Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталация на карти за начинаещи

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Инсталация на карти за начинаещи

    Първоначално публикуван от Vladek Преглед на мнение
    Пробих в морето дука с ........ пирон
    Разръчках GMapTool
    Аааа значи може да обединява файлове
    Добре
    ....и започнах да....... обединявам
    Обединих .img файла с .unl фала на Гърция и го кръстих -Византия.img
    Обединих .img файла с .unl файла на Адриатика и го кръстих -Адриатика.img
    Накрая обединих двата файла и получения го кръстих.....gmapsupp.img
    Наврях този файл в SD-картичката и я пъхнах в тамагочито
    Чудо
    Зареди и показа двете карти с чавки
    Значи.....обединяване му е майката(без батове и други такива разширения ,които нищо не ми говорят)
    Пробвайте и ....пишете
    Благодарско за инфото и съветите
    Май пак ще трябва да почерпя (при това с .....удоволствие)

    Поздрави
    Здравейте,след като преборих unl.-фаила и гръцката карта се захванах с обединение на Турция и Адриатика.Отначало се опъваше но след като прочетох че Адриатика има ключ му направих unl.фаил и всичко е ОК.Започвам да се пробам с POI точките.
    Успех на всички.

    Коментар


    • #47
      До: Инсталация на карти за начинаещи

      Първоначално публикуван от kiro.b Преглед на мнение
      Направи това,направи това, а как се прави unl-фаил никой не казва.
      ЗА ВСИЧКИ САМОУКИ/като мен/.
      Когато направите нов текстов документ и поставите генерирания код му дайте горе в ляво -фаил-запиши като-когато ви отвори програмата го запишете като смените типа на фаила на/ всички фаилове/.
      Може да е елементарно но не всеки го знае.
      /пп/Всичко си тръгна нормално.
      точно това е което ме измъчи толкова време и почти ме отказа
      Първоначално публикуван от Шангеров Преглед на мнение
      А да попитам как от фаил.тхт всъщност става файл.unl
      само със смяна на името явно не става, каква команда се дава за да се промени файла във въпросния формат?
      Защото всъщност аз само му сменям името, но той си остава тхт...?
      Благодаря предварително!
      но направих unl файла така като ти си препоръчал и ... "о чудо" стана...
      всъщност знаех че точно там греша, но нямаше кой да ми каже как точно да направя този файл.
      Благодарности

      Коментар


      • #48
        До: Инсталация на карти за начинаещи

        Ето го и стъпка, по стъпка, с картинки:
        1. Десен бутон на десктопа (празен екран) Снимка 1 -> New/Text Document
        2.На новопоявилият се New Text Document, десен бутон -> Rename (снимка 2)
        3. Изписвате името на файла, което не е задължително да е това на снимката, но е задължително след точката да напишете " .unl" ( точка унл).
        Това за създаването. Преди т.2 трябва да копирате кода във файла
        Прикачени файлове
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #49
          До: Инсталация на карти за начинаещи

          Така е, ама си остава все още txt фаил.За да го направя .unl аз стартирам command prompt на Windows от Старт-->Програми--> Аксесоари и пиша като първо вляза в конкретната директория,където е фаила:
          ren gmapsupp.txt gmapsupp.unl
          Enter и готово
          И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

          Коментар


          • #50
            До: Инсталация на карти за начинаещи

            Темата се превърна в компютърен курс за начинаещи
            Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
            GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

            Коментар


            • #51
              До: Инсталация на карти за начинаещи

              Първоначално публикуван от Asterix Преглед на мнение
              Така е, ама си остава все още txt фаил.За да го направя .unl аз стартирам command prompt на Windows от Старт-->Програми--> Аксесоари и пиша като първо вляза в конкретната директория,където е фаила:
              ren gmapsupp.txt gmapsupp.unl
              Enter и готово
              Нещо бъркаш. Ако следваш стъпките - става.

              Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
              Темата се превърна в компютърен курс за начинаещи
              Ами така е, но възнегодуваха, че никъде не пишело как става ....Може би трябваше да започна отстартирането на компютъра
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар


              • #52
                До: Инсталация на карти за начинаещи

                Първоначално публикуван от Asterix Преглед на мнение
                Така е, ама си остава все още txt фаил.За да го направя .unl аз стартирам command prompt на Windows от Старт-->Програми--> Аксесоари и пиша като първо вляза в конкретната директория,където е фаила:
                ren gmapsupp.txt gmapsupp.unl
                Enter и готово
                Аз за по лесно ползвам rename. После потвърждавам че искам да променя extention. Това е.

                Коментар


                • #53
                  До: Инсталация на карти за начинаещи

                  Първоначално публикуван от Asterix Преглед на мнение
                  Така е, ама си остава все още txt фаил.За да го направя .unl аз стартирам command prompt на Windows от Старт-->Програми--> Аксесоари и пиша като първо вляза в конкретната директория,където е фаила:
                  ren gmapsupp.txt gmapsupp.unl
                  Enter и готово
                  Asterix, ето какво трябва да направиш, за да можеш да промениш разширението от txt na unl (много моля останалите колеги да не рипнат сега на тема начална компютърна грамотност - не сме се родили знаещи):
                  1. Отваряш My Computer или My Documents
                  2. Отиваш на менюто Tools, после надолу избираш Folder Options
                  3. Отваря ти се кутия, дето се нарича Folder Options. Избираш страничката View, слизаш надолу и търсиш опцията Hide extensions for known file types - при теб е с чавка, ти я махни.
                  4. Даваш му OK
                  Сега вече ще виждаш цялото име на файла - и след точката. - Тоест уиндоусът преди ти е скривал разширението след точката, за да те предпази от неправилно преименуване.

                  Като оправиш квото ти трябва, не забравяй да се върнеш обратно и да цъкнеш отново чавката на предишното й състояние - мой съвет .

                  Ако името на файла не ще да се сменя - не забравяй да го затвориш преди това - уиндоусът по принцип не позволява да се ръчка по отворени файлове...

                  Амин.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Инсталация на карти за начинаещи

                    Нямам нищо против колегите, които не са съвсем на "ТИ" с компютъра .
                    Всеки е "бос" по достатъчно много въпроси... Но все пак има Google, например .
                    Това също е полезно помагало, не се шегувам изобщо!
                    Идеята ми е да се пазят темите по "чисти" за да се вижда същественото (и аз нарушавам тази идея покрай останалите ).
                    Колегата "valdos" правилно е предположил, че най-вероятно не се виждат разширенията при повечето потребители. Не виждам смисъл обаче след показването им, да се крият отново (защо изобщо се крият ) .
                    Ето най-ефективния начин за смяна на разширението според мен:
                    - селектиране на файла;
                    - натиска се "F2";
                    - натиска се "End";
                    - натиска се последователно "Backspace", докато се изтрие разширението;
                    - въвежда се новото разширение;
                    - натиска се "Enter";
                    That's all Folks!
                    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                    Коментар


                    • #55
                      До: Инсталация на карти за начинаещи

                      Понеже имам малко излищно време за губене реших и аз да поспамвам по темата
                      Аз също съм ЗА "чистите" теми, обаче едвали това може да се случи...
                      По-скоро трябва някой модератор (примерно) да обобщава в отделен раздел по съществените въпроси като "Инсталация на карти за начинаещи"...далече съм обаче от мисълта, че това скоро ще се случи - бая работа си е ... И въпреки това трябва да се пресяват изказвания без опознавателна с-ст, от рода (извинявай chavdarlk, нищо лично):
                      1
                      Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                      Това също е полезно помагало
                      Полезно е, но колкото полезно толкова и объркващо за ползватели на PC от след времето на Win95. Представяш ли си ако човек който има нужда от помощ за пускането на РСто да прочетат това. При опит да го спрат ще се получи такъв хубав омагьосан кръг (като изключи при много кутии има диодче което продължава да индикира,че все още е в ел. мрежата, натискаш "онова голяяяяямото копче" и той тръгва пак), че...
                      2
                      Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                      Не виждам смисъл обаче след показването им, да се крият отново (защо изобщо се крият ) .
                      Смисъл има и то голям.
                      - ако не ти се налага често да сменяш разширенията само си губиш времето при всеки SaveAs да пишеш ".*"
                      - ако на РСто бачка начинаещ, едва ли ще знае във всеки момент какво разширение да напише....и следва едно лууутане
                      3
                      Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                      Ето най-ефективния начин за смяна на разширението според мен:
                      - селектиране на файла;
                      - натиска се "F2";
                      - натиска се "End";
                      - натиска се последователно "Backspace", докато се изтрие разширението;
                      - въвежда се новото разширение;
                      - натиска се "Enter";
                      That's all Folks!
                      Пробвал ли си при изключено показване на разширенията дали става....

                      Коментар


                      • #56
                        До: Инсталация на карти за начинаещи

                        Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
                        Полезно е, но...
                        Може и да има някои неактуални неща (аз не ги откривам ), но в общи линии всичко си е както е написано.
                        Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
                        Смисъл има и то голям.
                        - ако не ти се налага често да сменяш разширенията само си губиш времето при всеки SaveAs да пишеш ".*"
                        - ако на РСто бачка начинаещ, едва ли ще знае във всеки момент какво разширение да напише....и следва едно лууутане
                        Първо, при "Save As..." разширението се запазва, каквото е отворено (ако приложението желае да го смени - пита).
                        Второ, почти всички програми си слагат разширението и без да го пишеш.
                        Винаги съм работил с пуснати разширения, и никога не ми се е налагало да ги пиша, освен при преименуване .
                        Първоначално публикуван от the_sandman Преглед на мнение
                        Пробвал ли си при изключено показване на разширенията дали става....
                        Пробвал съм - не става, затова по-горе писах:
                        Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                        Колегата "valdos" правилно е предположил, че най-вероятно не се виждат разширенията при повечето потребители. Не виждам смисъл обаче след показването им, да се крият отново
                        Непоказването на разширенията е основната пречка за преименуването. Когато се реши тя, важи моя съвет .
                        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                        Коментар


                        • #57
                          До: Инсталация на карти за начинаещи

                          Първоначално публикуван от zdravko_zd
                          Здравейте,
                          Търся карти за Словения и Хърватска..линк...за Garmin.
                          Благодеря.
                          Малко по-надолу се вижда на първата страница
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=35337
                          Картата съдържа и Хърватска, не знам защо не са го написали в изброените държави .
                          Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                          GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                          Коментар


                          • #58
                            До: Инсталация на карти за начинаещи

                            здр.Имам следният въпрос като кача картата на европа и картите на бг турция гърция сърбия и румания при зареждане на Garmin Mobile xt ме изхвърля.Възможно ли е да е от големината на ИМг която е 1.71гб.а като кача отделно си работи.Ако някои е имал същия проблем да помага

                            Коментар


                            • #59
                              До: Инсталация на карти за начинаещи

                              Скромно бих препоръчал да качваш само по една карта. Например като пвлезеш в Турция махаш всички други и активираш само турската.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Инсталация на карти за начинаещи

                                Значи отстраних проблема по следния начин Garmin Mobile XT разпознава gmapsupp.Отваряш MAPSORCE и избираш всички държавиот NT 2008,след това демаркираш държавите като българия,гърция.турция тези за които имате допълнителни карти. Правите img на NT 2008.След това си създавате отделни.img на всички страни които не сте маркирали в MAPSORCE:bg.img,tr.img,gr.img И.н.т.После ги слепете с gmaptool029
                                след като направите това вече имаме 2 фаила GMAPSUPP-NT 2008 и GMAPSUPP1-останалите карти които обединихме.Слагате ги в една папка и създавате унл фаил със кодовете за картите които не са към NT 2008.
                                Да поясня премахваме катрите като българия ,сърби,ромъния от NT 2008 защото като качим допълнителните става преплитане между картите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X