Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuviCam LMT-HD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • nuviCam LMT-HD

    Отдавна не бях виждал толкова новаторски и интересен модел!
    Ако и работи като света - впечатлен съм, ама наистина!
    Като дойде в България ще видим цената. За сега в САЩ 399$, Великобритания 299 паунда.
    Цена в евро - все още няма....
    Повече инфо тук, клипче, текущ фирм 2.20, упътване на английски.
    Nothing comes from nothing...

  • #2
    От: nuviCam LMT-HD

    Като негатив виждам това, че камерата е фиксирана за устройството...
    Т.е. трябва да го забучиш на стъклото, а това често пречи на видимостта..
    Ако е монтирано ниско, видимостта на камерата няма да е добра... Ако е високо, камерата ще има добра гледна точка, но пък няма да е толкова удобно да гледаш екрана...
    Ще видим как ще е...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: nuviCam LMT-HD

      Много заинтригуващ модел, чакам да започват продажби и в България!
      ---
      Винаги монтирам навигатора на стъклото в средата долу ниско до опиране в таблото.
      Много по-важно е преместването на погледа да е на минимален ъгъл и да не се налага голямо префокусиране, т.е. да не е прекалено близо.
      Известно време си търсех най-подходящото място и определено това е то.
      По отношение на видимостта на камерата - там разбира се не е най-оптималното място, но определено е малко по-добра от видимостта на самият водач, което ми се струва достатъчно.
      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

      Коментар


      • #4
        От: nuviCam LMT-HD

        Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
        ....По отношение на видимостта на камерата - там разбира се не е най-оптималното място, но определено е малко по-добра от видимостта на самият водач, което ми се струва достатъчно.
        От скромния ми опит с DVR установих, че ако е забита долу камерата, има повече бликове, голяма част от зрителното поле е закрита от капака (от там мъртвата зона също е на доста по-голяма дистанция)... Поради това насочваш камерата леко нагоре, откъдето пък почва да снима слънцето
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: nuviCam LMT-HD

          Аз ползвам Garmin Assus M10..телефоно gps Доволен съм /макар, че уиндоуса ме вбесява понякога/ Има си и камера и когато е на стойката на колата мога да мина в режим на снимане.На мен обаче ми е удобно най-много да стои от ляво до рейката.Слагам го под стикера за гразжданската. Когато е там обаче при снимане трябва леко да го "наместя".
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: nuviCam LMT-HD

            http://www.garmin.bg/?s=5&i=967
            Поръчката вече е направена :-)
            Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
            GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

            Коментар


            • #7
              От: nuviCam LMT-HD

              Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
              http://www.garmin.bg/?s=5&i=967
              Поръчката вече е направена :-)
              Чакаме впечатления!
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • #8
                От: nuviCam LMT-HD

                Впечатленията ще са най-рано на 27 май, когато се очакват първите доставки за България
                Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                Коментар


                • #9
                  От: nuviCam LMT-HD

                  Изненадващо за мен, а както се оказа и за Гармин България, днес чудото пристигна неочаквано и ми беше доставено.
                  Първите впечатления са много добри, единствено засега не мога да регистрирам OFRM картата на сайта...
                  Кабелът на зарядното от запалката ми се струва, че трябваше да е с 10-20 см по-дълъг.
                  След известно време ще добавя нови впечатления.
                  Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                  GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                  Коментар


                  • #10
                    От: nuviCam LMT-HD

                    И моето устройство пристигна преди 2 дни. Навигацията се справя отлично, а лепката за стъклото е така направена, че позволява доста голяма настройка на къде да сочи камерата. Тя има и определен ъгъл на въртене в хоризонтална посока. Така комбинацията между наклона на стойката и въртенето на камерата позволява доста точно насочване. Аз нямах проблеми да я насоча както искам. Софтуера на камерата трябва да се настрои според това дали навигацията е монтирана централно на стъклото или е от някоя от страните (има и ляво и дясно).

                    Дисплеят е голям и се чете доста лесно, а и резолюцията му е отлична. Камерата успях да пробвам само в HD 1080 режим и качеството е много добро. За съжаление опитите ми със 720 точки през нощта бяха инцидентно презаписани, но пък функцията за презаписване на старите записи работи . Копчето за камерата позволява лесно записване на текущо събитие, но има някакви странности в работата и вероятно поради бавната SD карта, която идва в комплекта. Ако го натиснете няколко пъти подред излиза някакъв таймер, който казва, че запис не може да се направи докато не изтече теймера. Записът през плеърът изобщо не можах да го разбера как работи, отрязваше от едното видео, записваше кратки отрязъци, доста объркано ми се стори, а документацията на Garmin е абсолютно безполезна в това отношение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: nuviCam LMT-HD

                      Колеги, някакви нови впечатления от устройството?
                      За мераклиите, които смятат да си го купуват - да знаете - софтуера не понася отключени по нелегален начин карти.
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • #12
                        От: nuviCam LMT-HD

                        Аз засега не намирам особени забележки.
                        Камерата можеше да я сложат в горния край, а не в средата по височина.
                        А и все си мисля, че можеше да направят батерията да държи поне час...
                        Асистентът за напускане на лентата не е идеален (не винаги разпознава изпреварване), но излизат ъпдейти и нещата постепенно се подобряват.
                        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                        Коментар


                        • #13
                          От: nuviCam LMT-HD

                          Ето още малко впечатления от устройството. Имах възможност да го ползвам доста. При първото ми по-дълго пътуване из страната се получиха някой странности с видео записа. Доста сериозно замазване на картината, до степен да не се различава нищо. Изглежда имаше проблем с прегряването, защото периодите на замазване бяха горе долу около моментите, в които спирах климатика на колата.

                          Ако го сложите на място където вентилаторът да го духа постоянно няма да имате никакви проблеми. След първият проблем имам над 45 часа видео без никакви проблеми и с чудесно качество. Камерата се адаптира към светлината доста бързо. При преминаване през тунели има съвсем кратък период, в който нищо не се вижда.

                          Функцията за напускане на лентата е малко капризна. Камерата трябва да е доста добре центрирана. Функцията за предупреждение за челен сблъсък може би ще работи, но по нашата магистрала се бъркаше от сенките на камионите които изпреварвах.

                          Сензорът за инциденти е доста чувствителен. При 140 на магистралата, всяка по-голяма дупка ще го накара да запише събитие. Дори при преминаване през шумяща маркировка често се получава запис.

                          Коментар


                          • #14
                            От: nuviCam LMT-HD

                            Може ли да навигира и записва видео едновременно?
                            Истината е някъде там...

                            LZ2-009

                            Коментар


                            • #15
                              От: nuviCam LMT-HD

                              Да, може, няма никакви ограничения по отношение на записването на видео.
                              Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                              GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X