Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталация на карти за начинаещи

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Инсталация на карти за начинаещи

    как се инсталира карта на nav n go за asus r700

    Коментар


    • До: Инсталация на карти за начинаещи

      има ли вариант да се види ИД-то на уреде по друг начин

      Направих следната глупост: Изтрих старите карти и качих на тяхно място сити навигатор 2009 сега обаче като пусна навигацията ми излиза съобщение че в у-то няма намерени карти и то неможе да работи.

      В това че не е отключена картата ли е проблема или нещо друго съм у...л
      модела е нуви 250
      088455338две
      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
      Джамбазов 2010г..

      Коментар


      • До: Инсталация на карти за начинаещи

        Ако си качил СН2009 тя е gmapprom и ще изтрие старата ти карта с това име- по всяка вероятност по стария ти Сити Навигатор.
        За да познае нувито СН 2009 ти трябва .unl
        Ако си имал друга карта на нувито тя би трябвало да бъде gmapsupp и не би трябвало да се изтрие от качването на СН2009.

        Коментар


        • До: Инсталация на карти за начинаещи

          Имам проблем с тоя сити навигатор 2009 /MapSource/. Преди известно време Milstan ми даде една версия за 6.13.7 , която при мен не тръгна, а при него да, като ревнах тук, ML500 ми даде друга версия, която тръгна без проблеми. Сега обаче си смених компютъра, инсталирах същия мапсорс, стартирам "reg" файла, уж всичко е наред, но като пусна мапсорса ми дава грешка и казва да го преинсталирам. След това трябва да я трия от регистрите. Абсолютно същата карта и същия мапсорс. Единствено операционната система вече не е XP, a Vista. В нея ли е проблема? Давайте идеи.
          Благодаря!
          LZ1PER

          Коментар


          • До: Инсталация на карти за начинаещи

            Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
            Единствено операционната система вече не е XP, a Vista. В нея ли е проблема? Давайте идеи.
            Благодаря!
            Ммм да, с Виста стават тия гадории
            е те тва "свирна" на една Виста http://www.anpo.republika.pl/files/cne2009mps613.zip
            Лошото при Вистата е , че трябва да пробваш с 5-6 различни версии от нета за да проработи шестата и си късаш нервите за нищо
            ...и след всяка проба, триене на папка "Гармин" от регистрите
            [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

            Коментар


            • До: Инсталация на карти за начинаещи

              Първоначално публикуван от ml500 Преглед на мнение
              Ммм да, с Виста стават тия гадории
              е те тва "свирна" на една Виста http://www.anpo.republika.pl/files/cne2009mps613.zip
              Лошото при Вистата е , че трябва да пробваш с 5-6 различни версии от нета за да проработи шестата и си късаш нервите за нищо
              ...и след всяка проба, триене на папка "Гармин" от регистрите
              Направих всичко според инструкцията, пак е същото. Мамка му, бях сигурен, че имам проблеми с тая Виста. Някакви идеи?
              В краен случай слагам последния Мапсорс (бавно работещия), а с него тази версия на картата работи ли или да свалям друга и от къде?
              LZ1PER

              Коментар


              • До: Инсталация на карти за начинаещи

                Бавния мапсорс работи на всяка ОС, но е бавен и досаден. Другата гадория е , че версията на Сити Навигатора 2009 с новия мапсорс се инсталира в друга директория и Гармин-Ънлокър не вижда карти извън "Ц-Гармин" и не ги отключва.
                Общо взето е голяма досада с отключването
                [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

                Коментар


                • До: Инсталация на карти за начинаещи

                  Първоначално публикуван от ml500 Преглед на мнение
                  Другата гадория е , че версията на Сити Навигатора 2009 с новия мапсорс се инсталира в друга директория и Гармин-Ънлокър не вижда карти извън "Ц-Гармин" и не ги отключва.
                  Общо взето е голяма досада с отключването
                  Проблема не е в това къде са инсталирани картите - ънлокера не се влияе от местоположението, защото го взима от регистрито. Той изобщо не прави сканиране на диска за карти, а се интересува само от инсталираните карти.
                  Проблема е, че CNE2009 се вписва в регистрито по нов начин(и със съвсем нови полета).
                  Бях започнал да местя инсталацията на по-удобно за мене място, но обема за редактиране ме отказа . Новите полета в които се среща пътя до картите са стотици .
                  Даже и картите вече не са в .img формат, а са със друго разширение.
                  Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                  GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                  Коментар


                  • До: Инсталация на карти за начинаещи

                    Проблема е решен благодарение на компетентната намеса на milstan, за което много му благодаря. Ще споделя все пак къде беше проблема, името на папката (която е в C\Garmin) се разминаваше с името записано в reg-файла, но кой да се сети да гледа там
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • До: Инсталация на карти за начинаещи

                      Здравейте,
                      защто като отварям ГМАП тул ми излизат някакви йероглифи и не мога да продължа напред. мерси!

                      Коментар


                      • До: Инсталация на карти за начинаещи

                        Първо искам да благодаря за подробното обяснение. Проблема е че въпреки всичко все още ми показва, че не може да отключи картата!
                        Мисля че бъркам при създаването на *.unl файла. Ако някой може пак да ми поясни , и по точно- при запеметяването на файла какво пиша в полетata file name: , Save as type: , Encoding:

                        Коментар


                        • До: Инсталация на карти за начинаещи

                          Създаваш файл с разширение txt. Копираш "онова нещо" в него. С rename променяш името и разширението - gmapsupp.unl. Получаваш предупреждение, че можеш да загубиш данните - цъкаш yes и това е!

                          Коментар


                          • До: Инсталация на карти за начинаещи

                            Колега, Т.Тодоров мисля, че ще се оправи проблема като сложиш кавички на името с unl файла. Например "gmappsup.unl" за да остане файла с това разшрение.

                            Коментар


                            • До: Инсталация на карти за начинаещи

                              справих се качих си CNE09 има ли смисъл да качвам helas 1.60

                              Коментар


                              • До: Инсталация на карти за начинаещи

                                Като цяло CNE2009 е много по-подробна от ADH1.60, но има съвсем малко места, където е обратното (например Атон).
                                Разгледай участъците, които те интересуват, и ще прецениш.
                                Ако ще разчиташ на POI, в ADH1.60 има много повече.
                                Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                                GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X