Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карта на Гърция за Garmin - Auto drive Hellas

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Търся подробна карта на Гърция ?

    Първоначално публикуван от sslavov Преглед на мнение
    Всъщност за Гърция просто си я дръпнах от официалния сайт и просто екстрактнах екзето, копирах img файла и генерирах unl и си я отключих. Само, че я искам и в мапсорс де
    Браво! Това е истинския път за Хеллас!

    Коментар


    • До: Търся подробна карта на Гърция ?

      С какво генерирате unl?

      И изобщо какви файлове са необходими, за да се инсталира в MapSource? Знам за img-тата на парчетата, които могат да се екстрактнат от големия img файл. TDB е описание на мапсет-а.

      Какво вършат .typ и .mdx файловете?

      Освен всичко друго трябва и .reg, за да набута регистрацията в registry-то, но това не е особен проблем.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Търся подробна карта на Гърция ?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        С какво генерирате unl?

        И изобщо какви файлове са необходими, за да се инсталира в MapSource? Знам за img-тата на парчетата, които могат да се екстрактнат от големия img файл. TDB е описание на мапсет-а.

        Какво вършат .typ и .mdx файловете?

        Освен всичко друго трябва и .reg, за да набута регистрацията в registry-то, но това не е особен проблем.
        В унл трябва да има 25 значен код, който е регистрация на самата карта и се прави с един мишок - Джет Маус... До колкото знам в тип и мдх файловете е цялата същност на картите - рутиране, пой точки, търсене и т.н. - без тях картата е една картинка...

        Коментар


        • До: Търся подробна карта на Гърция ?

          Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
          В унл трябва да има 25 значен код, който е регистрация на самата карта и се прави с един мишок - Джет Маус... До колкото знам в тип и мдх файловете е цялата същност на картите - рутиране, пой точки, търсене и т.н. - без тях картата е една картинка...
          Да разбирам че за свободни/отключени карти unl не трябва?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Търся подробна карта на Гърция ?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Да разбирам че за свободни/отключени карти unl не трябва?
            Ами да!

            Коментар


            • До: Търся подробна карта на Гърция ?

              A за .typ и .mdx дайловете не съм много съгласен. Обикновено са съвсем мънички по около килобайт. Няма как информацията за това, което казваш, да е вътре. Ама явно имат някакво предназначение.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                A за .typ и .mdx дайловете не съм много съгласен. Обикновено са съвсем мънички по около килобайт. Няма как информацията за това, което казваш, да е вътре. Ама явно имат някакво предназначение.
                не съм специалист в това! Да, малки са и най-вероятно съдържат само регистър и алгоритъм на връзки със съответните имг-та...Но със сигурност без тях картите са нищо или не рутиращи...

                Коментар


                • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                  gtsvg, sparkybg, това е встрани от основната тема, но тъй като стана въпрос и аз да попитам: Има ли начин от имг-файл да се направи карта за Мапсоурса със запазване на функциите и.
                  Аз го правя с гмаптул и цгпсмапер, но картата се превръща само в картинка.

                  Коментар


                  • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                    Идеята ми е да направим всички карти, с които разполагаме, удобни за инсталиране, а не като ми трябват 5 карти да речем, да гледам всяка как се инсталира. Да се направят на .exe-та и просто да се инсталират стартирайки exe-то.

                    За img-to: сигурно има начин, ама не го знам. Иначе голямото img си е действаща карта, демек си има всичката информация вътре. Обаче кое-как, не знам.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Идеята ми е да направим всички карти, с които разполагаме, удобни за инсталиране, а не като ми трябват 5 карти да речем, да гледам всяка как се инсталира. Да се направят на .exe-та и просто да се инсталират стартирайки exe-то.

                      За img-to: сигурно има начин, ама не го знам.

                      Ами то вариантите общо взето не са много - единият е ако картата е в готов имг-файл и вторият е ако картата е в Мапсоурса. Аз знам само тези двата.
                      В първия случай файлът се копира директно в устройството, а във втория се качва чрез Мапсоурса.

                      Коментар


                      • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Идеята ми е да направим всички карти, с които разполагаме, удобни за инсталиране, а не като ми трябват 5 карти да речем, да гледам всяка как се инсталира. Да се направят на .exe-та и просто да се инсталират стартирайки exe-то.

                        За img-to: сигурно има начин, ама не го знам. Иначе голямото img си е действаща карта, демек си има всичката информация вътре. Обаче кое-как, не знам.
                        доколкото схващам искаш май сам да си правиш картите! Ама това е адски трудоемко и много трудно поне според мен... аз не бих се хванал с тая работа , а инямам нужните знания... защо ли пък трябва да ги придобивам?/риторичен въпрос!/, като ще открия топлата вода...

                        Коментар


                        • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                          Я да задам един въпрос. Има ли начин Хеласа да се подкара на Мапсорс? Демек има ли някой от някъде "лекарство" за унлокмагьосника на Мапсорс-а, а не само за мишката. И какво се съдържа в ЕХЕ пакета на официалният им сайт? Мапсорс версия или ИМГ файл? Опитвам се да събера парчетата от пъзела...

                          p.p. До колкото ми стана ясно в офциалният сайт се намира само ИМГ файла, явно само така се разпространява. Има ли версия, която и да е, която да става за мапсорс?
                          Последно редактирано от AirBog; 03-04-08, 15:13.

                          Коментар


                          • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                            Първоначално публикуван от AirBog Преглед на мнение
                            Я да задам един въпрос. Има ли начин Хеласа да се подкара на Мапсорс? Демек има ли някой от някъде "лекарство" за унлокмагьосника на Мапсорс-а, а не само за мишката. И какво се съдържа в ЕХЕ пакета на официалният им сайт? Мапсорс версия или ИМГ файл? Опитвам се да събера парчетата от пъзела...

                            p.p. До колкото ми стана ясно в офциалният сайт се намира само ИМГ файла, явно само така се разпространява. Има ли версия, която и да е, която да става за мапсорс?
                            В предни постове от темата всичко е разказано! За Мапсорс - има 1.25 версия, но тя не търси!!! само рутира... ще чакаме някой ден - ще се появи за Мапсорс, но това са правени карти от имг-то!! - за това търсенето не им работи!

                            Коментар


                            • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                              Да, изчетох темата преди да пиша. Самият аз не харесвам някой като пише неподготвен. Точно това ми беше идеята, дали има някаква опция за мапсорс. Може да съм пропуснал нещо или пък да не се говори много за това.. Явно не съм. Много ми е интересно да разглеждам в мапсорс. Ако се появи нещо да пишете, ей!

                              Коментар


                              • До: Търся подробна карта на Гърция ?

                                Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                                В предни постове от темата всичко е разказано! За Мапсорс - има 1.25 версия, но тя не търси!!! само рутира... ще чакаме някой ден - ще се появи за Мапсорс, но това са правени карти от имг-то!! - за това търсенето не им работи!
                                Всъщност търси като слънце по POI. Качил съм си мапсорс версията на 1.25. В Атина хотелите и хотели в цяла Гърция си излизат...виж не мога да кажа за улици и адреси.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X