Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМ с карта OFRM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

    Благодаря на Сабин за търпението и помоща за решаване на моя проблем.А относно пререгистрацията на картата така и предполагах.Явно ще се наложи да си купя нова карта.Дано само нямам пак проблем с инсталирането.Този път съм се подготвил и ще бада по внимателен.

    Коментар


    • #32
      До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

      Събине, ново ъпдейтче на картата кога ще извадиш ? И има ли начин да научаваме какви са новостите в ъпдейтите....примерно кои градове и села си пипал (поне най главните неща в ъпдейта)...нещо като негов спесимент....или както казваха от Глобул и М-тел: този месец новите монтирани клетки в Бг са ..... . Така поне ще имаме доста полезно и нагледно инфо ... или поне отвори рубрика : Очаквайте ...
      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

      Коментар


      • #33
        До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

        Работя по въпроса.

        Коментар


        • #34
          До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

          Здрасти Събин,

          тия дни купих твоята карта. Като цяло впечатлението ми е положително искам да питам за някои неща.
          Първо забелязах проблем когато минавам по улица Александър Малинов - тази която от цариградско тръгва към Младостите. Непрекъснато на ГПС-а колата ми прескача в съседното платно и преизчислява. Същото ми се случи и на широкия булевард който минава пред централния вход на софииските гробища незнам как се казваше.

          Друга неточност, която забелязах и която искам да попитам дали подлежи на корекция е: С оригиналната карта към ГПС-а който между другото е Нуви-350, сити навигатора 9 дава предупреждение за завой да речем 700-800 метра преди завоя, след това повтаря на 200-300 метра и на самия завой казва завийте няляво или надясно. С твоята карта първо предупреждение дава около 600 - 700 метра преди завоя и второ директно казва завии на еди къде си но не на самия завой а доста преди това примерно 200-300 метра. Може ли това да се коригира, да бъде както си трябва.


          Мерси

          Коментар


          • #35
            До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

            По въпрос 1 - Мерси за инфото, ще го оправя.

            2. Нищо не мога да направя. Това е въпрос на Firmware (програмата заредена на GPS-a) Оргиниланата карта е NT формат, а моята е нормална. Явно GPS-са си ги мисли нещата различно за 2-та формата. Единственото което може да направиш е да следиш за нова версия на firmware-а и евентуално да пишеш на гармин за проблема. Доста от проблемите в моята карта се самоуправиха при по новите версии на фърмуери.

            Поздрави!

            Коментар


            • #36
              До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

              Здравей,


              мерси за отговора. Ще проверя дали съм с последния софтуер.

              Коментар


              • #37
                Неточности по OFRM

                Здравейте! Нов потребител съм на форума и от два месеца имам GPS. Заедно с Гармин нюви 200 си закупих и въпросната карта, която в последствие активирах през мейла.

                Не намерих тема и затова отварям нова.Желая да споделя някой неточности по картата, водещи до объркване:

                А. Намирам се на кино Изток. Цел - Бизнес парк София. (улица биз. парк софия номер 5 например)
                Изчисленият маршрут минава както следва:
                1. След ..км изход дясно по Александър Малинов
                2. Движете се наляво по бул. Александър Малинов
                3. Наляво по Самара
                ....

                Проблемът идва при точка две. Ако съм в движение нювито започва да повтаря една реплика от сорта завиите на дясно... преизчисляване... Около километър след това се оправя и продължава напред. (оправя се около 500 метра преди левия завой по Самара)

                Когато пусна устройството в режим симулация колата прескача въпросния километър от бул. Александър Малинов и се доближава до завоя наляво по Самара. (както се движи плавно точката прескача отсечката изведнъж)

                Проблемът се повтаря всеки път при движение по въпросния булевард. Предполагам, че има грешки в номерацията или векторите...

                Досега не съм имал други проблеми с Nuvi 200 и OFRM, както в София, така и в други градове.

                Предлагам в тази тема да постваме проблеми, които да бъдат евентуално отстранени с ъпдейт на картата.

                Коментар


                • #38
                  До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                  Имам един малко тъп въпрос, ама нали съм си любознателен от малък То даже не знам и дали е точно за тук, ама понеже видях, че Събин е писал в началото, че го е правил...Та питането ми е какво точно става, ако взема да натисна копчето reset на нюви 660? Губят ли се картите, не се ли губят, до фабрични настройки ли ресетва или тотално не остава нищо в паметта му? Разбирате, че ако е последното хич не ми се ще да го науча от личен опит, та се надявам някой, който го е правил да осветли любознателните

                  Коментар


                  • #39
                    До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                    Опитвам се да си изпратя картата но ми дава следната грешка

                    Коментар


                    • #40
                      До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                      Закачих го на лаптопа той е с Виста,
                      там директно ми даде,че мемори картата не е в ред.
                      Наместих я и нещата се оправиха

                      Коментар


                      • #41
                        До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                        Първоначално публикуван от valdy Преглед на мнение
                        Имам един малко тъп въпрос, ама нали съм си любознателен от малък То даже не знам и дали е точно за тук, ама понеже видях, че Събин е писал в началото, че го е правил...Та питането ми е какво точно става, ако взема да натисна копчето reset на нюви 660? Губят ли се картите, не се ли губят, до фабрични настройки ли ресетва или тотално не остава нищо в паметта му? Разбирате, че ако е последното хич не ми се ще да го науча от личен опит, та се надявам някой, който го е правил да осветли любознателните
                        Нищо не става зануляват се само менютата на самия приемник до заводски демек както си го закупил от магазина нито картите ти се изтриват те нямат нищо общо с ресета.

                        Коментар


                        • #42
                          До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                          Здравей ,Събине!И аз имам проблем с ОФРМ и Гармин сити навигатора.Тръгнах да сменям v9 на Сити Навигатора с Europe 2008 и стана мазало.Качвам европа 2008 и стартирам ,но като маркирам ОФРМ излиза само Европа 2008.Освен това съм затрил файла gmapbmap.img на Nuvi 350.Мога ли да си го дръпна от някъде?

                          Коментар


                          • #43
                            До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                            Първоначално публикуван от docdobrev Преглед на мнение
                            Здравей ,Събине!И аз имам проблем с ОФРМ и Гармин сити навигатора.Тръгнах да сменям v9 на Сити Навигатора с Europe 2008 и стана мазало.Качвам европа 2008 и стартирам ,но като маркирам ОФРМ излиза само Европа 2008.Освен това съм затрил файла gmapbmap.img на Nuvi 350.Мога ли да си го дръпна от някъде?
                            Винаги , когато има проблем след качена карта, то уредът се закачва на ПС, след това се изтрива хмл файла в него, веднага се инсталира на ново
                            картата и чак след това се откачва уредът от ПС!!! При пускането на ЖПСа то той си създава друг хмл файл , в който има данните на новите карти!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X