Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin nüvi 3790T

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin nüvi 3790T

    Формата на координатите може да бъде географски, десетичен и още някакви. В упътването пише как се сменят но в самото устройство няма възможност.
    LZ(единица) Лима Жоро Жоро
    2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

    Коментар


    • От: Garmin nüvi 3790T

      Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
      Нямам под ръка 3790Т, а 2360Т (менютата са сходни). При мен :
      Накъде -> Координати -> горе вляво знака с 3 хоризонтални черти -> Формат -> избираш си от h ddd.ddddd*; h ddd* mm.mmm' ; h ddd* mm' ss.s"
      Би трябвало и при теб да е така.
      И на моя 3790 е така както е описно по горе.

      Коментар


      • От: Garmin nüvi 3790T

        Уфф, вярно. Просто е трябвало да натисна "Формат".
        Обърках се защото няма други опции. Благодаря!
        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

        Коментар


        • Re: Garmin nüvi 3790T

          Имам следния проблем:
          Движа се по предварително дефиниран "план на пътуване". Решавам да да отида до най близката бензиностанция. Защо нямам опция въпросната бензиностанция да бъде добавена към вече съществуващите точки от "плана на пътуване" и маршрута да бъде преизчислен ? В случая устройството показва бензиностанцията като крайна точка, пренебрегвайки текущия "план на пътуване". Интересното е, че когато пътувам без план на пътуване, има опция бензиностанцията да влезе като междинна точка в маршрута и той да бъде преизчислен.

          Коментар


          • От: Garmin nüvi 3790T

            Здравейте, прочетох цялата тема, но не ми стана ясно американската версия на 3790LMT дали има поддръжка на български език и по-конкретно БДС/алфанумерична клавиатура.
            Ще съм много благодарен, ако някой може да сподели горната информация.
            Също така, моделите за американския пазар могат ли да се обновяват с официален фърмуер за европейския или това би било безсмислено?

            Коментар


            • От: Re: Garmin nüvi 3790T

              Първоначално публикуван от adonchevski Преглед на мнение
              Имам следния проблем:
              Движа се по предварително дефиниран "план на пътуване". Решавам да да отида до най близката бензиностанция. Защо нямам опция въпросната бензиностанция да бъде добавена към вече съществуващите точки от "плана на пътуване" и маршрута да бъде преизчислен ? В случая устройството показва бензиностанцията като крайна точка, пренебрегвайки текущия "план на пътуване". Интересното е, че когато пътувам без план на пътуване, има опция бензиностанцията да влезе като междинна точка в маршрута и той да бъде преизчислен.
              Активираш желания маршрут, търсиш и намираш бензиностанцията, пита те дали да я добави като междинна точка към съществуващия или дали да започне нов. Избираш първото.

              Коментар


              • От: Garmin nüvi 3790T

                Първоначално публикуван от ivannn Преглед на мнение
                Здравейте, прочетох цялата тема, но не ми стана ясно американската версия на 3790LMT дали има поддръжка на български език и по-конкретно БДС/алфанумерична клавиатура.
                Ще съм много благодарен, ако някой може да сподели горната информация.
                Също така, моделите за американския пазар могат ли да се обновяват с официален фърмуер за европейския или това би било безсмислено?
                Да но си обречен да крадеш карти до края. Лошото, е че скоро няма да става краденето, защото Гармин разработват нова технология за заключване на карти.

                Трябва да купуваш нова версия на CityNavigator при всяко излизане, защото Life Time офертата важи само за предварително инсталирана версия на картата в уреда.
                Последно редактирано от Валери Недялков; 26-03-11, 20:46.

                Коментар


                • От: Garmin nüvi 3790T

                  Благодаря за отговора. Обаче нещо ме обърква в него. Защо трябва да се крадат карти? Твоята, НТ Юръп и други няма ли да работят на американски 3790, при положение, че са купени и отключени легално?

                  Ако ще се крадат карти - китайски ПНА върши същата работа за пъти по-малко пари макар и без екстрите на хай енд устройство като 3790, което всъщност мисля да си взема и ме интересува в случая.
                  Последно редактирано от Валери Недялков; 26-03-11, 20:48.

                  Коментар


                  • От: Garmin nüvi 3790T

                    Първоначално публикуван от ivannn Преглед на мнение
                    Благодаря за отговора. Обаче нещо ме обърква в него. Защо трябва да се крадат карти? Твоята, НТ Юръп и други няма ли да работят на американски 3790, при положение, че са купени и отключени легално?

                    Ако ще се крадат карти - китайски ПНА върши същата работа за пъти по-малко пари макар и без екстрите на хай енд устройство като 3790, което всъщност мисля да си взема и ме интересува в случая.
                    Ами защото предположих, че го копувате от сащ заради по ниската цена. Проблема, е че дори и да си купите законно европа или OFRM няма да може да си купите LifeTime, защото той е само за карти в уреди, а не карти купени на SD. За моята не е толкова болка за умиране, защото е 2годи фри след закупуване, но Европата ще трябва да копувате всяка нова версия (4 за една година) за по 170лв (приблизително), защото както казах няма LifeTime за допълнително закупени карти на SD носител. Не познавам някой с USA закупен гармин, който да си купува всяка нова версия на CN и затова директно обясних нещата. Не съм искал да ви обидя!

                    Коментар


                    • От: Garmin nüvi 3790T

                      Не се засегнах. Отново благодаря, сега вече ми се избистри - отговорите бяха наистина полезни. Няма да го купя от щатите, а си го мислех, защото ми предстои ходене до там и наистина е малко по-евтин, но ще се върже по-скъпо в крайна сметка ... При тези суми за ъпдейти (дори и да се купуват по-рядко, по 1 на година-две) по-добре ГПС-а да се купи в Европа и добави лайфтайм ъпгрейд. Твоята карта е супер, ползвал съм я на служебен гармин. Едва ли съм първия, който го казва Поздрав!

                      Коментар


                      • От: Garmin nüvi 3790T

                        Има нова версия на текста.

                        Коментар


                        • Re: Garmin nüvi 3790T

                          Здравейте,
                          Имам следния проблем: В пешеходен режим избирам от "план патъване" маршрут, които е прешеходен и създаден предварително. 15 секунди след като съм тръгнал по маршрута ме връща в автомобилен режим и вече не съм "стрелка" на картата, а "кола" ...

                          Коментар


                          • От: Garmin nüvi 3790T

                            Новия китайски фърмуер: http://download.garmin.com/cn/downlo...0_CHN_v240.exe
                            Включвал и видео плейър - някой ако го е слагал да сподели !

                            Коментар


                            • От: Garmin nüvi 3790T

                              Някой да има идея как да покажа малко ПОИ и повече детайли (имена на улици)? Това е едно от малкото неща, които ме дразнят в този модел, наред с джама, който са избарали ...
                              При мен също излиза проблемът с назъбените линии при планиране на трип, което някой беше споменал по-рано. Уредът е ъпдейтнат.

                              Коментар


                              • От: Garmin nüvi 3790T

                                POI се виждат само тези които ти си си сложил (custom POI). Имената на улиците се виждат с новите версии на фърмуера, повече детайли на картата се включват от Инструменти > Настроики > Навигация > Автомобилен > Карта Детайли > Повече.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X