Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi 2xx/7xx-запис на тракове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Нуви 2xx-запис на тракове

    http://www.gpsinformation.org/perry/nuvi/
    http://www.gpsinformation.org/perry/...uvi200_340.exe
    Теглиш ексе файла от тук , стартираш го , той се саморазархивира в директория:
    C:\Documents and Settings\.....Вашето име....\Local Settings\Temp\WZSE0.TMP\nuvi2xx\Garmin
    Точно там се намира файла GUPDATE.GCD.

    Коментар


    • #47
      До: Нуви 2xx-запис на тракове

      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
      Пробвал ли си да влезеш в BootLoader режим? Копираш файла GUPDATE.GCD в уреда в папка GARMIN , изключваш уреда , натискаш и задържаш бутона On/Off и ще ти изпише BootLoader../ , продължаваш да натискаш бутона докато над надписа GARMIN не се появи надпис LOADER и чак тогава го отпускаш и чакаш да завърши инсталацията.
      Направил съм грешка. Това важи за Nuvi3XX и Nuvi6XX. За уредите от серията Nuvi2XX и Nuvi7XX не знам как се влиза в BootLoader режим. Ако някой има информация моля да сподели!

      Коментар


      • #48
        До: Нуви 2xx-запис на тракове

        няма ли някой мераклия да обясни на български стъпка по стъпка как става защото обяснението е на АНГ и тези които разбират после си дават указания които само те си разбират .

        Коментар


        • #49
          До: Нуви 2xx-запис на тракове

          До колкото разбрах четейки темата, за да записваш тракове трябва да си инсталираш по стар системен софтуер на нювито. Проблема обаче е че новите нювита не позволяват това. Ти с коя версия си. Вижда се в гайчен ключ(насторйки)>система>бутон долу по средата "За системата" и там пише коя версия си.

          Коментар


          • #50
            До: Нуви 2xx-запис на тракове

            с 3.90 съм

            Коментар


            • #51
              До: Нуви 2xx-запис на тракове

              Аз успях на nuvi 200 да се върна от v4.10 до v3.40 и обратно (почти съм сигурен, че при мен ще става с всякакви версии).
              Просто слагам съответния GUPDATE.GCD в Garmin директорията, и устройството след като види, че е различен от текущата версия си го възприема (т.е. работи и Upgrade и Downgrade).
              Обаче има колеги при които това не става. Може би има значение и датата на производство (версията на Bootloader-а).
              Лошото е, че смяната на Bootloader-а става само в специализиран сервиз. Ако някой знае подробности точно как, може да сподели.
              Варианта с разпояване и копиране на Flash-а ми се вижда много драстичен .
              Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
              GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

              Коментар


              • #52
                До: Нуви 2xx-запис на тракове

                Дам!..софтуерът ми беше 4.00 и доунгрейднах на 3,40 без проблем...след това ъпгрейднах на 4,40 и не мога да го даунгрейдна пак на 3,40... Някаква идея?...

                Коментар


                • #53
                  До: Нуви 2xx-запис на тракове

                  Токущо пробвах да се върна от 4.40 към 3.40
                  След рестартиране ми излезе следния надпис:
                  Код:
                       Открит е нов софтуер
                  
                  Софтуерът е по-стар от този в
                  уреда. Искате ли да продължит
                  е инсталирането и това да изтр
                  ие всички потребителски данни
                         Не       Да
                  Не отговорих с "Да", защото ми се вижда очевидно, че ще го възприеме...
                  Забелязах, че уреда сам е изтрил файла "GUPDATE.GCD" с версията 3.40 след натискането на бутона "Не".
                  Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                  GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                  Коментар


                  • #54
                    До: Нуви 2xx-запис на тракове

                    Токущо пробвах да се върна от 4.40 към 3.40
                    След рестартиране ми излезе следния надпис:

                    Код:
                    Открит е нов софтуерСофтуерът е по-стар от този вуреда. Искате ли да продължите инсталирането и това да изтрие всички потребителски данни Не Да
                    Не отговорих с "Да", защото ми се вижда очевидно, че ще го възприеме...
                    Забелязах, че уреда сам е изтрил файла "GUPDATE.GCD" с версията 3.40 след натискането на бутона "Не".
                    мамка му!!А защо при мен не става?! Мога ли да помоля да ми кажеш стъпките една по една...триеш ли предварително GUPDATE.GCD в nuvi предварително?...

                    Коментар


                    • #55
                      До: Нуви 2xx-запис на тракове

                      Аз файла "GUPDATE.GCD" не го държа в устройството, защото само хаби памет. Освен това, ако стои там, устройството ще се хаби всеки път да го проверява дали се различава от текущата версия.
                      Събрал съм си архив с всички версии от 3.40 насам. След като WebUpdater сложи файла в устройството, аз си го копирам, и чак след това рестартирам за да се извърши действителния ъпдейт в скритата памет.
                      Никакви други стъпки не извършвам - само сложих файла с версия 3.40 в папката Garmin и рестартирах.
                      Както съм писал по-горе в темата:
                      Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                      Аз успях на nuvi 200 да се върна от v4.10 до v3.40 и обратно (почти съм сигурен, че при мен ще става с всякакви версии).
                      Просто слагам съответния GUPDATE.GCD в Garmin директорията, и устройството след като види, че е различен от текущата версия си го възприема (т.е. работи и Upgrade и Downgrade).
                      Обаче има колеги при които това не става. Може би има значение и датата на производство (версията на Bootloader-а).
                      Лошото е, че смяната на Bootloader-а става само в специализиран сервиз. Ако някой знае подробности точно как, може да сподели.
                      Варианта с разпояване и копиране на Flash-а ми се вижда много драстичен .
                      Възможно е разликите в държанието на различните устройства да се дължи на версията на Bootloader-а .
                      При теб пита ли те същия въпрос като при мен, когато опита да върнеш от 4.00 към 3.40 ?
                      Какво казва при опит за връщане от 4.40 към 3.40 ?
                      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                      Коментар


                      • #56
                        До: Нуви 2xx-запис на тракове

                        Имам тук една по-стара версия , но не съм записал коя е. Ако искаш пробвай да се върнеш първо на нея:
                        http://rapidshare.com/files/136290163/GUPDATE.rar.html
                        Или ако си пазиш твоята 4.00.
                        Последно редактирано от milstan; 10-08-08, 15:46.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Нуви 2xx-запис на тракове

                          Днес купих от Технополис Nuvi250W и без да го включа се прибрах и му направих ъпдейт на софтуера. Новата версия е 3.10 , а GPS SW Version 2.38 b.
                          Като го включих след ъпдейта интерфейса ми се видя нещо странен и много ми заприлича на Nuvi255W. Даже погледнах да не са се объркали в магазина , но грешка няма.
                          И най-важното което е - може да записва тракове!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Нуви 2xx-запис на тракове

                            Запис на тракове с Nuvi 310/360 ? Който иска може да пробва (моето в момента съм го дал на приятел) :
                            http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=3897
                            http://www.gps-forum.ru/cgi-bin/foru...collapsed&sb=5

                            Коментар


                            • #59
                              До: Нуви 2xx-запис на тракове

                              Запис на тракове с Nuvi 310/360 ? Който иска може да пробва (моето в момента съм го дал на приятел) :
                              http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=3897
                              http://www.gps-forum.ru/cgi-bin/foru...collapsed&sb=5
                              Хмм, ама това май не е дело на поляците, а е някакъв специално направен ъпдейт за "MINI" от Garmin?...
                              Последно редактирано от asterix85; 06-09-08, 16:22.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Нуви 2xx-запис на тракове

                                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                                Днес купих от Технополис Nuvi250W и без да го включа се прибрах и му направих ъпдейт на софтуера. Новата версия е 3.10 , а GPS SW Version 2.38 b.
                                Като го включих след ъпдейта интерфейса ми се видя нещо странен и много ми заприлича на Nuvi255W. Даже погледнах да не са се объркали в магазина , но грешка няма.
                                И най-важното което е - може да записва тракове!
                                и аз съм с такова нуви, но съм го пропуснал този момент. сега съм на фърмуеър 3.60 и няма запис на трак. какво е положението при теб сега и как влизаш в менюто за запис на тракове? имам в предвид: още ли си на този фърмуеър? ( да не би да греша аз нещо?!)
                                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X