Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MapSource - проблеми и въпроси

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: проблем с Мапсорс

    благодаря на отзовалите се .начина по който успях да се справя е като влезнах в регистрито,изтрих цялата директория гармин,след това в търсачката написах гармин и де що излезе и него изтрих,чак след това ми даде да инсталирам мапсорс и от там вс.друго

    Коментар


    • #62
      До: проблем с Мапсорс

      И аз като теб веднъж така бях омазал нещата и се оправих по един странен начин.Сложих една дърта версия на Мапсурс, после я деинсталирах или направо върху нея сложих пак новата и всичко ОК.Но сега се оправям с яко търкане на Регистрито като си имам едно копие от фаила, че да не го омажа съвсем
      И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

      Коментар


      • #63
        До: MapSource

        Първоначално публикуван от garmin_gps Преглед на мнение
        Тези начини на копиране на cd-та са доста нелегални
        Има съвсем официален начин за сдобиване с MapSource:
        1. сваля се съкратената стара версия на MapSource когато беше free:
        http://corsar.avtostop.ru/gps/index.html
        (9МБ версията е достатъчна, естествено може да се ползва и пълната
        версия 141МБ която включва картата на света в допълнение към
        кратката)
        2. от същото място се сваля update-а до 4.13
        3. от официалния сайт на Гармин се актуализира с последния достъпен
        update 6.5:
        http://www.garmin.com/support/downlo...ils.jsp?id=209
        така правя всичко както го казвате, свалям едната версия инсталирам я и като му дам да се ъпдейтва до по-нова версия напарво загива - казва ми че има проблем с регистрите ида преинсталирам, махам всичко от компютъра почвам с начале и пак същото, някой ако може да помогне, моля

        Коментар


        • #64
          До: MapSource

          Първоначално публикуван от engiee Преглед на мнение
          така правя всичко както го казвате, свалям едната версия инсталирам я и като му дам да се ъпдейтва до по-нова версия напарво загива - казва ми че има проблем с регистрите ида преинсталирам, махам всичко от компютъра почвам с начале и пак същото, някой ако може да помогне, моля
          A регистрите чистиш ли ? Без това няма да тръгне.

          Коментар


          • #65
            До: MapSource

            Първоначално публикуван от engiee Преглед на мнение
            така правя всичко както го казвате, свалям едната версия инсталирам я и като му дам да се ъпдейтва до по-нова версия напарво загива - казва ми че има проблем с регистрите ида преинсталирам, махам всичко от компютъра почвам с начале и пак същото, някой ако може да помогне, моля
            Грешката ти е , че качваш от самото начало много стара версия на мапсорса!!! Тя не се ъпдейтва и дава грешка! почисти всичко от регистрите! Инсталирай сити навигатор 2008 - той ще ти качи и мапсорса. На него сложи ъпдейта! И после другите карти! Успех!

            Коментар


            • #66
              До: MapSource

              Мерси на всички, сега ще пробвам и ако стане ще черпя

              Коментар


              • #67
                MapSource - проблеми и въпроси

                така ... след като GPS etrex vista hcx има някакво ограничение от 20 трака по 500 точки, кото мен въобще не ме устройва реших да си направя пътищата, които ме интересуват на собствена карта и да си я кача към наличните и да ги наслагвам една в/у друга

                за генериране на картата ползвам GPSMapEdit ... направих си пътчетата, че и шаренки и всичко ОК

                после при правенето на IMG файла не съм много сигурен дали навсякъде съм дал верните опции, но ето на какво дадах ОК:








                и накрая въпроса е, как да вкарам IMG файла в Map Source и от там в GPS-a

                намерих само една платена програма по въпроса и тонове обяснения на какви ли не от засукани по засукани практики

                всъшност въпорса си важи генерално, защото по нета си се намират разни фрий IMG карти ...

                та как се качват ?

                Коментар


                • #68
                  До: как да кача IMG файл в MapSource и от там на GPS-a

                  Не ти трябва MapSource-а.
                  Просто преименуваш файла на GMAPSUPP.IMG, после copy, след което paste в SD картата.

                  Ако имаш друг файл с такова име - кофти - или трябва да го преименуваш на GMAPSUP2.IMG, GMAPPROM.IMG има ги писани тук фо форума тия имена, ама различните машинки не познават всички от тях.

                  Другият вариант е да комбинираш направения от теб файл с вече присъстващия на картата GMAPSUPP.IMG с една полска програмка - WGMAPTOOL. С нея може да пробваш и да направиш допълнителните файлове, които MapSource иска, за да покаже някоя карта.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #69
                    До: как да кача IMG файл в MapSource и от там на GPS-a

                    можеш да обединяваш img файлове и с тези програми. просто ги дръж в една директория и стартирай GMapToolGUI.
                    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                    Коментар


                    • #70
                      Нова версия на MapSource 6.14.1 от 18.VІІ.2008

                      Нова версия на МапЦоца:
                      http://www8.garmin.com/software/MapSource_6141.exe
                      Този път е пълната версия на бетата, обсъждана тук:
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=34408

                      ВНИМАНИЕ: Хората с компютри на повече от 5 годишна възраст да се замислят дълбоко преди да го инсталират.

                      Changes made from version 6.13.7 to 6.14.1:

                      • Updated map rendering to provide visual improvements.
                      • Added support for U.S. National and Swedish SWREF99 grids.
                      • Fixed issue with setting the PC clock on Vista.
                      • Allowed user specified colors for routes.
                      • Added Brazilian Portuguese translation.
                      • Improved interface for managing map products and unlock codes.
                      Последно редактирано от ynopum; 19-07-08, 20:59.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Нова версия на MapSource 6.14.1 от 18.VІІ.2008

                        Ъпдейтнах.
                        PC-то (FSC E8310, двуядрен, 2 Gb RAM) почна да вее като сешоар за коса . Една стъпка на зуума нагоре или надолу - около 5-6 сек.
                        Даундейтнах - ще се мъча без visual improvements явно

                        Коментар


                        • #72
                          До: Нова версия на MapSource 6.14.1 от 18.VІІ.2008

                          Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                          Една стъпка на зуума нагоре или надолу - около 5-6 сек.
                          Много досадно! Доде се фокусира картата ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Нова версия на MapSource 6.14.1 от 18.VІІ.2008

                            А и POI-тата малко големички ми се струват. Не успях да ги смаля в преференциите, ама не съм и упорствал твърде...
                            Засега ще се придържам към 13.7...

                            Коментар


                            • #74
                              До: Нова версия на MapSource 6.14.1 от 18.VІІ.2008

                              Инсталирах си новата версия но да ви кажа явно има значение и операционната система и компютъра... Аз съм с Vista и не забелязвам значима разлика в скоростта на работа между старата и новата версия... и определено новата изглежда по-добре...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #75
                                До: Нова версия на MapSource 6.14.1 от 18.VІІ.2008

                                При мен върви перфектно без проблем с XP и 2ядрен процесор „лаптоп”.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X