Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MapSource + GoogleEarth + GarmineMobileXT + OziExplorerCE + GeoCaching + ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: MapSource + GoogleEarth + GarmineMobileXT + OziExplorerCE + GeoCaching + ...

    Тамън мислех да си я припомням, щото отдавна не съм я цъкал
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • #32
      От: MapSource + GoogleEarth + GarmineMobileXT + OziExplorerCE + GeoCaching + ...

      То и аз така май и аз ще се присъединя към отбора, пък и имам доста снимки по които съм правил точно тракове с тази цел

      Коментар


      • #33
        От: MapSource + GoogleEarth + GarmineMobileXT + OziExplorerCE + GeoCaching + ...

        Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
        То и аз така май и аз ще се присъединя към отбора, пък и имам доста снимки по които съм правил точно тракове с тази цел
        Темата полека се измести към геотагване на снимки и видео - софтуер,начини,места/сайтове за ъплоудване..:-)
        icpart, как настройваш траковете за тази цел?
        Уикенда направих проба - с гармин цсх - оставих го на ауто, защото маршрутът беше пеш основно.Предварително настроих часът на фотоапарата, и нещо важно- снимах с апарата екрана на гпса с показваното от него време. В резултат снимките ми се тагнаха перфектно, за сметка обаче на "мустаците" по трака, породени от спиране на място. Мислех си дали на метри или на време трябваше да го настроя, за това питам.
        В крайна сметка с Геосеттер се получават геотагнати снимки с един странен за мен формат на координатите, изписан в екзифа, и едни файлове с разширение origin,които така и не разбрах за какво са - не се отварят с нотпад. При отварянето на снимките с ГМаппер той ги разпознава въпреки странния формат на координатите и си ги зарежда, а при кликване се показва снимката от папката (дане би оригин да е пътя към папката със снимки?) Освен това се получава и един кмз файл с местата на снимките,самите снимки много умалени и по желание самият трак.
        Накрая бих искал да попитам за препотъчителни места за ъплоудване, несвързани с гугъл акаунт. Напоследък, като тръгна да си правя такъв, ми иска задължително телефон, с което все едно ме забожда къде съм и това много ме дразни и се отказвам:-)

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X