Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MapSource - проблеми и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Проблем с Etrex Vista HCx

    Ох оправих се, оказа се че е от Уиндолса.
    Изчистих регистрите и Мапсорса тръгна

    Коментар


    • До: MapSource - проблеми и въпроси

      Да задам един въпрос. Инсталирах MapSource на моя компютър и на пръв поглед всичко е наред но се оказа че каквато и карта да кача не се вижда с всички подробности. Градове като София,Варна и т.н. са само като очертания с два три главни пътя и нищо друго. Преинсталирах различни версии на програмата и все същия резултат. Друг негативен ефект е че като прехвърля картата в GPS-а пак е орязана по както в MapSource.
      Какво може да се направи за да работи програмата както трябва и на какво се дължи тази аномалия?
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • До: MapSource - проблеми и въпроси

        Относно въпроса ми пускам и снимка на това как се вижда картата.
        Прикачени файлове
        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
        Дий Снайдер

        Коментар


        • До: MapSource - проблеми и въпроси

          Отключена ли е картата?
          При мен точно по този начин излиза BaseMap,от което си мисля, че OFRM изобщо не я чете!
          LZ1PER

          Коментар


          • До: MapSource - проблеми и въпроси

            Не бе Пепи ....
            Има Геотрейд топо ..... ама вероятно не е отключена ...
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • До: MapSource - проблеми и въпроси

              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
              Отключена ли е картата?
              Да отключена е със сериен номер както му е реда. Същата процедура я правим на друг компютър и там работи. От какво може да е ,че невижда картата както трябва?
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • До: MapSource - проблеми и въпроси

                View > Show GPS Map Detail

                Коментар


                • До: MapSource - проблеми и въпроси

                  Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                  View > Show GPS Map Detail
                  Там на екрана се вижда - "Highest" .
                  Това ми хрумна и на мен в началото...
                  Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                  GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                  Коментар


                  • До: MapSource - проблеми и въпроси

                    Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                    View > Show GPS Map Detail
                    Пробвах и аз така, но 4.6, се вижда по съвсем друг начин от 1.5км както е при него. Дано с това се оправи
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • До: MapSource - проблеми и въпроси

                      Виж какво ти излиза в "Utilities" -> "Manage Map Products".
                      Дали правилно си успял да инсталираш Geotrade версията в MapSource в твоя компютър (в някакъв друг компютър казваш че е станало както трябва)?
                      Защо ти е изобщо да качваш Geotrade варианта, качи си Bulgaria версията.
                      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                      Коментар


                      • До: MapSource - проблеми и въпроси

                        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                        View > Show GPS Map Detail
                        Оправи се,мерси
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • До: MapSource - проблеми и въпроси

                          Браво на "milstan" за точното попадение. Преди десетина дена я пусках и спирах тази опция, но не направих връзка сега...
                          Аз изобщо не виждам смисъл от тази настройка - Hide/Show GPS Map Detail .
                          Ако има изобщо някакъв смисъл, не е ли по-логично да се добави още едно ниво - "View" -> "Map Detail" -> "Off" .
                          Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                          GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                          Коментар


                          • До: MapSource - проблеми и въпроси

                            Здравейте,

                            Моля някой да обясни за какво служат настройките "Categories", когато се влезе в "Waypoint Properties" на точка. В смисъл какво правят те на точката, когато примерно се маркират с чавка няколко или една "Category"? Отразява ли се това на точката, когато тя се превърне в poi (.gpi)? Изобщо за какво служи това

                            Коментар


                            • До: MapSource - проблеми и въпроси

                              Можеш да "палиш" и да "гасиш" различните типове точки, както layer-ите в AutoCAD. За мене е много удобно, защото примерно имам няклоко хиляди точки от геодезическо заснемане на дадено трасе и между тях се спотайват няколко десетки муфи и кабелни резерви - трудно се намират, въпреки че са отбелязани с различни Customer waypoint symbols (M***цатa им Гарминска, пак се присетих как ги махнаха от Colorado-то! Хомосексуалисти..). За да ми е удобно за работа си имам категории "муфи и резерви", "геодезия", "ориентири", "проблеми" и т.н. и просто си влючвам нужната за дадена дейност категория.
                              Не съм 100% сигурен, ама доколкото съм го правил, мисля, че при превръщането в poi, категорията на waypiont-а нЕма значение.
                              Последно редактирано от denislav; 09-10-08, 20:23.

                              Коментар


                              • До: MapSource - проблеми и въпроси

                                Здравейте
                                Снощи си инсталирах на компютъра ОФРМ България за да преправя маршрът в Mapsource

                                Къде греша?
                                Излиза ми карта на България с няколко червени прави линии, които съвсем схематично показват основните пътища и са поредица от прави линии
                                Тоест картата заредена в мапсорс не изглежда като тази в GPS устройството

                                Нещо допълнително ли трябва да включа?
                                На мейла получих код за отключване, но когато дам Unlock в мапсорс получавам съобщение от сорта, че "не може да се стартира уизарда за отключване. Да инсталирам наново мапсорс и да опитам пак"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X