Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OffRoad карта на България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OffRoad карта на България

    Хванал съм се да разработвам OffRoad карта на България и искам да обсъдим няколко идеи. Картата искам да я направя с възможности за автоматично навигиране, т.е. да ти изчислява най добрият път според нуждите ни. Тъй като нямам информация за всичките ми тракове къде какво може да мине в началото мисля да наименувам имената на пътищата с някакви флагове за трудност и тип МПС което може да мине.

    Какво ще кажете за следното:

    Вид МПС което може да мине(най голямото):
    1. мотоциклет/колело
    2. ATV
    3. 4х4

    Вид трудност:
    1. Extreme
    2. Средна трудност (боята може и да пострада)
    3. Първокласен черен път

    Посока:
    1. еднопосочен път. – за Auto Routable Garmin -ите е лесно, но как ще го опишем за останалите???

    Пример:
    Черен път от с. Бухово до в.Мургаш:
    Бухово-в.Мургаш (33)

    Без име непроверен път:
    (хх)

    С име:
    Име (хх)

    Еднопосочен:
    Ако има име примерно:
    Бухово>Мургаш

    Друг вариант е примерно да се пише: Only down

    Защото на практика тези пътища ще могат да се спускат само надолу обикновено само с мотоциклет/колело???

    Някакви други предложения???

  • #2
    Тогава пиши и нещо като "трактор". Щото например Виетнамката също е 4х4, ама по габарити не може да мине през много места. А има и разни Джугани и Праги, които също може да дотрябват някъде...
    Като чета кво пишеш ме обзема пълна тъпотия((( Щото ако въобще нещо е оцеляло в моя нещастен гармин, то ще е само една интересна точка, че и тя за кого ли е интересна...

    Коментар


    • #3
      Супер !

      Събине идеята ти е супер !!
      Категоризацията на пътищата ми харесва.... аз имам 4х4 "джип" и дай Боже всекиму ATV..., а не Виетнамка, Джуган или Прага.......
      Който има подобно превозносредство да му мисли
      А и още?? не съм виждал някой чичко да слиза от Джугана или Прагата с GPS в ръка и да такова майката на мапа... нещо трака не е точен .. или кой го постна този поинт ??

      Та кажи мога ли с нещо да помогна ??
      Ако трябва да бръмна с нафтовата печка да проверя .. минава ли нещо и какво точно.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        Това е невероятна идея да се направи такава карта. Аз лично мога да помогна само с няколко трака около Габрово, защтото от скоро карам с GPS, но като се оправи времето и стане за каране ще поработя по въпроса повече.

        Ще я продаваш ли тази карта? Питам, защото четох в някой форум, като отговор на въпрос, че не би дал карта или трак ей така фрий....но пък може би си прав. Стига продукта да е качествен - ще се продава добре.
        No bike - no fun!

        Коментар


        • #5
          До 1-2 седмици ще съм готов с първата версия и всички (които я купят) ще може да я пробват. За да я направя тази карта трябва да инвестирам 1200Е които ги събирам. В понеделник ще купя персонална версия за 400Е с която ще мога да започна тестовете.

          Мисля да я продавам за 195лв, а за активните участници на този саит ще бъде 80лв, като ще очаквам и обратна връзка! Обновленията, които мисля да издавам всяка седмица ще са безплатни.

          Коментар


          • #6
            Идеята за карта е много добра. Но тя само за GPS ли ще става
            Дали ще мога да си я инсталирам на джобния компютар
            SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
            +359 0878 888 874
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Jango
              Идеята за карта е много добра. Но тя само за GPS ли ще става
              Дали ще мога да си я инсталирам на джобния компютар
              Да, без проблем!

              Коментар


              • #8
                Re: OffRoad карта на България

                А дали ще може да добавям и аз някой пътища защото като ходя през пролета за дърва минавам по много качествени маршрути за
                off-road
                Или ще трябва да ги записвам по някакъв начин и да ти ги прещам ти да ги вкарваш
                SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                +359 0878 888 874
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  Re: OffRoad карта на България

                  Първоначално публикуван от Jango
                  А дали ще може да добавям и аз някой пътища защото като ходя през пролета за дърва минавам по много качествени маршрути за
                  off-road
                  Или ще трябва да ги записвам по някакъв начин и да ти ги прещам ти да ги вкарваш
                  Ще трябва да ми ги пращаш заедно с опис, какво може да мине по тях и ако има точки също. Аз ще ги вкарам и ще ти изпратя обратно подновена версия на картата с твоята пътека, така много бързо всички ще имаме това което искаме+много други пътища Форматът е без значение, става от какавто и GPS да имаш.

                  Коментар


                  • #10
                    Много се радвам, че се намери някой, който да се заеме сериозно с въпроса. Поздравления за Събин!

                    А към останалите отново да напомня, че нищо не става с магическа пръчка. Събин ще организира правенето на картата и съответно извеждането на нови версии, но сами разбирате, че смешната цена, която даде за ориентир в най-добрия случай ще му покрива преките разходи по софтуер и работа. Добавянето постоянно на нови тракове, точки и пътища ще трябва да е задача на цялото ни офроуд общество, и в тази връзка имам предложение: силно редуцираната цена, която обяви Събин за членовете на форума да важи за тези, които помагат на общото дело със собствен принос. Освен това помощ ще бъде и проверката на вече постнати тракове и точки - доколко са истински. В тази връзка предлагам всеки непроверен път или точка да бъде отбелязан като такъв в картата до последващата му проверка от втори източник.

                    Надявам се по този начин постепенно да създадем истинска реална офроуд карта на България, което ще е успех и неоценима помощ за всички.
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      Събине с голямо удоволствие бих ти ги праштал от моя GPS но засега още не съм се здобил с такъв но да се на дяваме че до 5-6 месеца ще мога да се здобия или в "най-лошия" случеи ще ми дойдеш на гости и сам ще можеш да пробваш терена и да го запишеш в картата
                      Разбирасе ако не ти е броблем
                      SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                      +359 0878 888 874
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                      Коментар


                      • #12
                        Само да попитам дали има развитие в този невероятен проект и до пролетта дали ще е готова някаква версия на картата?
                        No bike - no fun!

                        Коментар


                        • #13
                          да.

                          до края на седмицата мисля да пусна 1-ва версия ако нямам много друга работа...

                          Коментар


                          • #14
                            а дали няма да е по лесно/четливо/запомнящо се ако вместо цифри използваме букви за типа на пътя?

                            B - колело/мотор
                            А - АТВ
                            4 - 4х4

                            Е - extrem
                            М - за средна хубост (medium)
                            F - за бърз (Fast)

                            Какво мислите?

                            Коментар


                            • #15
                              Аз съм за, и без това екраните са достатъчно малки и не четливи...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X