Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuviCam LMT-HD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: nuviCam LMT-HD

    Има ли някъде инструкция за експлоатация на Български език?
    Последно редактирано от VoodooServ; 01-10-15, 12:28.
    Истината е някъде там...

    LZ2-009

    Коментар


    • #17
      От: nuviCam LMT-HD

      Май имаше нещо в кутията. Но има български интерфейс и ако си работил с което и да е nuvi преди това няма да имаш трудности. То и да не си работил пак едва ли ще имаш особени затруднения.

      Коментар


      • #18
        От: nuviCam LMT-HD

        Имам следните дилеми. Не мога да отворя папката .system, как да добавя втора карта? Тествах да сложа MicroSD карта 32гб за запис на видеото но не иска да разпознае картата, същата работи нормално на други устройства.
        Истината е някъде там...

        LZ2-009

        Коментар


        • #19
          От: nuviCam LMT-HD

          Е това няма ли папка Мар?
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • #20
            От: nuviCam LMT-HD

            Така .систем го отворих. (трябва устройството да е зададено като Mass Storage Device) Папка Map няма. Каква структура да направя на отделната SD карта. (Евентуално карта, изображения и мп3, видео ако поддържа)
            Истината е някъде там...

            LZ2-009

            Коментар


            • #21
              От: nuviCam LMT-HD

              Файловата структура на този модел не ми е известна. Не открих нищо конкретно по въпроса и в инструкцията за употреба. Предполагам, че може да се експериментира със създаването на папка /Garmin или Map/ на SD картата. Предлагам /цък/ PDF файл, с обобщена информация, взета от друг форум, на чиято база да се изпробват различни варианти. Успех.

              Коментар


              • #22
                На SD картата картите и 3d сградите са в папка Garmin. Можеш за JCV файловете да си направиш подпапка JCV.
                Вместо да четете в други форуми, прочетете темата: "Често задавани въпроси или как се прави това". Намира се в раздел Въпроси и проблеми и е залепена. Не е най-изчерпателната и подредената, но има доста информация.
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • #23
                  От: nuviCam LMT-HD

                  Да кажа, че и аз имам вече такова устройство.
                  Първото ми впечатление беше - "Леле, ма това много голямо бе!".
                  Големичко е наистина, но пък прави почти всичко, което са казали от Гармин.
                  Много полезно устройство, особено ако трябва да споря къде е знака на мобилната камера - подпряна на стълба с другите знаци или на законово определеното място.
                  Можеш да си видиш и глупостите дето си ги вършил на пътя или ги вършат пред теб.
                  Освен това с този уред може да се нанесат лесно по картите знаците за скорост по основните пътища, да се видят граници на населени места и т.н. и т.н.
                  Да, не е най-точният уред като местоположение (не е "Про"), но определено става за много различни любителски цели.
                  Памет бол - вътрешната е 14 ГБ и е почти празна (на половина празна), въпреки че картите са си на уреда, но пък има и два слота за карти памет, което си е направо супер.
                  Бъгове по последният софтуер за сега не открих (3.20), няма увисване както при 3597, ако докато си на избран текущ маршрут тръгнеш да търсиш някакъв друг обект като ПОИ.
                  Дето се вика - до тук - добре.
                  Малко зор виждам да го натаманя, за да не ми пречи на виждането отпред, но му намерих място.
                  Последно редактирано от ISG; 25-05-16, 10:25. Причина: вътрешната памет
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • #24
                    От: nuviCam LMT-HD

                    Честит да ти е! Би ли споделил по нататък клипче как се справя камерата нощно време - с/без улично осветление.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #25
                      От: nuviCam LMT-HD

                      https://youtu.be/B_1_4SZwmIY

                      https://youtu.be/UOUTjmUSC40

                      Две видеота от мен.
                      Истината е някъде там...

                      LZ2-009

                      Коментар


                      • #26
                        От: nuviCam LMT-HD

                        Видеата на колегата са точно това, което ще видите, ако имате апарата.
                        Да допълня, че има 2 резолюции /висока и ниска/, т.е. спестявате място на картата памет, но ако е достатъчно голяма (макс.64 ГБ), мисля че даваше към 18 часа запис.
                        Имате софтуер за камерата, който е различен от този на устройството.
                        Най-доброто според мен, е че можете да монтирате и 2 блутуут камери. Едната е за задно виждане, другата е в колата за дете. Лошото е, че май и двете трябва да си ги купите от Гармин. Мярнах нещо на шоп.карта.бг, ама май имаше само бейби камерата.
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • #27
                          От: nuviCam LMT-HD

                          Благодаря за клипчетата. Сравнена със спортна камера, през деня е доста по некачествена, но на тъмно (когато мен ми трябва) е много по добре.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #28
                            От: nuviCam LMT-HD

                            Това за мен е последният гвоздей в ковчега на Гармин тази фирма от доста време върви с бодри крачки Назад, но това Недоразумение ме удиви
                            Подариха ми го за коледа - ОГРОМЕН, ДЕБЕЛ, Кютук (с прекрасна магнитна държачка ) , Не поддържа 3Д сгради (WTF!!!???) , GPS-a му е Най-лошият който съм виждал (редовно не намира къде е прескача, насам, натам (в същото време телефона кове на секундата ).
                            Добре че се усетих да му спра звука, че такива цветисти записи правеше, че чак аз се изчервявах
                            Има датчик за удар и на половината легнали полицай ми записва събитие Има и програма за възможен сблъсък (наближаващ обект отпред) и докато не го изключих пресветкваше през 30 секунди - същото и за програмката за напускане на лентата . Интересно, че не записва камерата за заден ход, само тази за на пред

                            Сега и за доброто - само срещу 300 лева (някъде) си купих камера за заден ход и дори РАБОТИ (да не повярваш ). Самото устройство се държи Много по-стабилно от старият ми 3790 (май беше) който се рестартира през 5-50 минути, Но пък има 3Д сгради и е Значително по-малък

                            Та са две думи - Много съм разочарован от "флагмана" на Гармин - всеки съвременен телефон на половин цена се справя Далеч по-добре, но на харизан кон зъбите се не гледат

                            Коментар


                            • #29
                              От: nuviCam LMT-HD

                              Ми то е като всяко едно нещо - за всеки влак си има пътници.
                              Един търси супер тънък, друг търси всичко в едно, трети търси малък - всеки си харесва.
                              Аз лично отдавна исках да заменя телефона, като навигатор - поради хиляди причини.
                              В момнета в който видях този - казах това е моят модел.
                              Като минуси и аз мога да кажа качеството на записа - до една скорост е перфектен поне з амен, но след това според мене е само да си имаш видео.Поне от други рекордери, които съм гледал, този не е от най-добрите.
                              За нощем не мога да преценя, имам известни наблюдения, но не съм се напъвал.
                              GPS определено е слабо звено, но без да имам опит с другите модели на Garmin, но с доста телефони - нищо по-различно.
                              А и няма как да се очаква по различно да е - все пак е автомобилен навигатор.
                              Аз нямам проблеми ,като alex_markov , но лично си мислех и се надявах поне да може да хване като съм в локалното на околовръстното или на Цариградско.
                              При определени условия някой път хваща, но в повечето пъти - греда.
                              Другите недостатъци описани по-горе, с изключение на 3Д сградите, за мен работят прекрасно.
                              Напускането на лентата понякога се бърка от сенки, но като цяло работи добре.
                              Явно е до автомобил и стил на каране.
                              3Д не ми е липсвало никога и за мен поне не е определящо.
                              Сега положителните неща:
                              - стойката е уникална, винаги съм си мечтал за нещо такова
                              - мерак ми е да го използвам някъде по-назапад за да видя всички трафик и други услуги как работят - страшно много са
                              - свързването към телефона и работата като handsfree - супер удобно е.
                              - екран като качество и големина - винаги това съм искал като размер и за мене е перфектно
                              - запис на картина по време на движение - за мен лично спестява още едно устройство
                              - търсене във Foursquare - незнам как е при другите , но си е голям плюс

                              Сега нещата за които хем ме кефят, но не съвсем:
                              - гласово навигиране - перфектно е, но трябва да е сравнително тихо. надявах се да мога през handsfree да конектна да го управлявам , но не става ...
                              - задна камера - надявах се да записва и тя, но ...
                              - както някой беше споменал местоположението на камерата. За да записвам без да се вижда таблото ми идва леко некомфортно сякаш като положение по вертикалата на стъклото. Ако наистина беше отгоре, а не по средата щеще да е идеално

                              Поздрави

                              Коментар


                              • #30
                                От: nuviCam LMT-HD

                                Нова версия на софтуера:
                                nuviCam software version 3.30
                                as of August 16, 2016
                                (55.08 MB)

                                Change History

                                Changes made from version 3.20 to 3.30:


                                • Improved reliability when paired with an Apple® iPhone® device.
                                • Improved handling when the battery is completely depleted.


                                Код:
                                http://download.garmin.com/software/nuviCam_330.gcd
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X