Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM Geotrade 5.60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: OFRM Geotrade 5.60

    Въпроса, който си задавах преди да пусна картата е дали въобще да има JCV в кръговите?

    Много бързо стават нещата по кръговите и реално ми се струва, че е по-добре да си виждаш картата. До следващата версия има време, така че ще може да го решим до тогава.

    Коментар


    • От: OFRM Geotrade 5.60

      Въобще не е лошо да си ги има.
      Конкретен пример:
      Излизам на правата на Ломско шосе и ми дава след 1.7 км къде да свия на Надлеза. Дотогава седи нон-стоп картинката.
      Бях питал евентуално за gdb и по-точно как би могло да се конвертира jvc в gdb файл?

      Коментар


      • От: OFRM Geotrade 5.60

        Няма как да се конвертира JCV в каквото и да било.

        Да, захода към кръговото е ок, но въпроса е изхода дали има смисъл да го има. Да не говорим, че в много от случаите изходите много си приличат...

        Коментар


        • От: OFRM Geotrade 5.60

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          Няма как да се конвертира JCV в каквото и да било.

          Да, захода към кръговото е ок, но въпроса е изхода дали има смисъл да го има. Да не говорим, че в много от случаите изходите много си приличат...
          Имах предвид да могат да се пуснат през Мапсорса, явно по друг начин става, така както бе пусната началната версия със 10-12 точки.

          Коментар


          • От: OFRM Geotrade 5.60

            Първоначално публикуван от cambodja Преглед на мнение
            Имах предвид да могат да се пуснат през Мапсорса, явно по друг начин става, така както бе пусната началната версия със 10-12 точки.
            МапСорс не поддържа JCV-та и не ги показва. Това което бях пуснал е gdb файл с малкото места където има JCV-та с цел да може да се тестват. Тъй като вече не са малко тези места не виждам смисъл да поддържам актуална подобна информация. В 5.70 ще има поне още 200-300 JCV-та из цяла BG.
            Последно редактирано от sabin; 25-08-11, 14:43.

            Коментар


            • От: OFRM Geotrade 5.60

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              МапСорс не поддържа JCV-та и не ги показва. Това което бях пуснал е gdb файл с малкото места където има JCV-та с цел да може да се тестват. Тъй като вече не са малко тези места не виждам смисъл да поддържам актуална подобна информация. В 5.70 ще има поне още 200-300 JCV-та из цяла BG.
              Именно това имах предвид.
              Ако не е голям проблем да се пусне. Ако е - здраве да е.
              200-300 изображения или кръстовища?

              Коментар


              • От: OFRM Geotrade 5.60

                Първоначално публикуван от cambodja Преглед на мнение
                Именно това имах предвид.
                Ако не е голям проблем да се пусне. Ако е - здраве да е.
                200-300 изображения или кръстовища?
                Изображения.

                Коментар


                • От: OFRM Geotrade 5.60

                  Здравейте,
                  Питал съм и преди, ама пак да си питам ... въпросът ми е основно към Събин:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maps.jpg
Прегледи:1
Размер:40.8 КБ
ID:5298794

                  На снимката са показани как ми се подреждат картите в списъка на Zumo-то, ако това има значение.
                  Проблемът ми е, че 3D сградите ми се показват под слоя с OFRM пътищата и на практика не се виждат. Ако изключа OFRM слоя с пътища и включа BG Mountains или CN Europe NT, OFRM 3D сградите се появяват. Само с OFRM не иска да се показва. Дали там някъде при компилирането на картата няма някоя отметка с какъв приоритет да се подреждат слоевете?
                  При CN Europe NT 3D-то го слага най-горе, а пътищата най-долу в списъка. Може би има някакво значение?

                  Коментар


                  • От: OFRM Geotrade 5.60

                    Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    Питал съм и преди, ама пак да си питам ... въпросът ми е основно към Събин:

                    [ATTACH=CONFIG]356482[/ATTACH]

                    На снимката са показани как ми се подреждат картите в списъка на Zumo-то, ако това има значение.
                    Проблемът ми е, че 3D сградите ми се показват под слоя с OFRM пътищата и на практика не се виждат. Ако изключа OFRM слоя с пътища и включа BG Mountains или CN Europe NT, OFRM 3D сградите се появяват. Само с OFRM не иска да се показва. Дали там някъде при компилирането на картата няма някоя отметка с какъв приоритет да се подреждат слоевете?
                    При CN Europe NT 3D-то го слага най-горе, а пътищата най-долу в списъка. Може би има някакво значение?
                    Това си е бъг на уреда - не трябва да ги показва така както казваш. Кой модел zumo е това да пишем на Гармин.

                    Пробвай с TOPO Split.

                    Коментар


                    • От: OFRM Geotrade 5.60

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Това си е бъг на уреда - не трябва да ги показва така както казваш. Кой модел zumo е това да пишем на Гармин.

                      Пробвай с TOPO Split.
                      Здравей,
                      Устройството е Zumo 660, Software Version 4.20 - последният излязъл ъпдейт.

                      Пробвах TOPO Split версията. Поради ограничения брой на поддържаните карти, трябваше да махна европейската 3D и на нейно място сложих българската, която се появи като Custom MPC Map - [1] OFRM 3D Buildings V5.61 CYR и се подреди най-отгоре в списъка с избор за активиране на карта. Активирах 3D картата и нормалната с пътищата. Проблемът остана - отново не са виждат сградите. След като изключих картата с пътищата, сградите се появиха. Пробвах и в комбинация с BG Mauntain и с Европейската на Гармин и сградите също се виждаха отгоре.
                      Свалих и TOPO LAT и CITY версиите, но все същия проблем. И това е така от както 3D-то се отдели в отделен слой.
                      Между другото Софийския университет е е изчезнал, на по-предната карта си беше там.
                      Ами това е и благодаря!

                      Коментар


                      • От: OFRM Geotrade 5.60

                        Малка правописна грешка в името на булеварда..
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:60812.png
Прегледи:1
Размер:326.6 КБ
ID:5300643

                        Коментар


                        • От: OFRM Geotrade 5.60

                          Не е грешка "Desislav", погледни правилата за транслитерациа при търсене с латински букви в инструкциите за ползване на картата, а и предполагам се сещаш че в анг.език буквата "ъ" няма.
                          Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                          Коментар


                          • От: OFRM Geotrade 5.60

                            Погледни най-горе в скрийшота.. "Tsar Boris Iii"

                            Коментар


                            • От: OFRM Geotrade 5.60

                              Вместо три главни "Ай" има едно главно и две малки, което май не е правописна грешка
                              Biagini Passo Powered By VW Syncro

                              Коментар


                              • От: OFRM Geotrade 5.60

                                Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                                Вместо три главни "Ай" има едно главно и две малки, което май не е правописна грешка
                                Добре, не е правописна грешка, а грешка във визуализацията.. Сега съгласни ли сте? За български правопис не искам да споря, мисля че се справям добре .. Но със сигурност не трябва да изглежда по този начин..Не искам да влизам в излишни спорове, просто споделям грешка в картата, която трябва да се поправи..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X