Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Търся подробна карта на Гърция ?

    Някъде в нета прочетох, пробвах и се получи! Та, - сваляте това дето се чудехме какво да го правим - http://autodrivehellas.gr/Auto_Drive...s_v1.25_en.exe ,
    след което си сваляте една малка програмка - UniExtract, с тая програмка екстрактвате това екзе, и се получават 1 купчина ненужни файлове и една папка...
    В тая папка има един файл- джимапром, вземате си го, прибирате го на друго място, а всичко останало триете... може да си го кръстите и джимапссуп - по желание... и го слагате където му е мястото и всичко си работи - търсачки, рутиране и т.н., няма нужда и от унл файл...

    Коментар


    • #62
      До: Търся подробна карта на Гърция ?

      Кофти история е тези имг файлове , щото много трудно се обединяват няколко в един , запазвайки рутирането и търсенето ... и за това препоръчвам такива карти да са си на отделни СД карти..
      А от техни , макар и не до там функционални, сурогати, които се отварят в Мапсорса, можем да ги ползваме, за да слагаме потребителски точки, да разглеждаме и чертаем маршрути...

      Коментар


      • #63
        До: Търся подробна карта на Гърция ?

        http://rapidshare.com/files/81080263/GMAPSUPP.IMG.html

        Това е картата колеги! Поне на пръв поглед изглежда така, не съм я пробвал в действителност, но ми изглежда доста детайлна. Просто сваляте файла, преименуваре го на gmapprom.img и го слагате в папката Garmin на ГПС-а.

        Коментар


        • #64
          До: Търся подробна карта на Гърция ?

          Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
          Някъде в нета прочетох, пробвах и се получи! Та, - сваляте това дето се чудехме какво да го правим - http://autodrivehellas.gr/Auto_Drive...s_v1.25_en.exe ,
          след което си сваляте една малка програмка - UniExtract, с тая програмка екстрактвате това екзе, и се получават 1 купчина ненужни файлове и една папка...
          В тая папка има един файл- джимапром, вземате си го, прибирате го на друго място, а всичко останало триете... може да си го кръстите и джимапссуп - по желание... и го слагате където му е мястото и всичко си работи - търсачки, рутиране и т.н., няма нужда и от унл файл...
          На 60CSx не работи.

          Коментар


          • #65
            До: Търся подробна карта на Гърция ?

            [quote=grigar;301053]На 60CSx не работи.[/quote
            Хм, ами пробвай с unl файл допълнително... и се обади...

            Коментар


            • #66
              До: Търся подробна карта на Гърция ?

              [quote=gtsvg;301213]
              Първоначално публикуван от grigar Преглед на мнение
              На 60CSx не работи.[/quote
              Хм, ами пробвай с unl файл допълнително... и се обади...
              Аз съм с Нуви 200w и Нуви 200 ...

              Коментар


              • #67
                До: Търся подробна карта на Гърция ?

                Първоначално публикуван от zgeorgiev Преглед на мнение
                http://rapidshare.com/files/81080263/GMAPSUPP.IMG.html

                Това е картата колеги! Поне на пръв поглед изглежда така, не съм я пробвал в действителност, но ми изглежда доста детайлна. Просто сваляте файла, преименуваре го на gmapprom.img и го слагате в папката Garmin на ГПС-а.
                Взимам си думите назад Просто съм гледал Солун на Garmin City Navigator Europe NT 2008 и съм си мислел, че гледам гръцката карта (нея все пак я има в менюто, но толкова... ако изключа всички останали карти настава даркнес...)

                До gtsvg:

                Колега, кажи id на кртата за да сложим и .unl файл. Той нали трябва да се генерира от нещо...
                И при мен не тръгва, а съм с Нуви 200

                Поздрави

                Коментар


                • #68
                  До: Търся подробна карта на Гърция ?

                  [quote=gtsvg;301213]
                  Първоначално публикуван от grigar Преглед на мнение
                  На 60CSx не работи.[/quote
                  Хм, ами пробвай с unl файл допълнително... и се обади...
                  Не, не става gtsvg. От голямото четене на мненията на по-знаещите от мен във форума, съм останал с впечатлението, че .unl файла при Garmin приемници от рода на 60CSx, Etrex и т.н. не върши работа. Той играе при Nuvi, PDA, Symbian...
                  Нищо, и без това съм решил да си я купя от Геотрейд. Предпочитам този вариант пред кражбата :-). Само чакам времето да тръгна за натам. Виж, за турската карта бих искал да я имам без да плащам, защото само за едното ходене на Формула 1 не си струва парите. Без рутиране я подкарах, ще свърши работа :-). А и ако запиша трак ще свърши работа и на друг.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Търся подробна карта на Гърция ?

                    Първоначално публикуван от zgeorgiev Преглед на мнение
                    Взимам си думите назад Просто съм гледал Солун на Garmin City Navigator Europe NT 2008 и съм си мислел, че гледам гръцката карта (нея все пак я има в менюто, но толкова... ако изключа всички останали карти настава даркнес...)

                    До gtsvg:

                    Колега, кажи id на кртата за да сложим и .unl файл. Той нали трябва да се генерира от нещо...
                    И при мен не тръгва, а съм с Нуви 200

                    Поздрави
                    Здравейте! Вече се обърках колко карти на Гърция има - аз имам 2 основни - аутохелас и анаваси... аутохелас я имам поне в 3 варианта... На единия вариант за да я подкарам трябваше unl файл, в моя вариант с екстрактването не ми трябва unl на нувито, има вариант картата да е gmapprom. Затова пращам трите варианта на unl и всеки да си ги пробва. Отворете ги с текстов редактор. При записа не сменяйте разширението. Вътре трябва да има 25 значен код. Повече не мога да помогна.. фида е 821, но в моя вариант с екстрактването това не ми трябваше...
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #70
                      До: Търся подробна карта на Гърция ?

                      Първоначално публикуван от zgeorgiev Преглед на мнение
                      http://rapidshare.com/files/81080263/GMAPSUPP.IMG.html

                      Това е картата колеги! Поне на пръв поглед изглежда така, не съм я пробвал в действителност, но ми изглежда доста детайлна. Просто сваляте файла, преименуваре го на gmapprom.img и го слагате в папката Garmin на ГПС-а.
                      Свалям и този - 4 вариант - но ме смущава размерът на файла - 90 мега.. те такава карта не бях виждал до сега на Гърция. Ще я пробвам и ще видим...

                      Коментар


                      • #71
                        До: Търся подробна карта на Гърция ?

                        Първоначално публикуван от zgeorgiev Преглед на мнение
                        Взимам си думите назад Просто съм гледал Солун на Garmin City Navigator Europe NT 2008 и съм си мислел, че гледам гръцката карта (нея все пак я има в менюто, но толкова... ако изключа всички останали карти настава даркнес...)

                        До gtsvg:

                        Колега, кажи id на кртата за да сложим и .unl файл. Той нали трябва да се генерира от нещо...
                        И при мен не тръгва, а съм с Нуви 200

                        Поздрави
                        Току-що направих упражненито с нуви 200 - трябва унл файл и си работи картата! А защо след екстрактването нуви 200w не ми поиска унл, то аз вече не знам... За мен въпросът с Гърция е решен направо окончателно и ме интересуват само нови версии..
                        Последно редактирано от gtsvg; 25-01-08, 13:20.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Търся подробна карта на Гърция ?

                          Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                          Свалям и този - 4 вариант - но ме смущава размерът на файла - 90 мега.. те такава карта не бях виждал до сега на Гърция. Ще я пробвам и ще видим...
                          И аз я свалих и я сложих...(трябва само да е във фолдер garmin и може и с това си име, без да се преименува....Стига да няма друга карта с такова име). На пръв поглед - работи безпроблемно!!

                          Има защо да си е 90 MB... Доста детайлни са и малки градчета и селца... Така например - Литохоро; Аспровалта и др....
                          Дано само да рутира коректно в самата Гърция!!!
                          Някой дали има опит с нея там на място???
                          На симулация - работи безпроблемно!!!

                          БЛАГОДАРСКО на zgeorgiev!!!
                          Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                          Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Търся подробна карта на Гърция ?

                            Честно казано не ми харесва. В Мапсорса проблемите с рутирането са много големи, в уреда още повече. Ами то това било Анаваси, като се зареди от мапсорса са точно толкова мб, а и си пише в уреда името на картата.. По принцип за сега тая карта я изключвам като подходящ вариант...

                            Коментар


                            • #74
                              До: Търся подробна карта на Гърция ?

                              Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                              Току-що направих упражненито с нуви 200 - трябва унл файл и си работи картата! А защо след екстрактването нуви 200w не ми поиска унл, то аз вече не знам... За мен въпросът с Гърция е решен направо окончателно и ме интересуват само нови версии..
                              И аз го направих и при мен проработи с .unl файл. Благодаря за id-то.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Търся подробна карта на Гърция ?

                                Понеже евентуално ще ходя до Гърция реших да тествам двете гореспоменати карти.
                                Картата Anavasi си я качих в mapsource по описания начин и нямах проблем. Проблема с нея е, че не иска да смята маршрут на по-голямо разстояние. На къси си работи.
                                С AutoDrvie Hellas ми трябваше малко повече заиграване. Предполагам, че няма проблем в нувито да се качи директно големия файл и картата да си работи. Въпроса е, че така ще е само тази карта. За това реших да я кача в мапсорса и от там да я обединя с други карти и така да си ги кача всички. За целта направих следното:
                                Трябват ви следните програмки cgpsmapper, MapSetToolKit и GmapTool. Cgpsmapper и GmapTool работят от команден ред.
                                Създавате си една празна директория и в нея слагате cgpsmapper, gmaptool и картата gmapprom.img
                                След това от команден ред (Run:cmd) изпълнявате:
                                >gmaptool -S gmapprom.img

                                Ще се покажат няколко файла. Това са парчета от картата и още някои файлове. След това се компилира "preview map":
                                >cgpsmapper mapset00.mp

                                Сега вече може да се използва MapSetToolKit. Стартирате го, и избирате "Install A Existing Mapset". Избирате файла tdb - mapset00.tdb, overeview map: mapset00.img и си избирате някакво име за регистъра. Давате Install и картата вече се вижда в мапсорса.

                                При мен се показа заключена. Как да се отключи е една друга тема
                                Успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X