Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

    Здравейте имам GPS НАВИГАТОР 750 РАБОТАТА МИ Е СВЪРЗАНА С НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ КАКТО И МЕРЕНЕ.Въпросът ми е могали да вкарам ортофото снимките на самине парцели и да ми посочва точно самият пат за да намеря даденият земеделски парцел.Пакета от данни по принцип ги свалям от система и ги качвам на GPS PRO MARK 3 НА DATEKS ДА ЛИ Е ВЪЭМОЖНО ПО СЪЩИЯТ ПРИНЦИП ДА ГИ ВКАРАМ В ЖЗЯ NUVI 750 И ДА МИ ПОКАЗВА ПЪТЯ ДО ПАРЦЕЛА КАКТО НАПРИМЕР КАКТО ТЪРСЯ ДАДЕН АДРЕС

  • #2
    До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

    не. В нювито може да вкарате само координатите на нястото във WGS84 и да ви заведе до там, нищо повече.

    Коментар


    • #3
      До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

      значи мога ако въведа кординатите на даденият парчел ще ме заведе до самият парчел но въпросът ми е да ли щи има самите черни пътища след като няма самата ортофотокартата

      Коментар


      • #4
        До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

        Първоначално публикуван от lipata Преглед на мнение
        значи мога ако въведа кординатите на даденият парчел ще ме заведе до самият парчел но въпросът ми е да ли щи има самите черни пътища след като няма самата ортофотокартата
        Не няма да ги има, или поне на повечето места. ГПС-са ще те заведе то където има пътища и после ще дръпне права линия към мястото.
        OFRM Team
        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

        Коментар


        • #5
          До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

          как да вкарам координатите на нястото във WGS84 къде се намира в настройките на самият GPS |NUVI750

          Коментар


          • #6
            До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

            Накъде?>Координати
            OFRM Team
            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

            Коментар


            • #7
              До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

              Първоначално публикуван от lipata Преглед на мнение
              как да вкарам координатите на нястото във WGS84 къде се намира в настройките на самият GPS |NUVI750
              Колега за вкарване лесно ще ги вкараш (ще прочетеш инструкцийте на уреда), но по-важният според мен въпрос е от къде ще ги взимеш !? - на скиците издавани от поземлените комисий, за земеделските имоти, координатите са във формат КС `70г. и трябва да ги трансформираш до WGS`84.
              TLC 90 1KZ-TE 2000г.
              "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

              Коментар


              • #8
                До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

                В 60-ките има настройка за формат UTM ( според купувачите X- Y- , и пак според тях в скиците данните са в този формат. Има освен това и WGS 72 , което обаче май не е точно '70.

                Коментар


                • #9
                  До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

                  Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                  В 60-ките има настройка за формат UTM ( според купувачите X- Y- , и пак според тях в скиците данните са в този формат. Има освен това и WGS 72 , което обаче май не е точно '70.
                  Не колега това е само според тях !!! - нямат нищо общо с КС`70г.
                  TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                  "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                  Коментар


                  • #10
                    До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

                    lipata, ортофото ползвам на Pocket PC в Windows и разни специални софтуери. На Garmin приемник най-много могат да се направят землищата на GPS карта и да има търсене по номер на имот, поне аз така съм направил и ги ползвам успешно. На картинките в тази https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...S_Cadastre.htm статия се вижда идеята.
                    "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                    http://ftp.domainbg.com/tuono

                    Коментар


                    • #11
                      До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

                      така значи ортофотокартите ги зимам от система въпросът ми е къде в настройките на gps навигатора на nuvi 750 как да ги настроя

                      Коментар


                      • #12
                        До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

                        Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
                        lipata, ортофото ползвам на Pocket PC в Windows и разни специални софтуери. На Garmin приемник най-много могат да се направят землищата на GPS карта и да има търсене по номер на имот, поне аз така съм направил и ги ползвам успешно. На картинките в тази https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...S_Cadastre.htm статия се вижда идеята.
                        точно това ми трябва тези карти да ги наложа в самият GPS НАВИГАТОР НА nuvi 750 дай идея как да стане за да ме заведе до самият парцел

                        Коментар


                        • #13
                          До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

                          Хората ти казват, но на теб не ти се чете.

                          1. Няма никакъв начин да вмъкнеш ортофото или каквато и да е картинка в реални координати в Nuvi или друг стандартен GPS.

                          2. "Да ме заведе" незнам какво означава по твоята терминология. Мен ме "завежда" една стрелка и едно разстояние, което намалява с приближаване до точката.

                          3. Кажи по-точно какво искаш да правиш с GPS и данни и ще ти се помогне повече, вероятно.

                          Пояснение за който не знае що е то ортофото: Сателитна или самолетна снимка изобразява земята гледана отгоре и доста изкривена заради обектива. Ако имаме релефа не местността чрез софтуер снимката се "разтяга" и вече напълно отговаря на някаква метрика и мащаб. Т.е ортофотото става все едно гледаме карта.
                          "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                          http://ftp.domainbg.com/tuono

                          Коментар


                          • #14
                            До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

                            Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
                            Хората ти казват, но на теб не ти се чете.

                            1. Няма никакъв начин да вмъкнеш ортофото или каквато и да е картинка в реални координати в Nuvi или друг стандартен GPS.

                            2. "Да ме заведе" незнам какво означава по твоята терминология. Мен ме "завежда" една стрелка и едно разстояние, което намалява с приближаване до точката.

                            3. Кажи по-точно какво искаш да правиш с GPS и данни и ще ти се помогне повече, вероятно.

                            Пояснение за който не знае що е то ортофото: Сателитна или самолетна снимка изобразява земята гледана отгоре и доста изкривена заради обектива. Ако имаме релефа не местността чрез софтуер снимката се "разтяга" и вече напълно отговаря на някаква метрика и мащаб. Т.е ортофотото става все едно гледаме карта.
                            Значи работата ми е да меря земеделски парцел с GPS работя с GPS PRO MARK 3 целта е данните които ги свалям в gps като ортофокартите и самите парцели.И например включвам GPS и ако парчелите на даден земеделски производител се намират в елен пелин самият GPS ме води до него но на GPS PRO MARK 3 е за а стигна до парцела ми го дава в права линия а не както аз искам на GPS както е с навигатора да ми дава най краткия път със стрелка до дадено място

                            Коментар


                            • #15
                              До: GPS НАВИГАТОР 750 НАМИРАНЕ НА ЗЕМЕДЕЛСКИ ПАРЦЕЛ

                              Първоначално публикуван от Tuono Преглед на мнение
                              lipata, ортофото ползвам на Pocket PC в Windows и разни специални софтуери. На Garmin приемник най-много могат да се направят землищата на GPS карта и да има търсене по номер на имот, поне аз така съм направил и ги ползвам успешно. На картинките в тази https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...S_Cadastre.htm статия се вижда идеята.
                              да имам данните на парцелите свалям ги от база данни такаче това не е проблема искам и незнам как да стане да ги вкарам в гармена и как да тарся по номер на имот и да ме заведе със стрелка до самият парцел смисъл включвам gps въвеждав даденият номер на имот и ако самият парцел се намира в елен пелин самият gps garmin да ме заведе до него

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X