Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MapSource - проблеми и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: MapSource - проблеми и въпроси

    Здравейте, имам проблем с отключването на СН2009 в мапсорса.....имам инсталирана СН2008 и съм я отключил с гармин унлокер както и новите версии на Америка и Австралия, но СН2009 не иска да се отключва. Гармин унлокера дори не я забелязва макар, че е инсталирана.
    Бихте ли ми обяснили къде греша?

    Коментар


    • До: MapSource - проблеми и въпроси

      Не можеш да отключиш тази карта по този начин, направена е по нова технология .
      Генерирай си ключ, и си я отключи по стандартния начин - с ънлок уизърда.
      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

      Коментар


      • До: MapSource - проблеми и въпроси

        Престраших се да задам тук един левашки въпрос (не ми беше лесно, още повече като гледам равнището на проблемите, които разисквате).

        Накратко - когато имате записан трак, какво вършите, за да "изрежете" и запишете в отделен файл само района на този трак. Гледам всички успяват, когато искат да илюстрират тук къде са били и откъде са минали. Ама аз не успявам - въпреки всички help-ове и 2-3 месеца отчаяни проби. Един-два пъти нещо стана случайно - и то не както трябва.

        Например - ако искам да разкажа за разходка около Своге - искам да е трака в някакъв правоъгълник около Своге. За какво ми е Бургас, например?

        Поздрави!
        Искам България чиста!

        Коментар


        • До: MapSource - проблеми и въпроси

          Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
          ...
          Накратко - когато имате записан трак, какво вършите, за да "изрежете" и запишете в отделен файл само района на този трак.
          ...
          Ето тук е дискутиран подобен проблем. Дано съм помогнал

          Поздрави!

          Коментар


          • До: MapSource - проблеми и въпроси

            Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
            ... Накратко - когато имате записан трак, какво вършите, за да "изрежете" и запишете в отделен файл само района на този трак. Гледам всички успяват, когато искат да илюстрират тук къде са били и откъде са минали.
            ...

            Например - ако искам да разкажа за разходка около Своге - искам да е трака в някакъв правоъгълник около Своге
            ...
            Ако те разбирам правилно, питаш как да си направиш картинка с трака.
            Най-простият вариант е: отваряш файла с трака в Мапсорс, изкарваш тази част от картата, която те интересува и след това натискаш бутон "Print Screen" (на различните клавиатури може да се използват различни вариации на съкращения). При това изображението от екрана на монитора се копира в паметта.

            След това пускаш някоя програма за обработка на изображения (примерно Paint, който върви с Windows) и копираш от паметта в графичен файл. При тази процедура със сигурност ще имаш на картинката повече отколкото ти трябва, така че ще трябва малко да я орежеш.

            По-добър вариант е направо да използваш програма, която може да прави "screen capture", защото можеш съвсем точно да запишеш само тази част от екрана, която ти трябва и изображението автоматично си отива в програмата за редактиране.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • До: MapSource - проблеми и въпроси

              Извинявам се предварително за лаишкия въпрос - най-вероятно някъде в раздела има отговор, но наистина ми е трудно да се ориентирам...

              Та имам съвсем базова инсталация (само за проба) на "Map Source". Това, което виждам не ме интересува особенно - главни пътища и потоци. Това от което имам нужда са върховете, долините и др. - въобще карта по-която мога да съставя off-road марширут. Как мога да се сдобия с такава?

              Коментар


              • До: MapSource - проблеми и въпроси

                https://htftp.offroad-bulgaria.com/denislav/BGTopoMaps/
                инсталирай това - ще виждаш релефа поне.

                Това, обаче, май е по-удобно
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=google+earth

                Коментар


                • До: MapSource - проблеми и въпроси

                  Простете мен неуката индианка ,но вчера се опитах ( май успешно ) да си сложа Мапсорс.И съответно се породиха множество въпроси.

                  1.Картата която ми излиза е няколко главни пътя и реки.Това ли е всичко , което мога да очаквам от програмката.Аз си представях , че ще ми излиза като на GPS - а.
                  2.Излизат ми записаните тракове ,поинти .... , но не мога да задам да ми направи нови маршрути - дава ми разстояния в права линия.

                  Според мен щом ми разчита вече записаните данни , значи съм успяла да свържа Мапсорса с GPS-а.Има ли нещо допълнително за включване ,изключване ..., за да мога да гледам карта като на GPS-а.
                  Извинете за тъпите въпроси предварително!
                  Женя Вълчанова 0888272565

                  Коментар


                  • До: MapSource - проблеми и въпроси

                    Коя карта ти е активна?
                    Виж да не ти е пуснато "View -> Hide GPS Map Detail".
                    Също и "View -> Map Detail" да не е на много ниско ниво.
                    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                    Коментар


                    • До: MapSource - проблеми и въпроси

                      Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                      Коя карта ти е активна?
                      Виж да не ти е пуснато "View -> Hide GPS Map Detail".
                      Също и "View -> Map Detail" да не е на много ниско ниво.
                      Или пък да няма инсталирана карта на България, а само базовата карта?
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • До: MapSource - проблеми и въпроси

                        Активна World map
                        View/ Show GPS Map Detail
                        Map Detail/Highest.
                        Коя е базовата карта и каква карта трябва да изтегля за Мапсорса става съпрос.След като е направил връзка с GPS-а не чете ли от неговата карта?
                        Женя Вълчанова 0888272565

                        Коментар


                        • До: MapSource - проблеми и въпроси

                          Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
                          Активна World map
                          View/ Show GPS Map Detail
                          Map Detail/Highest.
                          Коя е базовата карта и каква карта трябва да изтегля за Мапсорса става съпрос.След като е направил връзка с GPS-а не чете ли от неговата карта?
                          Нужна ти е инсталирана карта. World map е базовата карта, която не върши никаква работа. А от гпс-а сваля само данните - точки тракове..., картата не.
                          Светът на Владо

                          Коментар


                          • До: MapSource - проблеми и въпроси

                            Аз затова питах коя карта е активна...
                            Ако имаш регистрация за OFRM Geotrade си поискай на имейла за поддръжка версията OFRM Bulgaria за инсталиране в MapSource.
                            Има и други карти на България, но са по-бедни или не рутират.
                            За съжаление нямам линкове, колегите ще се включат с линкове предполагам .
                            Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                            GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                            Коментар


                            • До: MapSource - проблеми и въпроси

                              Благодаря много.Надявам се като инсталирам някаква карта после пък да не ми затрие тази от GPSа , като направя връзка между двете.
                              Женя Вълчанова 0888272565

                              Коментар


                              • До: MapSource - проблеми и въпроси

                                излезе "спецялната" версия на мапсорс 14.1, която позволява запис на карти на хард диска
                                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X