Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MapSource - проблеми и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Проблем с MapSource

    Здравейте, и аз го закъсах с Мапсурс и ми е нужен съвет от по-знаещите.И така имах карта на Япония, която реших да махна- изтрих я от директорията, после и от регистрито и Мапсурса се скапа.Иска преинсталация.Защо ли Правил съм го и преди и се е получавало без проблем.
    После върнах картата обратно върнах си предварително копирания регистър и пак не.Е какво иска тоя Мапсурс капризен.
    А иначе на ми се преинсталират и отключват 20 карти
    Благодаря предварително!

    П.П. Забравих да спомена,че операционната система е Виста.
    И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

    Коментар


    • #92
      До: Проблем с MapSource

      Пробвай да деинсталираш отделните карти с Mapsettoolkit, аз така правя по принцип и е по сигурно за да не стане някое мазало в регистрите защото тогава Mapsource почти винаги се скапва, и на мен ми се е случвало това да махна нещо ръчно и Mapsource да изреве. След деинсталацията само трябва да си изтриеш ръчно инсталационните файлове на картите където са инсталирани, то Mapsettoolkit ти ги показва по принцип кое къде е. Успех в разрешаването на проблема

      Коментар


      • #93
        До: Проблем с MapSource

        Благодаря ти, Icpart, за ценното инфо!За момента успях да се оправя с още малко чоплене из регистрите, но съм сигурен, че пак ще ми се наложи да се разправям с подобни проблеми и твоята информация ще ми влезе в употреба!
        И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

        Коментар


        • #94
          От Мапсорс към Гармин ХТ

          Опитвам се да прехвърля _маршрут_, нарисуван в Мапсорс към симбиан телефон с ХТ, и уж казва, че е готово, обаче после маршрута го няма в tools - > 'manage my data" - > routes. иначе карти се прехвърлят нормално. опитах няколко варианта с "data transfer" и "pc suite" mode, с включен или не ХТ по време на трансфера, ама няма успех. Ако някой може, да помогне.

          Коментар


          • #95
            До: От Мапсорс към Гармин ХТ

            Първоначално публикуван от jorisko Преглед на мнение
            Опитвам се да прехвърля _маршрут_, нарисуван в Мапсорс към симбиан телефон с ХТ, и уж казва, че е готово, обаче после маршрута го няма в tools - > 'manage my data" - > routes. иначе карти се прехвърлят нормално. опитах няколко варианта с "data transfer" и "pc suite" mode, с включен или не ХТ по време на трансфера, ама няма успех. Ако някой може, да помогне.
            Влизаш в Tools/Menage My Data и там даваш Import
            писано е поне 3-4 пъти по тази тема. Ползвай търсачката
            Светът на Владо

            Коментар


            • #96
              Проблем с Мапсорс

              Здравейте!Предварително искам да благодаря на всички активно пишещи тук,защото благодарение на вас се научих как да си инсталирам карти на моето Нуви 205. Имам проблем и понеже не знам към кой да се обърна реших да ви попитам вас.Та така.Реших да си кача отключена карта на Австрия и след като се опитах неуспешно да я инсталирам,вече не можех да отварям мапсорса като ми казваше ,че има проблем с инсталирането на продукт 385.След 2 дни мъки изтрих всички карти ,всички програми свързани с Гармин,но като се опитам да инсталирам наново мапсорса ми отваря прозорец" съобщете на Гармин за TDB_PRODUKTDIR.CPP-35-2.00.
              Ако някой има идея какво да правя,ще съм му благодарен да сподели.

              П.с.Опитах с Мапинстал, но там ми дава проблем с инсталирането на ПРОДУКТ5.

              Коментар


              • #97
                До: Проблем с Мапсорс

                При мен днес също възникна проблем...
                При стартирането на МапСорс - забива и ми изписва:
                "There is a problem with the MapSource registry.
                Please reinstall MapSource and start it again."


                Пробвах с преинсталиране няколко пъти - резултат: същото съобщение...
                Деинсталирах от Контрол панела, след това затрих всичко в останалата папка Ц:/Гармин, профилактичен рестарт, нова инсталация от ЦД-то - резултат:
                "There is a problem with the MapSource registry.
                Please reinstall MapSource and start it again."


                HELP!!!
                [B][COLOR=#ff9c4a][I][B][COLOR=#ff9c4a][I]Векове наред да запалиш огън беше [URL="http://www.kaneffs.net/"]предизвикателство[/URL]...
                [URL="http://www.kaneffs.net/"]Предизвикателство[/URL], оставащо и днес!
                [/I][/COLOR][/B][/I][/COLOR][/B]

                Коментар


                • #98
                  До: Проблем с Мапсорс

                  Изтрий и в регистъра в HKLM всичко свързан с Garmin.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Проблем с Мапсорс

                    Хи хи, нЕма проблем с МапСорса
                    Така трябва да бъде...докато не изтриеш 3-4 пъти регистрите все едно не си инсталирал карти...
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E8%F1%F2%F0%E8

                    Коментар


                    • До: Проблем с Мапсорс

                      Ейййййййй,вие сте номер 1!!!!!! Вече 4 дни се боря с тоя Мапсорс.Изтрих си половината компютър и само ядове. Пробвах номера с регистрите и за 1 мин си свърших работа. 10х на всички.

                      Коментар


                      • До: Проблем с Мапсорс

                        Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                        Изтрий и в регистъра в HKLM всичко свързан с Garmin.
                        Много ти благодаря!!!

                        Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                        Хи хи, нЕма проблем с МапСорса
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E8%F1%F2%F0%E8
                        Ех Дениславе, защо се присмиваш така на незнающите?!?

                        Ето - пръжнахме се, но ни научихте как да се оправим! Утре друг ще се пръжне - тогава ние него ще научим и познанието ще пребъде во веки веков!
                        Имаш едни ОГРОМНИ БИРЕНИ БЛАГОДАРНОСТИ от мен за линка!!!
                        Принципно не съм от готованците и порових доста из форума за инфо по този проблем преди да пиша, но въпреки това темата, към която си ни пуснал линка не успях да я открия...
                        Може би защото при търсенето написах на БГ МапСорс, а не на ЕН и ми изплю само темата на "батето".
                        Всичко се сдуха след компилирането на картата на Събински + БГ Топо + Хеллас Ауто...

                        @ "батето":
                        Бате, в регистрите има 2 вида файлчета, едните са REG_SZ, a другите са REG_DWORD ...
                        И двата вида ли трием?
                        Дано не питам малко късно, защото аз вече ги подкарах и двата...
                        [B][COLOR=#ff9c4a][I][B][COLOR=#ff9c4a][I]Векове наред да запалиш огън беше [URL="http://www.kaneffs.net/"]предизвикателство[/URL]...
                        [URL="http://www.kaneffs.net/"]Предизвикателство[/URL], оставащо и днес!
                        [/I][/COLOR][/B][/I][/COLOR][/B]

                        Коментар


                        • До: Проблем с Мапсорс

                          Е, то вече е късно да давам съвети ,ама аз изтрих цялата папка Гармин без да гледам изобщо какви са файловете.Надявам се ,че си свършил работа (не в преносния смисъл)!

                          Коментар


                          • До: Проблем с Мапсорс

                            Свърших - свърших!!!
                            Сега всичко е пушка!

                            Ако вече не си го направил - след преинсталацията си дръпни ъпдейта на МапСорса!
                            [B][COLOR=#ff9c4a][I][B][COLOR=#ff9c4a][I]Векове наред да запалиш огън беше [URL="http://www.kaneffs.net/"]предизвикателство[/URL]...
                            [URL="http://www.kaneffs.net/"]Предизвикателство[/URL], оставащо и днес!
                            [/I][/COLOR][/B][/I][/COLOR][/B]

                            Коментар


                            • До: Проблем с Мапсорс

                              Първоначално публикуван от Gambrinus Преглед на мнение

                              Ако вече не си го направил - след преинсталацията си дръпни ъпдейта на МапСорса!
                              От официалния сайт се сваля 6.14.1, която е доста тежичка и трудноподвижна - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=37260

                              Пробвайте с версия 6.13.7.
                              https://htftp.offroad-bulgaria.com/d...ource_6137.exe

                              Коментар


                              • MapSource - проблеми и въпроси

                                Здравейте,
                                Днес се сдобих с гореспоменатия ГПС и имам проблеми с инсталацията на MapSource.
                                Доста време прекарах да прочета инфото във форума (РЕСПЕКТ към хората който са отделили толкова време и усиля, наистима информацията е много полезна), но при мен възниква проблем, за който не можах да намеря отговор.
                                Проблема е следния:
                                След като изтеглих мапсорс и го инсталирах при при стартирането ми излиза съобщение (There is a problem with product 1300, Please re-instal product 1300 and stat MapSource again !)
                                Аз деинсталирах мапсорс и изтрих папката която бе създадена при инсталацията от директорията, след което пак инсталирах, но пак същото.
                                Да не би мапсорса да бъркам, ако може даите някой линк за сваляне.
                                ГПС-а е внос от Щатите и има само базова карта, имам и мкро сд карта, на която има една папка Гармин и 8 фаила със такова име(2008080, на мен ми ги разпознава като КомпГпс фаилове.
                                Помоооощт

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X