Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
    При мен проблема с рестартирането на апаратчето се получи когато сложих 2012.10 NTU ( с уникода). Днес сложих 2012.10 NT (стандартната без кирилизацията) и всичко си заработи нормално.... С Нуви 3790 съм.
    Имам въпрос - дали на всички, които са свалили официално 2012.10 NTU (с уникод) от Гармин се проявява този проблем с непрекъснатото рестартиране???
    Явно ще чакаме нови ъпдейти на карти и фирмуери...
    А иначе - добавките в картата с уникод са много добри... Дано и да сработят някога... :-)
    На моя 3790 е инсталирана картата чрез сайта на Гармин и регистрацията на уреда в него.
    В "Мои КАрти" на уреда има тези "записи":

    Cneu Dem Europe
    CN Europe NTU 2012.12 3D
    CN Europe NTU 2012.10 ALL
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
      На моя 3790 е инсталирана картата чрез сайта на Гармин и регистрацията на уреда в него.
      В "Мои КАрти" на уреда има тези "записи":

      Cneu Dem Europe
      CN Europe NTU 2012.12 3D
      CN Europe NTU 2012.10 ALL
      Ами явно ще трябва да се изчака нова версия.... Дотогава вариантите да се премахне проблема са няколко (поне според мен):

      1. Да се сложи 2012.10 NT (как се слага и от къде се взема - пише подробно в различни места на форума). ;-)
      2. Да се прекрати функционирането на европейската карта (2012.10 NTU) и да се остави само българската за момента. Това става ефективно като се влезе в скрития фолдер на апарата System и там се преименуват разширенията на gmapprom.img и gmap3D.img например на gmapprom.mikiimg или каквото дойде на ум. Целта е да не остане разширението img. Същото се постига и ако се промени името gmapprom на някакво друго. Вариант е също да се изтрие gmapprom.img, но тогава се изгубва възможността по-нататък да се свали евентуално извънредно разрешен ъпдейт....
      3. Дали трябва да се премахват файловете от фолдерите JVC, CS2, ASR, както и gmap3D в System ще се разбере след проби, след като се деактивира gmapprom.img. При всички случаи, ако се инсталира 2012.10 NT (само с латиница) - тогава трябва задължително да се сменят файловете в споменатите фолдери, както и gmap3d.im, понеже всяка версия си се движи със специфични файлове за тези фолдери.....

      Поради което - според мен най-добрия вариант (ако се пътува само в България) е да се деактивира европейската карта чрез промяна на името на споменатите файлове. За да може на по-късен етап да се възстановят имената им, ако проблема се окаже във фирмуеъра 4.10.

      И това - докато излезе читав фирмуеър или нов вариант на картата.... :-)))

      Може да има и други мнения - аз засега мисля така.... Аз лично смених картата с 2012.10 NT... но ако човек не е запознат с детайлите - може да оплескате работите...
      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
        3. Дали трябва да се премахват файловете от фолдерите JVC, CS2, ASR, както и gmap3D в System ще се разбере след проби, след като се деактивира gmapprom.img. .....
        Потвърждавам че всички функции - трафик търсене 3д и т.н. работят при ПРЕИМЕНУВАНЕ САМО на файла gmapprom.img !!! Другите файлове при мен поне са активни и заредени...
        nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

        Коментар


        • От: Garmin nüvi 3790T

          Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
          Потвърждавам че всички функции - трафик търсене 3д и т.н. работят при ПРЕИМЕНУВАНЕ САМО на файла gmapprom.img !!! Другите файлове при мен поне са активни и заредени...
          Промених също само разширението на файла. Тествах 1 ден. Работи без проблеми. Благодаря на колегите.
          Mitsubishi L200 DobbleCab

          KTM XC 450 RW 2009
          KTM 350 SX 2011

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
            Потвърждавам че всички функции - трафик търсене 3д и т.н. работят при ПРЕИМЕНУВАНЕ САМО на файла gmapprom.img !!! Другите файлове при мен поне са активни и заредени...
            Ето и допълнение:
            Картата си работи на 100% АКО език на текстовете на гармина се промени на които и да е използващ латиницата... При активен трафик контрол - не прави никакви проблеми...

            Извод: може би някои от българските файлове прави номера...
            nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

            Коментар


            • От: Garmin nüvi 3790T

              Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
              Ето и допълнение:
              Картата си работи на 100% АКО език на текстовете на гармина се промени на които и да е използващ латиницата... При активен трафик контрол - не прави никакви проблеми...

              Извод: може би някои от българските файлове прави номера...
              Всъщност - това означава, че пак продължава да води на български, само трябва да се промени търсенето да бъде на латиница???? Така ли????
              А дали при превключване на латиница остава изписването на улиците на самата карта с български букви (това беше също хубаво нововъведение явно във връзка с ползването на уникода) или и там слоя се сменя с латински надписи???
              Ако е така - язък, понеже една от хубавите нови функции беше възможността да се търси на български, без да се превключва непрекъснато от български на латиница и обратно....
              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                Всъщност - това означава, че пак продължава да води на български, само трябва да се промени търсенето да бъде на латиница???? Така ли????
                А дали при превключване на латиница остава изписването на улиците на самата карта с български букви (това беше също хубаво нововъведение явно във връзка с ползването на уникода) или и там слоя се сменя с латински надписи???
                Ако е така - язък, понеже една от хубавите нови функции беше възможността да се търси на български, без да се превключва непрекъснато от български на латиница и обратно....
                Ами не - пускаш текстовете да са на латиница. БГ картата на ОФРМ си е на кирилица и тя си работи като такава. Писането на текстове също на БГ както и говоренето. Просто вместо да ти изписва СКОРОСТ 50км/ч ще ти пише SPEED 50km/h. Всички останали функции си работят както са си...

                Това според мен значи че самия предот на софта на булгарски НЕ Е направен да е съвместим с УНИКОДа, на които е направена 2012.10 NTU
                nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                  Ами не - пускаш текстовете да са на латиница. БГ картата на ОФРМ си е на кирилица и тя си работи като такава. Писането на текстове също на БГ както и говоренето. Просто вместо да ти изписва СКОРОСТ 50км/ч ще ти пише SPEED 50km/h. Всички останали функции си работят както са си...

                  Това според мен значи че самия предот на софта на булгарски НЕ Е направен да е съвместим с УНИКОДа, на които е направена 2012.10 NTU
                  Благодаря ти!!! Ще преинсталирам пак 2012.10 NTU и ще пробвам... Ще опитам и на руски, да видя как се държи с руския език.... И ще напиша, ако преди това вече не си протествал и това!
                  Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                  Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                    Ами не - пускаш текстовете да са на латиница. БГ картата на ОФРМ си е на кирилица и тя си работи като такава. Писането на текстове също на БГ както и говоренето. Просто вместо да ти изписва СКОРОСТ 50км/ч ще ти пише SPEED 50km/h. Всички останали функции си работят както са си...

                    Това според мен значи че самия предот на софта на булгарски НЕ Е направен да е съвместим с УНИКОДа, на които е направена 2012.10 NTU
                    Потвърждавам написаното от ggeorgiev!!! Като работи и на руски език!
                    Сложих отново 2012.10 NTU и стартирах текст на руски. Зареди ми Руски-Катерина и руски. Не се самоизключваше по пътя. След това го оставих на текст (да ми пише на екрана информацията на руски), а смених говора и воденето на български. Пак нямаше никакъв проблем. При задаване на адрес в България на руски - си намира улицата и създава маршрута. Единствената разлика е, че на самата карта (на слоевете й) надписите са на латиница, както и инфото в горното синьо поле - също). Когато е зададен български текст и те са на български, но следва самоизключването....
                    Шашава работа.....
                    Предполагам, че ако Събин и екипа не се ориентират дали несъвместимостта не може да се премахне по някакъв начин тук, като че ли е разумно да пуснат до Гармин инфо.... Защото иначе на няколко десетки потребители от България надали ще обърнат кой-знае какво внимание, като се има предвид с колко оплаквания ги заливат за фирм. 4.10.
                    Да не би да има нужда от TTS глас за Unicode ???
                    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                      Потвърждавам написаното от ggeorgiev!!! Като работи и на руски език!
                      Сложих отново 2012.10 NTU и стартирах текст на руски. Зареди ми Руски-Катерина и руски. Не се самоизключваше по пътя. След това го оставих на текст (да ми пише на екрана информацията на руски), а смених говора и воденето на български. Пак нямаше никакъв проблем. При задаване на адрес в България на руски - си намира улицата и създава маршрута. Единствената разлика е, че на самата карта (на слоевете й) надписите са на латиница, както и инфото в горното синьо поле - също). Когато е зададен български текст и те са на български, но следва самоизключването....
                      Шашава работа.....
                      Предполагам, че ако Събин и екипа не се ориентират дали несъвместимостта не може да се премахне по някакъв начин тук, като че ли е разумно да пуснат до Гармин инфо.... Защото иначе на няколко десетки потребители от България надали ще обърнат кой-знае какво внимание, като се има предвид с колко оплаквания ги заливат за фирм. 4.10.
                      Да не би да има нужда от TTS глас за Unicode ???
                      Да кажа и аз нещо - 1во тази карта се инсталира само на 37хх и 23хх така че няма да е проблем за другите.
                      2ро Картата на Събин НЕ Е ПРОБЛЕМНАТА - изглежда и картата на Гармин също.
                      3то според мен проблема е файловете които смятаме за български - текстовете и говора.

                      Мисля че е КРАЙНО време от Гармин българия да платят на някои да преведе като хората файловете, да направят нов(и) гласове (не само женски при това пискливи) и да инвестират повече във въвеждането на TTS.

                      Иначе за другите с проблеми описани по-горе да кажа, че говорих още в понеделник с Гармин - както се вика НЕ БИ ЛИ ЧУВАЛИ ЗА ТОЗИ ПРОБЛЕМ И ДА СИ ПРЕИНСТАЛИРАМ ПАК КАРТАТА И СОФТУЕРА и чак тогава да ги притеснявам

                      Мисля че това е БЕЗОТГОВОРНО от тяхна страна....
                      nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение

                        Мисля че е КРАЙНО време от Гармин българия да платят на някои да преведе като хората файловете, да направят нов(и) гласове (не само женски при това пискливи) и да инвестират повече във въвеждането на TTS.

                        Иначе за другите с проблеми описани по-горе да кажа, че говорих още в понеделник с Гармин - както се вика НЕ БИ ЛИ ЧУВАЛИ ЗА ТОЗИ ПРОБЛЕМ И ДА СИ ПРЕИНСТАЛИРАМ ПАК КАРТАТА И СОФТУЕРА и чак тогава да ги притеснявам

                        Мисля че това е БЕЗОТГОВОРНО от тяхна страна....
                        Абсолютно!!!!!
                        Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                        Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                        Коментар


                        • От: Garmin nüvi 3790T

                          За съжаление, карбоновото фолио, което сложих, днес при тоя силен пек, не помогна...Доста се напече нувито и на един рязък завой, се наложи бързо да зареди картата и какво да видя.. Стрелката не беше само една, а цели 4!!! Нямах време да направя скрийншот ама доста се посмях.. Та мисля, че от слънцето е тая аномалия, тъй като до сега не се беше случвало.. Трябва да се мислят някакви варианти, защото за сега само климатика помага..

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Първоначално публикуван от Desislavd Преглед на мнение
                            За съжаление, карбоновото фолио, което сложих, днес при тоя силен пек, не помогна...Доста се напече нувито и на един рязък завой, се наложи бързо да зареди картата и какво да видя.. Стрелката не беше само една, а цели 4!!! Нямах време да направя скрийншот ама доста се посмях.. Та мисля, че от слънцето е тая аномалия, тъй като до сега не се беше случвало.. Трябва да се мислят някакви варианти, защото за сега само климатика помага..
                            Алуминиево фолио е истината според мен. То отблъсква светлината и предава вътрешната така че ще се охлажда.

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Написах в гугъл: "Garmin nuvi 3790 overheating" и четох на доста места за същия проблем, но никъде решение! Търсих и някакъв панел за смяна, но намерих само слънчев протектор за дисплея.. Събине, ти твоето с алуминиево фолио ли го направи или нямаш тоя проблем все още?

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                искам да попитам някой знае ли защо при мен неиска да се ъпдейтне от 2.50 на 2.70 Database for FM Traffic Profiders.Благодаря ви предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X