Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМ с карта OFRM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПРОБЛЕМ с карта OFRM

    На скоро си закупих Навигационната карта на Балгария.След инсталацията се появи следния проблем.Независимо че изключвам предишната карта/ сити навигатор 9 / новата карта не се зарежда или го прави частично./пример - при разглеждане на картата не се виждат очертанията на улиците независимо че търсенето работи; за София - не се изписват имената на самите улици независимо че детаилноста е настроена на максимум - за другите градове не знам защото там въобще не се виждат улиците и булевардите/Бургас;Ст.Загора;Сливен;Пловдив и др./
    Имам усещането че старата карта/Сити навигатор 9/продължава да се зарежда и след неиното изключване.
    Моля за помощ . Явно сам не мога да се справя.
    Да забравих.GPS е StreetPilot C550.

  • #2
    Re: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

    Един Nuvi 300 правеше същото нещо. Въпреки че изключвам CN9-тката тя продължаваше да се показва върху моята карта. Ресетвах го, инсталирах картата къде ли не, но нищо не помагаше. Единствено се оправи след като инсталирах CN9 наново.

    Коментар


    • #3
      Re: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

      Благодаря за съвета.Ще пробвам този начин и ще пиша за ефекта.

      Коментар


      • #4
        Re: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

        Какъв е начина на преинсталация на S.N.-9.Картата е качена в GPS-а и нямам инсталационен диск.Така сам ги купил от Геотреид.Възможно ли е да прецакам оригиналната карта.

        Коментар


        • #5
          Re: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

          Копирай си оригиналната карта на диска, за всеки случай и след това си я изтрий от приемника. Намира се в директория garmin и се казва gmapprom.img (около 1.3G за CN9). ако не изтриеш този файл, няма да има място да качиш новата карта. Диск на CN9 може да ти запиша. Пусни ми ЛС с адреса ти и ще ти го изпратя по куриер.

          Коментар


          • #6
            Re: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

            Днес взех диска.Много ти благодаря.Сега имам още едно питане.Освен фаиловете на SN-9 и на твоята карта в папка GARMIN трябва ли да имам и други.В момента имам още 8.Трябва ли да ги истрия и тях.

            Коментар


            • #7
              Re: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

              Не, не ги пипай.

              Коментар


              • #8
                Re: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                Благодаря.В почивните дни ще се заема с преинсталирането и ще пиша за ефекта.Дано се получи.Пробвах с варианта на копиране на оригиналната карта но нищо не стана.Твоята карта работи на 100% само ако няма S.N. 9 на GPS-а.След връщането на оригиналната карта се получават същите проблеми.Все пак видях истинския облик на OFRM и бях много приятно изненадан от нея.

                Коментар


                • #9
                  До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                  Нищо не се получава.Какво ли не пробвах /преинсталиране, копиране и всичко за което ме посъветва и се сетих/ но нищо не става.Картата OFRM работи само ако в GPS-а не съществува оригиналната карта S.N.-v9.Единствено нещо се получава ако кача региона на България от сити навигатора на SD-карта а OFRM в GPS-а.Тогава може да се превключва от една карта на друга.Имам чувствота че двете карти са несъвместими.Дано не сам прав и нещо бъркам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                    Странна работа, само при теб се получава този проблем. Ако искаш донеси ми го да се поборя аз.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                      Странна работа ама факт.Сега ще ти опиша точно какво правя.Трия Ситито от GPS-а.Качвам го от Mapsource на ново.Качвам твоята карта.Тя изтрива предишната.Инсталирам пак SN-9.Трие се твоята.Сменям последователноста на качванията-същия ефект.И така докато не се качат с копиране/ една от двете/.С една дума озоват ли се двете карти на GPS-а независимо дали изключвам едната или другата на екрана се озовава SN-9.При включване на двете карти едновременно когато се търси обект,може да се търси по OFRM,но облика си остава на SN-9. Вече почвам да се ядосвам.От близо месец имам новата карта OFRM, а немога да я ползвам.Ти си много по навътре в нещата.Даи други съвети ако обичаш.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                        Нямам идея. Когато срещнах този проблем, преинсталирах CN9 и всичко се оправи. Дай го да го тествам.

                        Коментар


                        • #13
                          До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                          Маи на там отива работата.Ще се пробвам още веднъж,дано се получи.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                            Можеш ли да ми кажеш точно колко и какви фаилове трябва да имам в папката GARMIN за да работи всичко нормално.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ПРОБЛЕМ с карта OFRM

                              Там има разни служебни файлове които не ги пипаш.

                              Иначе:
                              gmapbmap.img - базова карта на европа или света между 6 и 40МБ
                              gmapprom.img - CN9 ако е цялата около 1300мб
                              gmapsupp.img - моята или друга, качена през мапсорс.


                              Без вкарано SD това трябва да е и работи.

                              Махаш всякакви .sum файлове отговарящи на горните имена.

                              Това е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X