Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MapSource - проблеми и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: MapSource - проблеми и въпроси

    Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
    излезе "спецялната" версия на мапсорс 14.1, която позволява запис на карти на хард диска
    6.14.1 я има от 18 юли: http://www8.garmin.com/support/downl...ils.jsp?id=209
    Светът на Владо

    Коментар


    • До: MapSource - проблеми и въпроси

      Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
      https://htftp.offroad-bulgaria.com/denislav/BGTopoMaps/
      инсталирай това - ще виждаш релефа поне.

      Това, обаче, май е по-удобно
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=google+earth
      Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
      Простете мен неуката индианка ,но вчера се опитах ( май успешно ) да си сложа Мапсорс.И съответно се породиха множество въпроси.

      1.Картата която ми излиза е няколко главни пътя и реки.Това ли е всичко , което мога да очаквам от програмката.Аз си представях , че ще ми излиза като на GPS - а.
      2.Излизат ми записаните тракове ,поинти .... , но не мога да задам да ми направи нови маршрути - дава ми разстояния в права линия.

      Според мен щом ми разчита вече записаните данни , значи съм успяла да свържа Мапсорса с GPS-а.Има ли нещо допълнително за включване ,изключване ..., за да мога да гледам карта като на GPS-а.
      Извинете за тъпите въпроси предварително!
      Дръпни си BGTopoMaps от линка, който съм дал.
      За начало ще ти върши работа. Инасталира се на PC-то, не в ГПС-а и в МапСорса ще се появи при world map-a.

      Коментар


      • До: MapSource - проблеми и въпроси

        Както колегата написа това е версия Special която позволява трансфера на картите не само до Гарминовски уред , а на всеки дял от хард диска.
        Заместваме ексето в C:\Garmin\MapSource
        http://rapidshare.com/files/167705863/Special.rar
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: MapSource - проблеми и въпроси

          Благодаря на всички , вече си имам карта и на мапсорс.Сега да видим какво да я правя.
          Женя Вълчанова 0888272565

          Коментар


          • До: MapSource - проблеми и въпроси

            Нещо странно се получава - купихме преди време в службата ОФРМ 4.60 заедно с нуви 250. Получихме ъпдейта и обновихме картата в уредчето, там всичко е ОК. Днес инсталирах версията на ОФРМ 4.70 за Мапсорс. Картата си излиза нормално, до момента, в който не реша да търся град от Find менюто. След като ми го намери и дам ОК, ми излиза съобщение за грешка, след което пак давам ОК и целия Мапсорс се затваря. Мапсорса е ъпдейтван - версия 6.14.1. Имах един Сити навигатор качен, махнах го да не би да е от него, но няма разлика... Досега с версия 4.60 си работеше нормално. Преинсталирах мапсорса, същата работа. Някакви идеи?

            P.S.: Проблемът дойде от това, че сме инсталирали ОФРМ 4.70 върху старата версия 4.60. След деинсталиране и нова инсталация на 4.70, всичко се оправи. Така че, ако сте с Мапсорс 6.14.1, деинсталирайте ОФРМ 4.60, преди да качите 4.70.
            Последно редактирано от v_abozov; 28-11-08, 22:54. Причина: Проблемът е решен

            Коментар


            • До: MapSource - проблеми и въпроси

              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
              Както колегата написа това е версия Special която позволява трансфера на картите не само до Гарминовски уред , а на всеки дял от хард диска.
              Заместваме ексето в C:\Garmin\MapSource
              http://rapidshare.com/files/167705863/Special.rar
              Да, само още не мога да го хвана в коя директория на харда го праща. Трансфера минава и в дир."С"... карта-йок

              П.С. Хванах го, праща картите в C/Garmin
              Последно редактирано от ml500; 13-12-08, 20:43.
              [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

              Коментар


              • До: MapSource - проблеми и въпроси

                Първоначално публикуван от ml500 Преглед на мнение
                Да, само още не мога да го хвана в коя директория на харда го праща. Трансфера минава и в дир."С"... карта-йок
                Винаги го праща в директория garmin на съответния хард диск. Тоест - ако е в C:\ - тогава там трябва да намериш - фолдер garmin и вътре е файла с име gmapsupp.img
                Ако е в хард диск d: - тогава пак търсиш фолдер (директория) garmin и там е записания файл....

                Хайде - успехи!!!
                Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                Коментар


                • До: MapSource - проблеми и въпроси

                  А някой пробвал ли е дали по този начин, трансферираните карти са отключени или пак трябва да се "лекуват"
                  [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

                  Коментар


                  • До: MapSource - проблеми и въпроси

                    Болнички!

                    Коментар


                    • До: MapSource - проблеми и въпроси

                      Първоначално публикуван от ml500 Преглед на мнение
                      А някой пробвал ли е дали по този начин, трансферираните карти са отключени или пак трябва да се "лекуват"
                      Остават си болнички горките, ако не си се потрудил предварително да ги излекуваш напълно. Има няколко начина - единият е радикален - ампутация демек...
                      А другия е по-елегантен... все пак и съвременната медицина напредва..
                      Всичко зависи от вида лекувана карта - при едни е възможен само по-радикалния метод, при други - само елегантния, при трети - и тако и вако.. Според физиологичната и анатомична конструкция на самата карта ...

                      Ха дано да е ясно...
                      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                      Коментар


                      • До: MapSource - проблеми и въпроси

                        Първоначално публикуван от v_abozov Преглед на мнение
                        Нещо странно се получава - купихме преди време в службата ОФРМ 4.60 заедно с нуви 250. Получихме ъпдейта и обновихме картата в уредчето, там всичко е ОК. Днес инсталирах версията на ОФРМ 4.70 за Мапсорс. Картата си излиза нормално, до момента, в който не реша да търся град от Find менюто. След като ми го намери и дам ОК, ми излиза съобщение за грешка, след което пак давам ОК и целия Мапсорс се затваря. Мапсорса е ъпдейтван - версия 6.14.1. Имах един Сити навигатор качен, махнах го да не би да е от него, но няма разлика... Досега с версия 4.60 си работеше нормално. Преинсталирах мапсорса, същата работа. Някакви идеи?

                        P.S.: Проблемът дойде от това, че сме инсталирали ОФРМ 4.70 върху старата версия 4.60. След деинсталиране и нова инсталация на 4.70, всичко се оправи. Така че, ако сте с Мапсорс 6.14.1, деинсталирайте ОФРМ 4.60, преди да качите 4.70.

                        Замени mapspurce.exe файла с такъв версия 6.13.хх. Ако нямаш такъв, изтрии го и инсталирай някой от ъпдейтите до 6.13.ххх. Просто 6.14 не струва.

                        Коментар


                        • До: MapSource - проблеми и въпроси

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Замени mapspurce.exe файла с такъв версия 6.13.хх. Ако нямаш такъв, изтрии го и инсталирай някой от ъпдейтите до 6.13.ххх. Просто 6.14 не струва.
                          При мен това помогна! Понеже доста се затрудних да намеря линк към по-старата версия на MapSource, ще го пусна тук, да ви спестя мъките
                          http://www8.garmin.com/software/MapSource_6137.exe

                          Коментар


                          • До: MapSource - проблеми и въпроси

                            Няколко поста по-нагоре го има , че даже и модифициран.

                            Коментар


                            • До: MapSource - проблеми и въпроси

                              Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                              Няколко поста по-нагоре го има , че даже и модифициран.
                              Тя не е ли 6.14
                              Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                              излезе "спецялната" версия на мапсорс 14.1, която позволява запис на карти на хард диска
                              Както и да е...

                              Коментар


                              • До: MapSource - проблеми и въпроси

                                Извинявам се , грешката е моя!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X