата ще е по-добра?!!! И по- красива?!!!
                              Както се казва "I feel your pain", преведено - "съчувствам ти". И аз мразя като си купя нещо да излезе нещо по ново и по хубава, ама кой ме пита

                              Събине, моля те не ставай човек на Бил Гейтс!...
                              Мнооооооого съм далече

                              Ще ти дам примери за съседни и равни горе -долу на нас държави -
                              РУМЪНИЯ- ПРОЕКТУЛ ДИГИТАЛА РОМАНИЯ - минали са към Гармин - карта на Румъния вече над 130мб - супер подробна!!! - купуваш еднократно и ъпдейтваш безплатно от сайта им!!
                              УКРАЙНА - 2 ПРОЕКТА - УКРАИНЕ АЕРОСКАН/КЪМ ГАРМИН/ - 40-50мб вече, със страшна скорост се развива проекта - всяка седмица по 1 ъпдейт - КУПУВАШ ЕДНОКРАТНО И БЕЗПЛАТНО ЪПДЕЙТВАШ ОТ САЙТА!!!
                              УКРАИНЕ КАРТБЛАНШ - СЪЩИТЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ - КУПУВАШ ЕДНОКРАТНО, ЪПДЕЙТВАШ БЕЗПЛАТНО ОТ САЙТА!!!
                              Винаги има някой който предлага по евтино нещо, но защо трябва да се сравняваме с тях??? Тези фирми вероятно им дреме за това колко карти продават, защото те вероятно са си GIS компании които си взимат стотиците хиляди евро от разни проекти и данните си ги имат. Аз обаче не съм такава фирма и данните те първа си ги събирам, затова и сметката си е друга. По същият принцип може да обвиним всички бензиностанции че не ни продават бензина на американската цена. Всички големи производители че не ни продава стоките си на "някоя си" по евтина цена някъде си. Над 90% от проектите свързани с интелектуален труд са с по-скъпи или равни цени на ъпгрейди от моята.

                              Ако не те затруднявам дай линк-ове да погледна все пак тези проекти.

                              МИСЛЯ, ЧЕ ПАРИ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВЯТ ЧРЕЗ ОБОРОТ, А НЕ ЧРЕЗ ДРЕБНИ УДАРИ ПО ПОТРЕБИТЕЛИТЕ! ПО- ДОБРЕ ДА РАЗВИВАШ ПРОЕКТА СИ С КАРТА В ГАРМИН УСТРОЙСТВО ВЪВ ВСЯКА КОЛА НА БЪЛГАРИЯ, ОТКОЛКОТО С ПАРИТЕ НА 1000 "ЛЮБИТЕЛИ" НА НОВИТЕ ТЕХНОЛОГИИ...
                              Не мисля че съм нанесъл удар на потребителите. Никой не карам на сила да купува новата версия и както вече казах ще поддържам и старата ако продължава да се използва.

                              Мисля , че имам още какво да кажа и предлагам по-обстойно да разискваме темата във форума !
                              С ГОЛЯМО УВАЖЕНИЕ КЪМ ТРУДА ТИ, МОЖЕНЕТО ТИ !- GTSVG
                              Не съм убеден за "уважението", аз когато уважавам труда на някой не се пазаря за една вечеря в ресторант на година, за да продължавам да получавам труда му - Наздраве!

                              Ако смятате, че има какво да добавите, давайте.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Поглед в Бъдещето - OFRM v5.00

                                Това е добре че печелиш и от двата продукта.А какво печелят старите клиенти.Една доста добра карта,но недовършена или една нова на савсем друга по висока цена.На времето един Б.Г. политик имаше един призив: ,,За бога братя не купуваите,,Това твое мнение ми напомни за това изказване.Аз лично така го разбирам:Ако има купуване на една от двете карти, то тя ще се разпространява.Другите да се оправят кои както може.А относно грешките на старата карта доста е писано.Сега се оказва че софтуера бил скапан.А потърпевшия се оказва пак потребителя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X