Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква навигация да си закупя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Каква навигация да си закупя?

    Добра, горе долу колкото почти всеки един гармин уред.. Ще ти върши работа за това, което пишеш, че ще търсиш.. Особено ако ползваш OFRM карта, който превъзхожда в пъти всички останали картови продукти за България!

    Коментар


    • #77
      От: Каква навигация да си закупя?

      Рекох малко да посъживя темата, защото ми предстои закупуването на ново нави за каляската. Не отварям нова тема, тъй като тази вече е развита, дадена и е насока и са изказани доста базови мнения и коментари, които ще ми спестят тръгването от нулата. Досега имах Tevion. Не знам дали е добра или лоша, защото съм ползвал само нея и нямам база за сравнение с други модели. Предполагам, че вече не е. Ползвам я от над 5 години и никога не и е правен ъпдейт. Демек е стара и не актуална. Което се прояви с голяма сила това лято, когато по италианската и френската ривиера издиша напълно и често ме объркваше и озадачаваше на елементарни места и трябваше да се оправям по класическия метод на интуиция и пътни табели. С една дума изпяла си е песента, макарче за елементарно водене в рамките на Германия все още върши работа. Но вече и за тука е бъгава, след построяването на много нови пътища и магистрали, които ги е нямало преди.
      Ще се ползва основно в Германия и западна Европа. Няма да се разсърдя, ако има и база данни за БГ, макарче колкото до София все ще се добера и без навигация, а до някое по-затънтено място все ще се намери да питам някой местен дядко на говорим български език, нещо което не винаги е възможно в някое западноевропекско село.
      Гореобсъжданите модели като цяло вече са поостарели. Гледам, че някои от тях вече ги няма поради сливания и т.н. На тукашния пазар се предлагат основно 3 модела: Tom Tom, Garmin и Becker. Доста от тях са със заводски карти за поне 45 европейски държави или цяла Европа, доживотен безплатен ъпдейт (или 10-20 години, което е предостатъчно, предвид факта, че след няколко години ще излезнат др. модели и пак ще се сменя). Засега съм погледнал 3 модела на ТТ: Go Live 1015, Via 135 и Go 600. Като и 3те са някви фаворити в една или друга класация. Остава да погледна и съпоставя Garminski модели. Becker може и да е добър, но не ми е от познатите и утвърдени марки. Бюджет 150-220 евро. Фаворити са ми ТТ или Garmin, като клоня към ТТ. Желателно е да няма нужда от интервенции от моя страна, т.е. ще разчитам на заводските настройки и карти и тези, които се предлагат при стандартния предвиден ъпдейт. Нямам намерения да се ръчкам по разни бази с данни и да бродирам самоделни карти и компилации от картов матерял на знайни и незнайни производители. Не, че се съмнявам в тях, но нито имам желание, нито техническите умения за това, нито изискванията са ми като на военен от специалните части, който трябва да насочи ракета в прозореца на тоалтната на някой бабаит.
      Отворен съм за Вашите аргументирани предложения.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #78
        От: Каква навигация да си закупя?

        Такива неща прочетох за Гармина, че направо си умрях от смях... 6 часа - 600 км, блата... ежедневно го ползвам в Германия - 20-30 адреса на ден - никакви проблеми досега - за 100 евра - има всякакви модели...

        Коментар


        • #79
          От: Каква навигация да си закупя?

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          Такива неща прочетох за Гармина, че направо си умрях от смях... 6 часа - 600 км, блата... ежедневно го ползвам в Германия - 20-30 адреса на ден - никакви проблеми досега - за 100 евра - има всякакви модели...
          Да, и аз такива смешки съм чел, че чак не е за вярване. Пишат за някакви самолетни катастрофи, баси простотиите. Редовно летя - никакви проблеми досега.
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #80
            От: Каква навигация да си закупя?

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            ..... Фаворити са ми ТТ или Garmin, като клоня към ТТ. .....
            Съвсем правилно си се ориентирал. Вземи си ТТ и няма да сгрешиш.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #81
              От: Каква навигация да си закупя?

              При тези устройства 50 % от цената е за софтуера
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #82
                От: Каква навигация да си закупя?

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Съвсем правилно си се ориентирал. Вземи си ТТ и няма да сгрешиш.
                Само да внимава кой модел си купува. Знаете, че ТТ имат устройства под линукс и при тях в устройството не можеш да бръкнеш изобщо. За каквото и да било.
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • #83
                  От: Каква навигация да си закупя?

                  Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                  Само да внимава кой модел си купува. Знаете, че ТТ имат устройства под линукс и при тях в устройството не можеш да бръкнеш изобщо. За каквото и да било.
                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  ...Засега съм погледнал 3 модела на ТТ: Go Live 1015, Via 135 и Go 600. Като и 3те са някви фаворити в една или друга класация. ....
                  Те на тея съм се спрял.

                  Go Live 1015

                  Via 135


                  Go 600


                  ама кой от тия какво може и не може, един Господ знае...
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Каква навигация да си закупя?

                    Тук пише кои модели и защо.
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Каква навигация да си закупя?

                      Е точно на тези не може да им се качват карти без пари, ако не я купиш с право на доживотно обновяване естествено. Иначе от томтом да си купиш новата карта на Европа е 47 паунда.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Каква навигация да си закупя?

                        оня ден влязох в един голям магазин за техника - имаше поне 10 вида и модела от 99 Евра - до 200-300 - общо сигурно бяха към 50 марки и модели... всичките, подчертвам всичките се продаваха с "доживотно обновяване"... най-много бяха Гармин-ите и Том-овете, ама имаше и "екзотични" като Becker и др.
                        Аз лично, и служебно, ползвам Гармин тук, без никакъв, проблем... като личния ми е на Win телефон и само се бави, докато засече сателитите отначало, после... никакъв проблем... на служебната навигация става за 3 секунди...

                        P.S. под тая цена (99 Евра) в супермаркетите има и разни китайчета, виждал съм дори и Гармини и Том-ове на промоции
                        Последно редактирано от ivied; 01-12-13, 14:55. Причина: разни китайчета

                        Коментар


                        • #87
                          От: Каква навигация да си закупя?

                          Новата навигация вече е факт.
                          Модела е ГномГном "Start 60M", с 6 инчов дисплей и доживотен ъпдейт на картите. Трябва до 30 дена да го регистрирам. Ще го видим за напред как ще се представи. Първи "-" пише made in China
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X