Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Нуви 2xx-запис на тракове

    И аз вече съм с моднатата версия .
    Междувременно, минах през "System software missing" , защото задържах "Power" бутона и след като излезе надписа "Loader"...
    Но нещата се оправиха, и сега съм доволен .
    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

    Коментар


    • До: Нуви 2xx-запис на тракове

      Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
      И аз вече съм с моднатата версия .
      коя е тя?

      Коментар


      • До: Нуви 2xx-запис на тракове

        Варианта за HWID:0660
        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

        Коментар


        • До: Нуви 2xx-запис на тракове

          Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
          Варианта за HWID:0660
          Software Version = 3.40 или 5.00?

          това ми е въпроса

          защото, ако с цялата тая абракадабра се стига до даунгрейдване до 3.40, то на друго място в същия форум е показано как лесно и бързо да се стигне до 3.40 от друга версия.

          или въпроса ми, зададен по трети начин е:

          Нуви 200, обработено по гореописания начин - с каква версия на софтуера Е?

          Коментар


          • До: Нуви 2xx-запис на тракове

            Беше официалната 5.00, сега е модифицираната 5.00
            ---
            Колеги, кажете дали е нормално следното положение.
            Устройството беше на прозореца (точно на изток) и 2 часа записва трак (прилагам го тук).
            През цялото време ми даваше 3-4 чертички на силата на сигнала.
            Резултата е петно с размери около 370 x 120 метра .
            Умишлено съм променил истинските координати от определени съображения .
            Прикачени файлове
            Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
            GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

            Коментар


            • До: Нуви 2xx-запис на тракове

              @ астерикс - колега, много те моля, погледни с коя версия си в момента
              "пипнатата" версия 5.00! Най-вероятно нещо много елементарно пропускаш. От това, което си написал предполагам, че изобщо не си стигнал до нивото за записване на новия фърмуеър. Ето ще ти напиша как аз правя ъпдейта:
              - Включваm USB кабелът ми към PC-то
              - Изключвам nuvi-то (черен екран)
              - Включвам nuvi-то и задържам копчето за вклюване (не пускам копчето за включване!)
              - Държейки копчето за вклюване пъхам мини-USB накрайника на USB-то във входа отзад на nuvi-то.
              - Хващам файла 066001000500.rgn с мишката и го пускам въху WebUpdater.exe (не пускам копчето за включване)
              - Натискам Next (не пускам копчето за включване)
              - WebUpdater ми показва че е намерил nuvi2xx(UnitId....) ( не пускам копчето за включване)
              - Питаме: Do you want...глупости...with the same version? Натискам: Yes. Теб може и да не те пита щом си с версия 3.40! (не пускам копчето за включване!)
              - Пише ми някакви глупости Updating, Varifying...Не екрана на nuvi-то ми изписва "Loader".(продължавам да си държа копчето за включване)
              - Сега на екрана на nuvi-то ми пише "Software Loading". Тогава вече пускам копчето за включване!
              - Изчаквам да приключи целият процес.
              - Сега би трябвало nuvi-то да ти е открито като допълнителна флаш памет от компютъра.
              - Натискам Next, след това Finish
              - Изваждам nuvi-то от USB кабела

              Беше официалната 5.00, сега е модифицираната 5.00
              ---
              Колеги, кажете дали е нормално следното положение.
              Устройството беше на прозореца (точно на изток) и 2 часа записва трак (прилагам го тук).
              През цялото време ми даваше 3-4 чертички на силата на сигнала.
              Резултата е петно с размери около 370 x 120 метра .
              Умишлено съм променил истинските координати от определени съображения .
              ААААА...! Това сигурно означава само едно - няма никакви обработващи филтри при записване на трака . Просто директно записване от приемника...

              Коментар


              • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                e, има нещо криво тука....
                вчера го направих няколко пъти с един и същи резултат

                днес - отново е същото положение
                спазвам технологията ред по ред и стъпка по стъпка

                резултата е същия - искате ли да заместите текущата версия със същата или по-стара?

                и оттам 3.40 , та 3.40

                не мога да разбера...

                Коментар


                • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                  Първо си направи нормален ъпдейт с WebUpdater до в.5.00 и след това с моднатия,който според мен само отключва записа на тракове.

                  Коментар


                  • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                    Нали знаеш, че описанието в "Readme.txt" от архива не върши работа .
                    Аз действах, както е описано тук.

                    Освен да минеш през официалната 5.00 и после да пробваш пак...
                    Но рискуваш после да не можеш да се върнеш дори и на модифицираната 3.40 .
                    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                    Коментар


                    • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                      неведоми са пътищата Божии
                      свалих обновленията отново
                      от две места
                      съвършено еднакви ..
                      е не знам как и защо, ама стана....
                      интересно , че при качването на един и същи rgn, ъпдейтъра ми заяви две различни неща - ще заменя софтуера със същата версия, и втори път - ще го ъпдейтна до 5.0
                      ама не направи нищо

                      а сега стана

                      повече не пипам

                      Коментар


                      • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                        Ти видя ли какъв ти e HWID и дали си изтеглил версията именно за твоя. Защото са две за два различни HWID. Но вече няма значение , щом е заработило.

                        Коментар


                        • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                          Ти видя ли какъв ти e HWID и дали си изтеглил версията именно за твоя.
                          е, ти пък
                          аз се подготвих много старателно, и това, че не ставаше, въпреки че четох инструкцията - на астерикс, хелпа във файлчето и освен това цялата тема - 21 страници е - в "оня" форум...

                          сравних двата rgn файла - еднакви до милибит, двата ъпдейтъра - тоже ...
                          предположението ми, че нещо не уцелвам момента с отпускането на клавиша за включване също не са верни - ъпдейта си минава, но с предупреждението за по-стара или съща версия на софтуера....


                          абе, ако някой има преположение, да го дава насам за анализиране, ама важното е , че стана..

                          Коментар


                          • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                            Еднакви са само външно. Иначе ако знаеш какъв бял екран изкача!

                            Коментар


                            • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                              И аз съм тунингован вече ... работи добре - HWID:0660

                              Благодарности

                              Коментар


                              • До: Нуви 2xx-запис на тракове

                                Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                                ААААА...! Това сигурно означава само едно - няма никакви обработващи филтри при записване на трака . Просто директно записване от приемника...
                                Добре де, това го знаем (че трака не е Lock-on-Road).
                                Обаче аз очаквах петно най-много 50 x 50 метра, а не да ме разхожда из целия квартал .
                                Вярно че е виждал само сателитите от изток, ама чак пък такава неточност...
                                Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                                GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X