Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото Нюви765Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Новото Нюви765Т

    Нека и аз да се включа с моя скромен опит от 1700 км навъртяни с безценната помощ на модела 765 Т и с много добре разработената карта от Събин. Маршрута обхвана Бургас, Ст. Загора, Чирпан, Боровец, Рилски манастир, София, Самоков и т.н.
    Машинката е мн. добра, но когато превключвам между мащабите се бъгва и не опреснява картата бързо. Пропуснах да кажа, че съм с последната версия 4,9. Остават петна, който така е не се рефрешват и чак при промяна на мащаба нещата се оправят.
    Бях качил и файла със спид камерите, не ме излъга нито веднъж, благодаря на колегите за усилията да създадът подобна база данни.
    Има неточности в 100 национални обекта, но те явно не зависят от създателите на картата, а от допълнително въведената информация за тях. Бях и в Рила пътеките към Мусала, Мальовица и Рилските езера са указани много точно. На този етап не се изключвал сам, държи се нормално.
    Забелязах, че наистина от компа се зарежда много бавно и не е ефективно, а това съкращава живота на батерията, за това си купих от представителите на Гармин зарядно за 220 V и калъф разбира се (срамно е за толкова пари това да влиза като аксесоар, но всичко е въпрос на бизнес).
    При пускането от говорителя се чува едвам доловим брум, който при начало на навигирането изчезва. Това да е, пък тя и английската кралица си има кусури.
    Разцъквам го всеки ден следя форума и откривам доста полезна иформация и все пак като всяка техника всичко е на късмет....
    Успех на всички...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • До: Новото Нюви765Т

      Първоначално публикуван от Sim3 Преглед на мнение
      Нека и аз да се включа с моя скромен опит от 1700 км навъртяни с безценната помощ на модела 765 Т и с много добре разработената карта от Събин. Маршрута обхвана Бургас, Ст. Загора, Чирпан, Боровец, Рилски манастир, София, Самоков и т.н.
      Машинката е мн. добра, но когато превключвам между мащабите се бъгва и не опреснява картата бързо. Пропуснах да кажа, че съм с последната версия 4,9. Остават петна, който така е не се рефрешват и чак при промяна на мащаба нещата се оправят.
      Бях качил и файла със спид камерите, не ме излъга нито веднъж, благодаря на колегите за усилията да създадът подобна база данни.
      Има неточности в 100 национални обекта, но те явно не зависят от създателите на картата, а от допълнително въведената информация за тях. Бях и в Рила пътеките към Мусала, Мальовица и Рилските езера са указани много точно. На този етап не се изключвал сам, държи се нормално.
      Забелязах, че наистина от компа се зарежда много бавно и не е ефективно, а това съкращава живота на батерията, за това си купих от представителите на Гармин зарядно за 220 V и калъф разбира се (срамно е за толкова пари това да влиза като аксесоар, но всичко е въпрос на бизнес).
      При пускането от говорителя се чува едвам доловим брум, който при начало на навигирането изчезва. Това да е, пък тя и английската кралица си има кусури.
      Разцъквам го всеки ден следя форума и откривам доста полезна иформация и все пак като всяка техника всичко е на късмет....
      Успех на всички...
      честито за машинката. щом си забелязал грешки в 100-те обекта виж тази тема и ако можеш да помогнеш с корекции, помогни
      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

      Коментар


      • До: Новото Нюви765Т

        Направих си маршрут с MapSource, но не иска да се качи на Нювито. Send to device, казва, че е изпратено, но после го няма в потребителски маршрути. Аз ли бъркам нещо.....маршрута ми трябва за събота сутрин. Ако някой може да помогне. Ако ли не, ще си карам от точка до точка.
        ПП. Поразрових Гармина и се оказа, че има функция "импортирай маршрут от файл"....та стана. Абе не пишеше "no indians" на кутията, когато го купих....
        Последно редактирано от bodo; 19-08-09, 22:15.

        Коментар


        • До: Новото Нюви765Т

          Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
          Направих си маршрут с MapSource, но не иска да се качи на Нювито. Send to device, казва, че е изпратено, но после го няма в потребителски маршрути. Аз ли бъркам нещо.....маршрута ми трябва за събота сутрин. Ако някой може да помогне. Ако ли не, ще си карам от точка до точка.
          ПП. Поразрових Гармина и се оказа, че има функция "импортирай маршрут от файл"....та стана. Абе не пишеше "no indians" на кутията, когато го купих....
          Виж дали си с последна версия на MapSource и дали устройството е с последен фърмуер.

          Коментар


          • До: Новото Нюви765Т

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Виж дали си с последна версия на MapSource и дали устройството е с последен фърмуер.
            Да, разходката мина перфектно. Качвам трак, ако мога да помогна с нещо за картата. Има пътища, които на картата ги няма.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • До: Новото Нюви765Т

              Здравейте,
              купих от колега такова NUVI, за да сменя старото...
              Появи се един странен проблем - не мога да изтрия точките, които той си е записал в "Любими". Да поясня - влизам в "Любими", избирам някоя записана точка, натискам "Промяна" и "Изтриване". Точката изчезва и така трия и останалите. На следващият ден всички точки са се възстановили. Опитах и от меню "Инструменти". Влизам в "Мои данни", натискам "Изтрий любими места", избирам ги и натискам "Изтриване". Резултатът е същият - всички изчезват(изтрити са) и на другия ден пак са си там...
              Ако някой може да помогне, ще бъда много благодарен.

              ПП: Не знам дали има значение, но го питах как ги е вкарал и ми каза, че ги е качил през Мапсорса.
              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • До: Новото Нюви765Т

                Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                Здравейте,
                купих от колега такова NUVI, за да сменя старото...
                Появи се един странен проблем - не мога да изтрия точките, които той си е записал в "Любими". Да поясня - влизам в "Любими", избирам някоя записана точка, натискам "Промяна" и "Изтриване". Точката изчезва и така трия и останалите. На следващият ден всички точки са се възстановили. Опитах и от меню "Инструменти". Влизам в "Мои данни", натискам "Изтрий любими места", избирам ги и натискам "Изтриване". Резултатът е същият - всички изчезват(изтрити са) и на другия ден пак са си там...
                Ако някой може да помогне, ще бъда много благодарен.

                ПП: Не знам дали има значение, но го питах как ги е вкарал и ми каза, че ги е качил през Мапсорса.
                направи му reset. в troubleshooting меюто на уреда пише как се прави - мещо от рода на : задържаш пръста в/у горна дясна част на екрана и включи уреда. не помня точно къде трябва да ти е пръста. пише го в уреда.
                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                Коментар


                • До: Новото Нюви765Т

                  Подобен проблем установих при работа на 765 с SD картата и по - точно при изтриване на мр3 от картата. Първоначално показва, че го е направил, но когато уреда се изключи и включи наново те са си там. Явно има някакъв проблем.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • До: Новото Нюви765Т

                    Здравейте .

                    Както писах в една друга тема, възнамерявам да се сдобия с устройство от серията 7хх и по една случайност гледах точно 765.

                    Доколкото чета, забелязвам да се спрягат доста проблеми около употребата на БГ картата.

                    Имам вече 3 месеца опит с Nuvi 255 W, покрай баща ми две пътувания до Гърция и много из България и съм наясно с нещата. Оплаквания от 255 - никакви!(като устройство), иначе като карта за 3 месеца, само вчера имаше изпълнения около Мелник и "кратки" пътища , но обратно до Пловдив нямаше никакви други.

                    Искам да попитам - спряга се проблем, че не показва когато се минава покрай села. За Line assistant-a ли говорите?

                    В смисъл - това


                    Ще ми покаже ли примерно "Ихтиман", ако карам от София до Пловдив или? Просто пример, може би има по-подходящи такива. Въпросът е към всички притежаващи модела или сходни и може би към Sabin .

                    Поздрави

                    Коментар


                    • До: Новото Нюви765Т

                      Имената на населените места ще ти ги покаже при определен мащаб на картата примерно 1,2 км. Тогава ги виждаш като петънца със съответните имена. За Line assistant-a на този етап не говорим защото в България той още не функционира, ако се "разходиш" примерно около Рим тогава ще видиш в пълна сила неговото действие. Много е удобен, но трябва предполагам много работа за да се създаде като база данни.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • До: Новото Нюви765Т

                        ползвам 765T от 5 - 6 месеца, устройството работи перфектно, направил съм му всички ъпдейти. Едва след ъпдейтите заработи както трябва блутута, преди това забиваше като изпраща указателя.

                        ето скриншоти на Ихтиман:










                        поздрави

                        Коментар


                        • До: Новото Нюви765Т

                          Какво правите бе хора? От 6 месеца ползвам 765 и го тормозя по всякакъв начин, но нямам никакви проблеми. Пее, свири, показва всичко, никога не е забивал.

                          Вероятността да попадне човек на лоша машинка, както вече беше дискутирано, е под 1%. Тогава тя сериозно не работи от началото и за това си има гаранция. Обикновено ги подменят. Хората по света казват, че първата партида е имала проблеми от хардуерно естество, но напоследък 765 е топ модел на Гармин и е в топ 3 на световните класации за автомобилни навигатори.

                          Прави ми впечатление, че повечето колеги, които се оплакват от този модел са го купили от някой голям магазин. Да не би там да има "залежали" от по стара версия (Геотрейд да кажат). Важно е всеки месец да се проверява за ъпдейт на фъмуера. Ако се работи с уреда както е купен, тогава не се учудвам, че има проблеми.

                          Гарантирам, че няма принципни проблеми с модела. Определено ми харесва повече от 255W като поведение. Функциите не ги коментирам. Каквото пише в книгата е 100% вярно и работи, че даже има и повече, но не са описани.
                          Garmin nuvi 765

                          Коментар


                          • До: Новото Нюви765Т

                            Аз много използвам функцията ЕКО роуд, която ти помага да пестиш гориво като поддържаш постоянни параметри при шофиране. Да не се хваля но Фокуса ми слезе под 5 на 100 като смесен разход. Не е първа младост цели 10 годинки и е дизел при това. Опитвам се да подобрявам общия коефициент, но съм успял да достигна едва 82 от възможни 100 точки.
                            Глезотийки .....
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • До: Новото Нюви765Т

                              Значи да събера още пари за 765, вместо 265 или 215? Главно ме интересува да е с blue-tooth.

                              Интересен въпрос е дали за да прави Line Assist се прави отделна база. Ако е така, много лесно може ако се записват тези неща да помогнем на авторите. Естествено, първо трябва да се сдобия с такова устройство . Засега "имам"(на баща ми) 255W и си се държи идеално, но се оглеждам за мен самия устройство...

                              Коментар


                              • До: Новото Нюви765Т

                                Трудно е да се даде съвет по финансов въпрос. Ако можеш, естествено е по-добре.

                                Аз пътувам често командировка извън БГ и се налага да ползвам чужди коли. Затова избрах 765 по 3 причини:
                                1. Памет за маршрути - можеш да си ги приготвиш в Мапсорс и да ги заредиш в уреда. Включително можеш да зареждаш нечии тракове, които да те водят до некартографирани места или офроуд.
                                2. Хендсфрий - много е удобно когато пътуваш в непозната обстановка. Не ти виси нищо на ухото с часове, не вдигаш телефон.
                                3. МР3 плейър - обикновено един рент-а-кар не ти предлага музиката, която искаш да слушаш без слушалки докато пътуваш 600-700км.

                                Моят е без трафик антена (765), но не заради цената, а защото там, където обикновено го ползвам няма такава услуга. Лейн асистът е страхотна функция, но зависи от картата. За БГ няма такава опция, но и не се налага. Ние нямаме сложни многолентови пътни възли. В Западна Европа си работи без проблем и е много удобно.

                                Моят технически съвет е следния: Ако не те вълнуват предварително изработени и записани в уреда маршрути/тракове и ако не ти трябва МР3 плейър - вземи си 215W/265W. Лейн асистът не е нещо, което да повлияе сериозно на избора, освен, ако не пътуваш много из Западна Европа по непознати места.
                                Garmin nuvi 765

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X